Anatomiškai inkstai yra išsidėstę žemiau šonkaulių link vidurio nugaros. Todėl bet koks nugaros skausmas gali būti susijęs su inkstų ligomis. Jeigu žmogui skauda inkstus, reikėtų išsiaiškinti to priežastis ir pradėti inkstų skausmo gydymą.

Yra kelios ligos ir negalavimai, kurių metų skauda inkstus. Bet koks inkstų skausmas reiškia, jog ligoniui būtini tyrimai ir gydymas.

Inkstų uždegimas (pielonefritas), kurio metu kartu su nugaros ir inkstų skausmais pasireiškia ir tokie požymiai kaip temperatūra, jaučiamas silpnumas, retėja šlapinimasis. Šią ligą patvirtina šlapimo tyrimas, kuriame stebimos uždegiminės ląstelės (leukocitai) bei atliekama inkstų echoskopija, kurios metu galima įvertinti inkstų audinio paburkimą.

Kita liga – tai inksto dieglys (kolika), kurios priežastis - staiga šlapimtakyje užsiblokavęs inksto akmuo. Akmeniui iškritus į šlapimtakį, šlapimas kaupiasi inkste ir tempia inksto kapsulę. Dėl to kaip pirmas simptomas juntamas inkstų skausmas. Ligoniams tokiu atveju pirmiausiai rekomenduojamas inkstų skausmo gydymas ir malšinimo būdas – karšta vonia – taip lengviau pasišalina akmuo.

Šią ligą patvirtina anamnezė: kai pajuntamas inkstų skausmas, atliekama inkstų echoskopija, kurios metu stebima hidronefrozė (inksto užsiblokavimas) ir toliau atliekamas nuoseklus gydymas. Inkstus gali skaudėti ir dėl traumos, tačiau dažniausisai traumos metu skauda pačią odą nugaros srityje dėl sumušimo. Inkstas anatomiškai prisitvirtinęs riebalinėje kapsulėje ir yra apsaugotas nuo traumų, tačiau stipraus sumušimo metu, inkstas gali plyšti.

Traumos metu arba susitrenkus inkstą pacientas šlapinasi krauju. Sergant inkstų vėžiu dažniausiai inkstų neskauda, nebent vėžys jau išplitęs ir jau spaudžia aplinkinius organus arba šlapimtakį. 

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu. Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homosanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus. Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.

Dermatovenerologo, seksologo, urologo konsultacijos bei paslaugos Vilniuje

 

Neramina įvairiausi subtilūs negalavimai? O gal atsitiko kažkas, apie ką norėtumėte pasitarti su specialistu?

Drąsiai rašykite mums ir greitai sulauksite gydytojo atsakymo.


GARANTUOJAME VISIŠKĄ KONFIDENCIALUMĄ 

INFORMACIJA PRIEŠ VIZITĄ