Nugaros skausmo priežasčių gali būti daug – jos atrandamos pagal ligonio simptomus ir įvairius tyrimus bei diagnostiką. Įprasta, kad nugaros skausmas kyla dėl tokių priežasčių kaip netaisyklinga laikysena, sportinės traumos, stuburo ligos. Tačiau neretai ir dėl neuralgijos (peršalimas, perpūtimas, kai kyla nervinių šaknelių uždegimas) arba inkstų ligų (žr. pielonefrito, inkstų traumos, akmenligės gydymas).

Neuralgija yra liga, kurią išprovokuoja pažeisti nervai (nervų galūnėlių uždegimas), o neišvengiama to pasekmė – aštrus nugaros skausmas (gali būti ir veido skausmas ar skausmas tarp šonkaulių, priklausomai nuo to, kur neuralgijos židinys). Nugaros skausmas, kuris siejamas su neuralgija ar stuburo patologija, gydomas kompleksiškai: pacientui patariama palaikyti aktyvumą, skiriami raumenis atpalaiduojantys vaistai, nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, analgetikai (skausmą mažinantys vaistai). Nugaros skausmo gydymui taikomos šiluminės ar šalčio procedūros, masažas, raumenų tempimo, vandens procedūros. Sunkiausiais atvejais neuralgijai gydyti taikomas chirurginis nugaros skausmo gydymas.

Svarbu paminėti, kad neuralgijos simptomai yra panašūs ir į kitų ligų požymius, todėl tik tyrimų dėka galima atskirti, ar tai neuralgija, ar su inkstais susijusi liga. Tik po kruopščių tyrimų pacientui gali būti randamos skausmo priežastys ir taikomas tinkamas gydymas.

Jeigu patiriate nugaros skausmą, ir nesate tikri, ar tai nėra tik ilgo sėdėjimo ar staigaus pasitempimo pasekmė, pabandykite skausmą numalšinti šaltais ar šiltais kompresais; jeigu tik maudžia – palaikykite aktyvumą, vaikščiokite. Jeigu sergate, stenkitės negulėti lovoje, daugiau judėkite. Svarbiausia - nesukelti nugarai papildomo streso. Negerėjant situacijai ir neapleidžiant nugaros skausmams, kreipkitės į gydytoją.

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu. Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homosanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus. Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.