Makšties uždegimas 

Makšties uždegimas dar yra dar žinomas kaip vaginitas.

Dažniausiai pasitaiko tokie makšties uždegimai:

  • bakterinė vaginozė,
  • Candida albicans grybelio sukeltas uždegimas,
  • lytiniu keliu plintančio parazito sąlygota trichomonozė ir atrofinis makšties uždegimas.

Makšties uždegimo priežastys gali būti kelios, pavyzdžiui, iš išorės patekusios bakterijos, taip pat balanso tarp makšties bakterijų stoka ar kitos.

Vaginito simptomai

Makšties uždegimą galima įtarti, jei Jus vargina gausios, pakitusio kvapo ar spalvos išskyros, diskomfortas makštyje, šlapinantis, lytinių santykių metu lydintis skausmas. Tai pagrindiniai makšties uždegimo simptomai, leidžiantys įtarti ligą. Jei pasireiškia minėti makšties uždegimo požymiai, nevalia delsti ar bandyti gydytis savarankiškai, privalu skubiai kreiptis į gydytoją, kuris įvertinęs, kokie yra makšties uždegimo simptomai, identifikuos ligą ir paskirs tikslingą gydymą. Makšties uždegimo gydymas neturėtų remtis ir liaudies medicina – efektyvų rezultatą duos tik tinkamai parinkti vaistai nuo makšties uždegimo.

Vaginito gydymas

Vaginitas ir kiti minėti uždegimai yra ligos, kurias būtina gydyti tikslingai. Efektyvus makšties uždegimo gydymas gali būti parinktas tik gydytojo.

Makšties uždegimo gydymą suponuoja tai, koks konkrečiai uždegimas identifikuotas. Sergant bakterine vaginoze, trichomonoze bus paskirtas gydymo kursas atitinkamai infekcijai gydyti pritaikytais vaistais. Grybeliniam makšties uždegimui gydyti dažniausiai skiriami priešgrybeliniai preparatai. Atrofinio uždegimo atveju greičiausiai bus paskirti estrogenų preparatai. Makšties uždegimo gydymas gali trukti iki poros savaičių ir daugiau, o kartais siekia net 30 dienų ir daugiau.

Siekiant sumažinti riziką susirgti makšties uždegimu labai svarbi tinkama higiena. 

Makšties uždegimas ir nėštumas

Makšties, gimdos kaklelio ar gimdos priedų uždegimas nėštumo metu – neretas atvejis.

Vaginitas, kaip ir kitos lytinių organų infekcijos, gana dažnai „puola“ nėščiąsias dėl pakitusios lytinių hormonų pusiausvyros ir kitų nėštumo laikotarpiui būdingų aspektų.

Ši liga nėra pavojinga, tačiau pajutus pirmuosius simptomus, nėščiosioms svarbu, kad vaginitas ar kito ligos būtų laiku diagnozuotos.

 

Gimdos kaklelio uždegimas

Gimdos kaklelio uždegimas, dar vadinamas endocervicitu, yra infekcinis susirgimas, sukeliamas įvairių mikroorganizmų, pavyzdžiui, chlamidijų, virusų, gonokokų, trichomonų ir kitų.

Endocervicito simptomai

Gimdos kaklelio uždegimą galima įtarti, jei pagausėjo išskyrų ir jos pakeitė spalvą, išskyras iš lytinių takų galima apibūdinti kaip pūlingas, žalsvas, gelsvas, juntamas skausmas pilvo apačioje, makštyje juntamas diskomfortas, pavyzdžiui, niežėjimas, perštėjimas, deginimo jausmas.

Endocervicito gydymas

Gimdos kaklelio gydymas priklauso nuo infekcijos rūšies, infekcijos patekimo laiko ir išplitimo. Jei ūmus gimdos kaklelio uždegimas bus negydomas, jis taps lėtiniu uždegimu, o pastarasis gali komplikuotis dar kitomis, rimtesnėmis, ligomis (gimdos priedų uždegimu). Kaip minėjome, nereikėtų užsiimti savigyda – pajutus simptomus svarbu greičiau kreiptis į gydytoją. Skubiau diagnozuota liga ir paskirtas gydymas sutrumpins gydymo trukmę.

Daugiau apie šią ligą skaitykite → Endocervicitas

 

Gimdos priedų uždegimas

Mediciniškai gimdos priedų (tubų ir kiaušidžių) uždegimas vadinamas salpingooforitu, jis dažniausiai sukeliamas į makštį ar gimdos kaklelio kanalą patekusios infekcijos.

Salpingooforito simptomai

Gimdos priedų uždegimą pagrįstai galima įtarti, jei lytinio akto metu juntate skausmą, pastebėjote, jog lytinis potraukis sumažėjo ar visai dingo, sutriko lytinė funkcija. Ūminio gimdos priedų uždegimo atveju juntami nuolatiniai stiprūs skausmai pilvo apačioje, nusmelkiantys iki nugaros, šlaunų ir gerokai sustiprėjantys lytinių santykių metu, šlapinantis, tuštinantis ar fiziškai dirbant.

Daugiau informacijos apie šią ligą rasite → Salpingooforitas

  

 

Esant makšties, gimdos kaklelio ar gimdos priedų uždegimui, kaip gydytis, Jums gali patarti ,,Homo Sanus“ klinikos gydytojas.

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu.

Klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus.

Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais. 

Gyd. M. Buragas