Gydytojo dermatologo paslaugos „Homo Sanus“ klinikoje laikinai neteikiamos. Apgailestaujame už nepatogumus.

Botulino injekcijos - greitas ir paprastas būdas susigrąžinti lygią, elastingą ir jaunatvišką odą.
Botulino injekcijos kaina kinta priklausomai nuo reikalingų injekcijų kiekio, procedūrų dažnumo, probleminių vietų mažinimo.

Botulino injekcijos atliekamos kvalifikuoto gydytojo-dermatologo. Procedūra yra greita ir neskausminga, tad nėra naudojama papildomų nuskausminamųjų priemonių. Botulinui suleisti naudojamas švirkštas su plonyte adata. Veido injekcijos nekelia visai jokio diskomforto, nes leidžiamas itin mažas botokso injekcijos kiekis. Jei tikslas – sumažinti prakaitavimą, tai botulino toksinas gali būti leidžiamas į delnus, padus ar pažastis. Tiek vaisto dozė, tiek pati injekcija šiuo atveju yra didesni, todėl leidžiant injekciją galimas diskomfortas, kurį sumažinti galima panaudojus reikiamos srities nejautrą.

Kaip elgtis prieš procedūrą? Vieną dieną prieš procedūrą nevartokite alkoholio, kadangi jis sukelia didesnę riziką atsirasti kraujosruvoms bei mėlynėms dūrio vietoje. Taip pat maždaug parą iki botulino injekcijos nebūkite ilgai pozoje, kai galva laikoma nuleista  tokia poza padidina veido srityje kraujotaką, o tai turės neigiamos įtakos botulino toksinui pasiskirstyti.

Jei nusprendėte pasinaudoti šia galimybe atsikratyti raukšlių, pirmiausia Jūsų laukia konsultacija pas gydytoją, o pastarasis įvertins, ar nėra jokių kliūčių, dėl kurių Jums procedūra būtų nerekomenduotina. Pati botulino injekcijos suleidimo procedūra trunka labai trumpai – apie 15 minučių, jei injekcija leidžiama į veidą estetiniais tikslais.  Dar maždaug tiek laiko reikia ledui ant vietų, kur buvo daryta intervencija, palaikyti. Jei botoksas leidžiamas dėl prakaitavimo, procedūra bus ilgesnė, konkretus laikas priklausys nuo individualių aspektų.

Kiek injekcijų reikės, priklauso nuo kelių aspektų: norimo efekto, individualios žmogaus anatomijos. Botulino injekcijų skaičius gali svyruoti nuo 3 iki keliolikos.

Botulino toksino poveikis pastebimas 2–5 dieną po injekcijos ir pasiekia maksimumą 10-14 dieną, trunka apie 6 mėn. (3-8 mėn.).

Injekcijas galima kartoti po pusės metų. Dažnai atliekant injekcijas didelėmis dozėmis preparato veiksmingumas sumažėja dėl susidarančių antikūnų.

Kartais kyla klausimas, kas nutinka su botulino toksinu, pasibaigus jo veikimui? Klaidinga pozicija, kad jis kaupiasi ir kažkada „atsilieps“ Jūsų grožiui, neretai stabdo moteris pasinaudoti šia galimybe ir atsikratyti raukšlelių. Taigi, svarbu žinoti, kad pasibaigus botulino toksino veikimo laikui jis audiniuose suyra ir yra pašalinamas iš organizmo natūraliai. Tad neverta nerimauti – audiniuose jis tikrai nesikaupia.

Botulinas yra visiškai saugus naudoti, jo saugumas patvirtintas ir jis sėkmingai naudojamas jau daugiau kaip tris dešimtmečius. Nepageidaujamo rezultato galima sulaukti tik tada, jei botoksą suleis neprofesionalas. Kadangi tai Jūsų sveikata ir grožis, todėl jį patikėkite tik specialistams! Kitu atveju galite susidurti su nepageidaujamomis komplikacijomis, pavyzdžiui, antakių nukritimas, kraujosruvos, vokų patinimas ir kt.

Botulino injekcijos veikimo principas. Botulino injekcijos dozės yra labai mažytės ir itin tiksliai apskaičiuotos, jos leidžiamos į veido raumenis. Po injekcijos praėjus kelioms dienoms raumuo, į kurį suleista injekcija, ima susitraukinėti labai silpnai arba visai nesusitraukinėja, o tai sąlygoja raukšlelių, atsiradusių dėl raumenų veiklos, išsilyginimą. Jei reikalingos botulino injekcijos nuo prakaitavimo, tai jos leidžiamos į odą. Botulino toksinas smarkiai ir labai efektyviai susilpnina prakaito liaukų veikimą. Reikia paminėti, kad botulino toksino injekcijos, suleistos į odą, neturės jokio poveikio raumenims.

Botulino injekcijos veidui: kokias raukšles jos gydo? Daugiausia botulino toksinas naudojamas gydyti horizontalias kaktos raukšleles, vertikalias tarpuakio raukšleles bei esančias išoriniuose akių kampuose. Rečiau botulinas leidžiamas siekiant sumažinti smulkias raukšleles prie lūpų.

