APYVARPĖS IR VARPOS GALVUTĖS UŽDEGIMAS – BALANOPOSTITAS: PRIEŽASTYS IR GYDYMAS

Varpos galvutės ir varpą dengiančios apyvarpės uždegimas vadinamas balanopostitu (lot. – balanopostitis).

Priežastys. Varpos ar apyvarpės uždegimo metu yra pažeidžiama varpos galvutės ir apyvarpės gleivinė. Po ilgalaikio uždegimo gali susidaryti sąaugos tarp jų. Balanopostitas yra dažnas reiškinys sergantiems cukralige. Mat vyrai, kurie serga diabetu, yra imlesni infekcijoms. Susirgimo riziką padidina ir ypač prastai kontroliuojamas cukraus kiekis kraujyje. Jei gliukozės yra šlapime, ji gali likti ir ant apyvarpės taip padėdama bakterijoms greičiau daugintis.

Apyvarpės ar varpos uždegimas gali atsirasti nesilaikantiems asmens higienos. Varpos uždegimą sukelia varškingos masės padaugėjimas, susidedančios iš apyvarpės riebalų liaukučių išskyrų, šlapimo likučių, nusilupusių ląstelių. Šios masės dirgina varpos galvutę, apyvarpės gleivinę, sukelia uždegimą.

Požymiai. Balanopostitas gali atsirasti kaip venerinių ligų sukėlėjas, sifilio ar kitokios kilmės mikrobų šlaplės uždegimo komplikacija. Šis uždegimas gali apsunkinti šlapinimąsi, gali atsirasti varpos, apyvarpės patinimas, paraudimas žaizdelės. Būdingos kraujingos ar pūlingos išskyros iš apyvarpės odelės. Būdingas niežulys ir skausmas varpos galvutėje. Apyvarpė tampa nepaslanki, padidėja skausmingi kirkšnių limfmazgiai.

Dažniausia balanopostito komplikacija – fimozė, t. y. apyvarpės angos sumažėjimas, dėl ko apyvarpės neįmanoma atsmaukti už varpos galvutės. Esant sunkiam uždegimui, varpos galvutė gali išopėti.

Gydymas. Varpos uždegimo gydymui naudojamas antiseptiniai tirpalai, priešgrybelinis tepalas, kai kada skiriamos anestezinės tabletės arba geriamieji antibakteriniai vaistai. Jei susirgimas grybelinis naudojamas ir priešgrybelinis tepalas. Kartais (kai uždegimas stiprus) skiriami geriami antibakteriniai vaistai. Gydymo metu draudžiama lytiškai santykiauti. O jei liga kartojasi, pacientams atliekama cirkumcizija (apipjaustymo operacijos metu pašalinama apyvarpė). Svarbu nesigydyti patiems, nes geriausią gydymo būdą paskirs tik jus apžiūrėjęs gydytojas.

Jeigu vyras serga cukralige ir jam dažnai kartojasi balanopostitas, yra susiaurėjusi apyvarpė, būtina pašalinti apyvarpę chirurginiu būdu.

Varpos ar apyvarpės uždegimo gydymo, tyrimų ar konsultacijų klausimais būtina kreiptis į specialistą.

Dermatovenerologo, seksologo, urologo konsultacijos bei paslaugos Vilniuje

 

Neramina įvairiausi subtilūs negalavimai? O gal atsitiko kažkas, apie ką norėtumėte pasitarti su specialistu?

Drąsiai rašykite mums ir greitai sulauksite gydytojo atsakymo.


GARANTUOJAME VISIŠKĄ KONFIDENCIALUMĄ 

INFORMACIJA PRIEŠ VIZITĄ