KLAUSIMAI:

  1. Nuo ko priklauso gera vyro savijauta?
  2. Kokią svarbą vyro gyvenime vaidina prostata ir kitos lytinės sistemos dalys?
  3. Ką jaučiau vyras infekcijai patekus į lytinę sistemą?
  4. Kas atsitinka negydant patekusios infekcijos?

1. Gera vyro fizinė sveikata, savijauta priklauso nuo gero lytinės sistemos funkcionavimo. Todėl vyrui reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Privalu žinoti vyro lytinės sistemos anatomiją: kas yra prostata, sėklinės pūslelės, sėklidės; kur yra ir ką jų veikla apsprendžia.

Normali lytinės sistemos veikla įtakoja vyro fizinę būklę, norą dirbti, mylėti, gyventi pilnavertį gyvenimą.

2. Sveika prostata, sėklinės pūslelės, sėklidės užtikrina lytinės sueities kokybę, vaisingumą, psichologinį stabilumą, erekciją (gerą varpos sustandėjimą), savalaikę ejakuliaciją (sėklos ištekėjimas nei per anksti, nei per vėlai), stiprų orgazmą. Visa tai esti tada, kai vyras gyvena pastovų, ritmingą lytinį gyvenimą, nepiktnaudžiauja alkoholiu, nikotinu, turi saugius lytinius santykius. Žinoma, idealu, jei partnerė yra viena ir ji taip pat turi vieną lytinį partnerį. Kuo didesnė lytinių partnerių įvairovė, tuo didesnė galimybė užsikrėsti mikroorganizmais, kurie, parazituodami žmogaus lytinėje sistemoje, sukelia uždegimus ir iš to išplaukiančias komplikacijas.

3. Į vyro lytinę sistemą patekę ligų sukėlėjai dažnai nesukelia jokių simptomų arba jie tokie nežymūs, jog žmogus į tai nekreipia jokio dėmesio. Organizamas ilgą laiką kovoja su infekcija, bet jos sunaikinti nepajėgia. Todėl uždegimo reiškiniai gilėja, plečiasi ryškėja pojūčiai. Susilpnėjus imuninės sistemos veiklai, vyras gali būti juntami tokie požymiai: diskomfortą mažajame dubenyje: papilvėje, kirkšnyse, sėklidėse, tarpvietėje, šlaunyse, kryžkaulyje, šlaplėje. Vėliau pastebi, kad pablogėja savijauta po lytiniės sueities: maudžia, niežti šlaplėje, tarpvietėje, papilvėje. Pablogėja sueities kokybė – kai kada neužtenka erekcijos, per ilgai užtrunka, ar per greitai įvyksta ejakuliacija, neryškus orgazmas.

4. Pasekmės. Ilgai sergant prostata gamina nepakankamai sekreto, pablogėja spermos kokybė ir bendra organizmo savijauta. Vyras tampa ne tokiu darbingu kaip įprasta, antroje dienos pusėje yra irzlesnis, mieguistas, o po nakties nesijaučia pailsėjęs. Nesąmoningai ima vengti lytinės sueities, blogėja santykiai šeimoje.

Esant tokiai būklei, pojūčiams, privalu kreiptis į gydytoją.

Dermatovenerologo, seksologo, urologo konsultacijos bei paslaugos Vilniuje

 

Neramina įvairiausi seksualiniai ar lytinės sistemos negalavimai? O gal atsitiko kažkas, apie ką norėtumėte pasitarti su specialistu, tačiau nedrįstate apsilankyti klinikoje? Tiek vyrai, tiek moterys gali su gydytoju konsultuotis internetu.

Klausimus gydytojui galite drąsiai užduoti užpildę klausimo formą ir greitai sulauksite gydytojo specialisto atsakymo.


GARANTUOJAME VISIŠKĄ KONFIDENCIALUMĄ 

INFORMACIJA PRIEŠ VIZITĄ