Antsėklidžių uždegimas (epididimitas) – tai sėklidės prielipo - vingiuoto kanalėlio, gulinčio ant užpakalinio sėklidės paviršiaus - uždegimas ar infekcija. Ši liga dažniausiai yra kapšelio uždegimo priežastis, tačiau gali išplisti į sėklidę ir vadinsis epididymoorchitu. Sėklidė ir antsėklidis yra vyro reprodukciniai organai, apdengti sėklidės dangalais, kapšelio keliamuoju raumeniu bei oda ir yra įsitvirtinę tarpvietės srityje. Antsėklidžio uždegimas sukeliamas mikroorganizmų atkeliavusių krauju, iš šlapimo takų, ar dėl lytiškai plintančių bakterijų

Šia liga dažnai serga vyrai, turintys daug seksualinių partnerių, nesinaudojančių apsaugos priemonėmis.

Epididimitas yra ūminė liga, jos simptomai progresuoja per parą. Pradžioje jaučiamas pilvo ar šono skausmas, vėliau nusileidžia į sėklidę. Jei tai yra lytiniu keliu plintanti infekcija, pirmiau pasireiškia šlaplės uždegimo požymiai: būdingas kapšelio skausmas, patinimas, paraudimas. Skausmas pakėlus kapšelį praeina. Taip pat būdingas dažnas, skausmingas šlapinimasis, šlapimo susilaikymas ar nelaikymas.

Karščiavimas, šaltkrėtis, pykinimas.Gydytojas diagnozuoja ligą ir paskiria gydymą apklausęs ligonį, jį ištyręs, atlikęs reikiamus tyrimus.

Laboratoriniai tyrimai:

šlapimo tyrimas – gali būti bakterijos šlapime, pūliai šlapime, teigiamas šlapimo pasėlis.
kraujo tyrimas – padidėję uždegiminiai rodikliai (C reaktyvinis baltymas, leukocitai); gali būti teigiami ŽIV, sifilio markeriai.
instrumentiniai tyrimai (daroma norint atskirti nuo sėklidės užsisukimo):

radionuklidė scintigrafija – nustatoma kraujotaka sėklidėje, padidėjusi ar normali būdinga epididimitui, sumažėjusi sėklidės užsisukimui;

spalvinis doplerio ultragarsinis tyrimas – taip pat leidžia įvertinti kraujotaką – padidėjusi doplerio bangų pulsacija nurodo epididimitą, sumažėjusi – sėklidės užsisukimą. Pirma pagalba yra sėklidės pakėlimas ir pritvirtinimas, šaltis, vengti lytinių santykių ir skubiai kreiptis į gydymo įstaigą.

Gydytojas paskiria nuskausminamuosius, antibiotikus.

Skausmas gydant sumažėja per 1 – 3 dienas, patinimas gali išlikti savaites, mėnesius.

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu. Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homosanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus. Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.

Dermatovenerologo, seksologo, urologo konsultacijos bei paslaugos Vilniuje

 

Neramina įvairiausi subtilūs negalavimai? O gal atsitiko kažkas, apie ką norėtumėte pasitarti su specialistu?

Drąsiai rašykite mums ir greitai sulauksite gydytojo atsakymo.


GARANTUOJAME VISIŠKĄ KONFIDENCIALUMĄ 

INFORMACIJA PRIEŠ VIZITĄ