Veido raukšlelės daugiausia atsiranda dėl veido raumenų veiklos. Kaip jau minėjome, botulino injekcijos raumenis tarsis sustabdo – jie nesusitraukinėja, todėl ir raukšlelės arba visai išsilygina, arba tampa vos matomomis. Botulino injekcijos rezultatui įtakos turi raukšlių gilumas, odos amžius, jos storis, drėgmės lygis, suleista botulino toksino dozė.

Botulino injekcijos ir alergijos. Jei botulino toksino injekcija sukelia alerginę reakciją, daugiau šio preparato nerekomenduojama naudoti.

Kalbant apie išimtis reikia paminėti ir tai, kad botulino toksino injekcijos neleidžiamos besilaukiančioms ir krūtimi kūdikius maitinančioms moterims.

Rekomendacijos po procedūros:

 • 6 valandas būti griežtai tik vertikalioje padėtyje bei aktyviai dirbti mimikos raumenimis, kad preparatas tolygiai pasiskirstytų;
 • Negalima pasilenkti (plauti indus, ruošti maistą ir kt.);
 • Miegoti ant nugaros;
 • 24 val. neliesti ir netrinti injekcijų vietose;
 • vengti labai karštų skysčių, kavos, aštraus maisto, aktyvaus sporto, sekso;
 • 10 d. nevartoti alkoholio;
 • 14 d. vengti karščio (pirties, karštų vonių, saunų, soliariumo, deginimosi saulėje), vasara naudoti apsaugančius nuo saulės kremus;
 • nerekomenduojama darytis veido procedūrų: pilingai, masažai, šildančios kaukės, aparatinės procedūros ir kt. veido procedūros, kurios aktyvina kraujotaką;
 • 2 savaites po procedūrų nevartoti aminoglikozidų (antibiotikai), trankviliantų (raminamieji ir raumenis atpalaiduojantys vaistai) – šių preparatų vartojimas gali sumažinti botulino toksino veikimą;
 • Neskristi iškart po procedūros lėktuvu,  nes galimi pratekėjimai dėl slėgio skirtumų;

Botulino injekcijos atliekamos:

 1. Veido srityje
 2. Nuo prakaitavimo.

Ar botulino toksinas turi šalutinį poveikį? Estetiniais, t. y. grožio, tikslais naudojamos botulino toksino dozės yra, kaip jau minėjome, itin mažos, todėl jų tikrai nepakanka, kad sukeltų vienokių ar kitokių organizmo reiškinių. Injekcijos vieta, kaip ir suleidus bet kurio kito preparato, kurį laiką gali būti kiek skausminga, itin retais atvejais pasirodo neryškių mėlynių. Bet toks dalykas yra laikinas, tai – normali reakcija į intervenciją.

Siekiant išvengti nepageidautinų reakcijų, turite įspėti gydytoją, jei vartojate kokių nors nervų ir raumenų funkcijoms įtaką darančių vaistų. 

Nepageidaujamo poveikio bus išvengta, jei pasitikėsite tik profesionalu, kuris, atsižvelgdamas į veido anatomiją, parinks reikiamą ir saugią botulino toksino dozę. Taip pat specialistas gebės teisingai suleisti injekciją, kadangi vaisto leidimo technika yra labai reikšminga. Gydytojas botulino suleis tik į tam tikrus taškus, kad būtų paveikti būtent tie raumenys, kurie turi įtakos raukšlelių atsiradimui.

Ar amžius turi įtakos botokso naudojimui? Estetiniais tikslais botulino toksiną gali naudoti pacientai, sulaukę 18 metų ir daugiau. Visgi jauname amžiuje vargu, ar botulino injekcijų poreikis bus pagrįstas, todėl labiau rekomenduojama šį vaistą naudoti maždaug nuo 30-ties, mat šis amžius yra riba, kuomet oda pamažu praranda elastingumą, veido raukšlelių atsiranda vis sparčiau.

Prakaitavimo gydymas. Gausus prakaitavimas – didelė problema tiek vyrams, tiek moterims, kadangi tokio prakaitavimo pėdsakai yra matomi akivaizdžiai (pavyzdžiui, prakaito dėmės ant drabužių) ir atrodo labai neestetiškai. Botulino injekcijos – saugi ir efektyvi priemonė, leidžianti prakaitavimo problemos atsikratyti net metams! Botulino injekcijos nuo prakaitavimo suleidžiamos į problemines sritis, maždaug po savaitės jau būna akivaizdus efektas, kuris puikiai laikosi iki maždaug 9 mėnesių. Kai kuriems išsilaiko net iki metų. Botulino toksinas nuo prakaitavimo populiarus ne tik moterims, bet ir vyrams.

Kiek kainuoja botulino injekcijos? Kiekvienas atvejis individualus ir siekiant konkretaus rezultato skiriasi reikalingų injekcijų kiekis. Susisiekite, susitiksime ir kartu aptarsime kelią grožio link.

Atsiradus komplikacijoms susisiekti su gydytoju-dermatologu.

Remiantis PSO reglamentu botulino injekcijas gali atlikti TIK plastikos chirurgas arba dermatovenerologas.