Gyd. M. Buragas

Skausmingas šlapinimasis, mediciniškai vadinamas dizurija, yra simptomas, būdingas ne vienai ligai ir pasireiškiantis skausmu šlapinimosi metu arba deginimo pojūčiu šlaplėje.

Jei skauda šlapinantis vyrui, tai greičiausiai bus uretrito ar kokios kitos ligos simptomas. Svarbu tai, kad gydyti reikia ne šį simptomą, bet jį sukėlusią ligą.

Dizuriją vyrams dažniausiai sukelia tokios priežastys:

  • šlapimo takų infekcijos,
  • infekciniai lytinių organų susirgimai,
  • prostatitas,
  • uretritas.

Priklausomai nuo ligos, sukėlusios dizuriją, gali būti juntama ir daugiau simptomų, pavyzdžiui:

  • šlapimo nelaikymas vyrams,
  • dažnas šlapinimasis naktį,
  • skausmingas šlapinimasis su krauju,
  • taip pat skausmas šlapinantis po lytinio akto.

Bet kuris šių simptomų arba net daugiau nei vienas yra pagrindas kuo greičiau užsiregistruoti vizitui pas gydytoją.

 

Vyrų ligos, kurių pagrindinis simptomas - skausmingas šlapinimasis

Šlapimo takų infekcija: simptomai, priežastys, gydymas ir profilaktika

Esant šlapimo takų infekcijai dažniausiai juntamas skausmingas ir dažnas šlapinimasis mažais kiekiais, nuolatinis noras šlapintis, deginimo pojūtis šlapinantis, gali pakisti šlapimo spalva, atsirasti itin stiprus kvapas.

Kokios yra šlapimo takų infekcijos priežastys? Dažniausiai šlapimo takų infekcija atsiranda bakterijoms patekus į šlapimo sistemą.

Šlapimo takų infekcijos gydymas paprastai remiasi antibiotikų vartojimu, kuriuos paskirti turi gydytojas.

Profilaktikai labai svarbu vartoti daug vandens, šlapintis po lytinių santykių, laikytis tinkamos higienos.

Dažnas šlapinimasis jaunam vyrui ar vyresnio amžiaus gali reikšti šlapimo takų infekciją, nes virusas gali patekti pas vyrą nepriklausomai nuo jo amžiaus. 

 

Prostatito simptomai, gydymas ir profilaktika

Prostatitas yra dažna vyrų liga. Tai – prostatos liaukos uždegimas, dažniausiai sukeltas infekcijos. Dažnas skausmingas šlapinimasis yra vienas iš ligos simptomų. Be to, taip pat gali būti juntamas varpos, sėklidžių skausmas, diskomfortas ejakuliacijos metu, padidėjusi bei skausminga prostata, šlapinantis skauda varpos galvutę.

Dažnas šlapinimasis vyrui bei kiti simptomai kelia diskomfortą ir blogina gyvenimo kokybę. Dėl šių priežasčių, taip pat norint greitesnio bei rezultatyvesnio gydymo labai svarbu nedelsti ir pajutus pirmuosius simptomus kreiptis į gydytoją, kuris paskirs tikslingą gydymą. Prostatitas gali būti ūmus arba lėtinis – atsižvelgdamas į tai gydytojas skirs reikiamus vaistus. Neretai gydymas medikamentais, antibiotikais derinamas su fizioterapija.

Profilaktiškai labai svarbu tinkama mityba, atsisakyti ar iki minimumo sumažinti alkoholio vartojimą, atsisakyti kavos bei gazuotų gėrimų. Reikia kasdien išgerti rekomenduotiną kiekį vandens. Ne mažiau svarbus ir fizinis aktyvumas, reguliarūs lytiniai santykiai su nuolatine partnere.

Taip pat, profilaktikai labai svarbu santykiaujant naudoti prezervatyvą, tiek vaginalinių, oralinių, analinių santykiu metu. 

 

Dažnam vyrui tenka susidurti su dažnu ir skausmingu šlapinimusi, kuris kelia diskomfortą ir gali byloti apie rimtas lytinės sistemos ligas. Todėl labai svarbu laiku kreiptis į gydytoją ir pasitikrinti sveiaktą.

Kviečiame apsilankyti pas gydytoją urologą, dermatovenerologą Homo Sanus klinikoje Vilniuje, kur bus nustatyta ir išgydyta pagrindinė liga, sukelianti nemalonius, skausmingus simptomus.

Dermatovenerologo, seksologo, urologo konsultacijos bei paslaugos Vilniuje

 

Neramina įvairiausi seksualiniai ar lytinės sistemos negalavimai? O gal atsitiko kažkas, apie ką norėtumėte pasitarti su specialistu, tačiau nedrįstate apsilankyti klinikoje? Tiek vyrai, tiek moterys gali su gydytoju konsultuotis internetu.

Klausimus gydytojui galite drąsiai užduoti užpildę klausimo formą ir greitai sulauksite gydytojo specialisto atsakymo.


GARANTUOJAME VISIŠKĄ KONFIDENCIALUMĄ 

INFORMACIJA PRIEŠ VIZITĄ