Gyd. M. Buragas

Skausmingas šlapinimasis, mediciniškai vadinamas dizurija, yra simptomas, būdingas ne vienai ligai ir pasireiškiantis skausmu šlapinimosi metu arba deginimo pojūčiu šlaplėje.

Jei slapinantis skauda varpos galvutę vyrui - tai greičiausiai bus uretrito ar kokios kitos ligos simptomas. Svarbu tai, kad gydyti reikia ne šį simptomą, bet jį sukėlusią ligą.

Dizuriją vyrams dažniausiai sukelia tokios priežastys:

  • šlapimo takų infekcijos,
  • infekciniai lytinių organų susirgimai,
  • prostatitas,
  • uretritas.

Priklausomai nuo ligos, sukėlusios dizuriją, gali būti juntama ir daugiau simptomų, pavyzdžiui:

  • šlapimo nelaikymas vyrams,
  • dažnas šlapinimasis naktį,
  • skausmingas šlapinimasis su krauju,
  • taip pat skausmas šlapinantis po lytinio akto.

Bet kuris šių simptomų arba net daugiau nei vienas yra pagrindas kuo greičiau užsiregistruoti vizitui pas gydytoją.

 

Vyrų ligos, kurių pagrindinis simptomas - skausmingas šlapinimasis

Šlapimo takų infekcija: simptomai, priežastys, gydymas ir profilaktika

Esant šlapimo takų infekcijai dažniausiai juntamas skausmingas ir dažnas šlapinimasis mažais kiekiais, nuolatinis noras šlapintis, deginimo pojūtis šlapinantis, gali pakisti šlapimo spalva, atsirasti itin stiprus kvapas.

Kokios yra šlapimo takų infekcijos priežastys? Dažniausiai šlapimo takų infekcija atsiranda bakterijoms patekus į šlapimo sistemą.

Šlapimo takų infekcijos gydymas paprastai remiasi antibiotikų vartojimu, kuriuos paskirti turi gydytojas.

Profilaktikai labai svarbu vartoti daug vandens, šlapintis po lytinių santykių, laikytis tinkamos higienos.

Dažnas šlapinimasis jaunam vyrui ar vyresnio amžiaus gali reikšti šlapimo takų infekciją, nes virusas gali patekti pas vyrą nepriklausomai nuo jo amžiaus. 

 

Prostatito simptomai, gydymas ir profilaktika

Prostatitas yra dažna vyrų liga. Tai – prostatos liaukos uždegimas, dažniausiai sukeltas infekcijos. Dažnas skausmingas šlapinimasis yra vienas iš ligos simptomų. Be to, taip pat gali būti juntamas varpos, sėklidžių skausmas, diskomfortas ejakuliacijos metu, padidėjusi bei skausminga prostata, šlapinantis skauda varpos galvutę.

Dažnas šlapinimasis vyrui bei kiti simptomai kelia diskomfortą ir blogina gyvenimo kokybę. Dėl šių priežasčių, taip pat norint greitesnio bei rezultatyvesnio gydymo labai svarbu nedelsti ir pajutus pirmuosius simptomus kreiptis į gydytoją, kuris paskirs tikslingą gydymą. Prostatitas gali būti ūmus arba lėtinis – atsižvelgdamas į tai gydytojas skirs reikiamus vaistus. Neretai gydymas medikamentais, antibiotikais derinamas su fizioterapija.

Profilaktiškai labai svarbu tinkama mityba, atsisakyti ar iki minimumo sumažinti alkoholio vartojimą, atsisakyti kavos bei gazuotų gėrimų. Reikia kasdien išgerti rekomenduotiną kiekį vandens. Ne mažiau svarbus ir fizinis aktyvumas, reguliarūs lytiniai santykiai su nuolatine partnere.

Taip pat, profilaktikai labai svarbu santykiaujant naudoti prezervatyvą, tiek vaginalinių, oralinių, analinių santykiu metu. 

 

Atsakymai į klausimus apie skausmingą, dažną šlapinimasi

1. KLAUSIMAS

Nusišlapinus, praėjus vos porai minučių norisi vėl nusišlapinti, bet bandat tai atlikti iškrenta vos pora lašų ir tai trunka gerą pusvalandį. Ką daryti ir ar tai gali būti ligos požymiai? Jei taip - kokios?

ATSAKYMAS

Tai uždegimo požymiai, norint įsitikinti tiriama dėl lytiškai plintančių infekcijų. 

2. KLAUSIMAS

Turiu didelę problemą, man jau savaitė laiko skauda varpos galvutę, tvinkčioja, skausmas kaip niežėtų ir geltų. Atrodo, kad pūslė pilna ir labai dažnai bėgu šlapintis, o kai šlapinuosi skauda varpos galvutę dar labiau, labai gelia, normaliai neina nusišlapinti ir pačio šlapimo nedaug, nors atrodo, kad visada pilna. O šiandiena, šlapinantis pasirodė ir kraujo, išbėgo keletas gumulėlių geltonų, kaip pūlių. Kas gali būti ? Esu užsienyje. Lytinių santykių ilgai neturėjau.

ATSAKYMAS

Gali būti lėtinis šlaplės ir prostatos uždegimas, tačiau norint žinoti kas ištiesų - būtinas nuodugnus ištyrimas.

3. KLAUSIMAS

Ilgus metus kamuoja šlapinimosi sutrikimai, kaip silpna ir netaisyklinga šlapimo srovė, dažnas šlapinimasis, ilgiau susilaikius normaliai pavyksta normaliai pasišlapinti tik iš antro karto (pirmą kartą nedidelis šlapimo kiekis). po 10- 15 min jau normalus. Šlapinimasis neskausmingas. Naktį tenka keltis 0-2 karto, priklausomai nuo suvartotų skysčių kiekio. Erekcijos sutrikimų niekada nebuvo. Laukiamės kūdikio šio metu. Prieš dešimt metų buvo nustatyta patologija (jei gerai pamenu - defektas šlapimo takų iš šlapimo pūslės išėjimo vietoje). Dėl ko būtų daryti operacijos netikslinga, kas būtų galėję sukelti nevaisingumo problemą, dėl to kad ejakuliacijos metu sperma galimai galėtų patekti į šlapimo pūslę. Dabar kamuoja dažnas noras šlapintis, ir pasišlapinus vėl noras šlapintis. Silpnas maudimas pilvo apačioje. 

ATSAKYMAS

Rekomenduotina atlikti tyrimus, nes Jūsų aprašymas labai atitinka lėtinio šlaplės ir prostatito uždegimo simptomus.


Dažnam vyrui tenka susidurti su dažnu ir skausmingu šlapinimusi, kuris kelia diskomfortą ir gali byloti apie rimtas lytinės sistemos ligas. Todėl labai svarbu laiku kreiptis į gydytoją ir pasitikrinti sveiaktą.

Kviečiame apsilankyti pas gydytoją urologą, dermatovenerologą Homo Sanus klinikoje Vilniuje, kur bus nustatyta ir išgydyta pagrindinė liga, sukelianti nemalonius, skausmingus simptomus.