Nagų grybelis (onichomikozė) – tai nagų plokštelės pažeidimas, kuris apima daugiau kaip ketvirtadalį nago plokštelės arba pažeidžia daugiau nei tris nagus. Sukėlėjas - grybelio infekcija.

Nagų grybelis yra viena iš dažniausiai pasitaikančių grybelinių infekcijų, todėl nereikia gėdytis užsikrėtus grybeliu. Infekcija plinta greitai pažeisdama kitus nagus ir gali būti perduodama kitiems asmenims. Būtent dėl to svarbu nesigėdyti ir kuo skubiau užsikrėtus grybeliu kreiptis į gydytoją podologą, kuris pritaikys reikiamą gydymą.

Nagų grybelio pažeistų nagų korekcijos - gydymo KAINA nuo 40 Eur  PLAČIAU

* Gydytojo konsultacija taikoma prieš suteikiant gydymo paslaugą. Gydytojo konsultacijos kaina, neįeina į aukščiau pateiktą kainą.

Nagų grybelio požymiai (simptomai)

Nagų grybelis atpažįstamas iš tokių požymių:

  • nagai yra pilkšvi, trupa iš krašto ir iš šono;
  • skauda spaudžiant avalynei.

Visų pirma, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad nagų grybelio sukelti pažeidimai prasideda nuo nagų krašto, nagų plokštelės – sustorėja, pagelsta, ima trupėti bei lūžinėti, o po jomis – susikaupia daug raginės masės. Taip pat svarbu akcentuoti, kad dažniausiai yra pažeidžiami kraštiniai, t.y., pirmo bei penkto piršto nagai, nes būtent juos labiausiai spaudžia avalynė ir užtikrinamas prastesnis maitinimas.

Dažnu atveju, nagų grybelio procesas prasidedantis kojų naguose vėliau pusei ligonių pereina į rankų nagus. Todėl siekiant išvengti infekcijos išplitimo reikalingas medicininis, gydomasis pedikiūras grybelio pažeistiems nagams.

Kodėl verta kreiptis į specialistą - gydytoją podologą?

Net ir tuo atveju, jei asmuo pastebėjo nagų grybelio simptomus, tai dar nereiškia, kad jis būtinai kreipsis į specialistą. Priešingai, labai didelė dalis su šia problema susidūrusių žmonių, ją arba ignoruoja, arba nusprendžia gydytis savo jėgomis, namuose ar liaudiškais būdais. Tačiau verta akcentuoti, kad savarankiškas gydymas tikrai nėra pats geriausias pasirinkimas – įvairių priemonių (kremų, antpilų, tepalų ir t.t.) naudojimas savo nuožiūra, netinkamai atliekamas pedikiūras gali ne tik nepadėti, bet ir pakenkti. Tokiu atveju net ir nusprendus kreiptis į specialistą, kojų grybelio gydymas gali trukti ilgiau, pareikalauti daugiau dėmesio bei išlaidų. Kur kas geresnis sprendimas – nedelsti ir iš karto pastebėjus nagų grybelio požymius kreiptis į gydytoją podologą, kad būtų atliktas profesionalus nagų grybelio gydymas, gydomojo pedikiūro procedūra Vilniuje grybelio pažeistiems nagams bei suteikti naudingi patarimai.

Nagų grybelio gydymas

Homo Sanus klinikoje dirbanti gydytoja dermatovenerologė, podologė įvertins nagų būklę bei nagų grybelio paplitimą, atliks būtinus tyrimus ir įvertinusi rezultatus, parinks tinkamiausius sprendimus. Tai gali būti antimikozinis gydymas, išorinis bei sisteminis gydymas. Taip pat taikomos podologinės procedūros, gydomasis, medicininis pedikiūras esant nagų grybeliui. Tai, kaip ilgai reikės gydyti nagų grybelį, priklausys nuo individualios situacijos. Lygiai tas pats pasakytina ir apie gydymo kainą – tik įvertinus situaciją, galima numatyti, kokių išlaidų prireiks gydymui: pedikiūro procedūroms, vaistams. Tačiau šias išlaidas reikėtų vertinti kaip investiciją į puikią savo savijautą, aukštesnę gyvenimo kokybę ir, žinoma, estetiška kojų išvaizdą.

Dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad siekiant pačių geriausių gydymo rezultatų bei siekiant išvengti nagų grybelio ateityje, labai svarbios yra ir asmeninės paciento pastangos. Gydytoja podologė suteiks ne vieną vertingą patarimą, ką daryti, kad būtų užtikrinta efektyvi šios ligos profilaktika: reguliarus pedikiūras, manikiūras, higiena ir kita. Taip pat gydymo metu bus atsakyta ir į visus rūpimus klausimus.

Žinoma, nepamirškite, kad siekiant išvengti šios nemalonios ligos ateityje svarbu stiprinti imunitetą, bendro naudojimo dušuose naudoti gumines šlepetes, vengti kojų prakaitavimo, rinktis medvilnines kojines, nesidalinti asmens higienos daiktais su kitais smenimis, avėti tik savo avalynę.

Negydomas nagų grybelis sukelia daug diskomforto. Negaišdami laiko savarankiškoms pastangoms išspręsti šią problemą ir iš karto pasirinkę profesionalias podologijos paslaugas Vilniuje, užtikrinsite efektyvumą bei geriausius rezultatus.

Kviečiame kreiptis į homo Sanus klinikos gydytoją podologę, kuri pasirūpins tinkamu nagų sutvarkymu, dezinfekcija ir padės išgydyti nagų grybelį.