Kas yra papilomos?

Papilomos virusas yra klastingas, visame pasaulyje gerai žinomas virusas. Tiesa, neretai klaidingai manoma, jog papilomos virusas vyrams neaktualus – klystate, jis vienodai pavojingas ir moterims, ir vyrams. Tai būtent jis atsakingas už neestetiškus odos darinius papilomas.

Papilomos – tai žmogaus papilomos viruso sukeltas, virusinis susirgimas, dermos spenelinio sluoksnio išauga, platinamas kontaktiniu arba lytiniu keliu. Tai pagrindžia teiginį, kodėl papilomų gydymas, naikinimas yra svarbus – neišsigydžius rizikuojate liga „pasidalyti“ su kitais. Pavojingos papilomos nėštumo metu, nes šis virusas gali būti perduodamas ir naujagimiui gimdymo metu, tad labai svarbus papilomų naikinimas dar iki to. Kuo anksčiau pasirūpinsite – tuo ramesni būsite.

Papilomų atsiradimo priežastys daugiausia lemia tai, kur jos įsitvirtina. Dažniausiai papilomas galima pamatyti kaklo srityje, taip pat pažastyse, šlaunų vidinėje dalyje, kirkšnių zonoje, po krūtimis – ten, kur dažniau yra trintis, drėgmė, šiluma, gausiau prakaituojama.

Esminė profilaktika – saugūs lytiniai santykiai, tinkama asmeninė higiena, patogūs, natūralių audinių drabužiai.

Kokie papilomų simptomai?

Kaip atpažinti papilomas – šis klausimas aktualus visiems, įtariantiems turint papilomų. Jas atpažinsite iš nedidelės odos išaugėlės, besilaikančios ant plonytės „kojelės“. Jų gali būti viena kita, o kartais pasitaiko tarytum jomis „nubarstytas“ odos plotas.

 

Ką reikia žinoti po papilomų šalinimo?

Po papilomos pašalinimo, kad neliktų rando, reikia teisingai elgtis su žaizda: nesikaitinti saulėje, tepti betadino skysčiu, purkšti aerozoliu cikasilver ir užklijuoti steriliu tvarščiu.

Po papilomų šalinimo procedūros reikia laikytis šių ir kitų gydytojo pateikiamų nurodymų:

  • skrupulingai laikykitės asmeninės higienos;
  • nekrapštykite gydytos vietos;
  • nelupinėkite odelių ar šašelių;
  • venkiti kaitinimosi saulėje;
  • gydytą vietą tepkite gydomuoju kremu (vaistai nuo papilomų, odos priežiūrai skirti preparatai), kurį rekomenduos gydytoja dermatovenerologė;
  • purkškite specialiai tam skirtu aerozoliu;
  • naudokite sterilius tvarsčius.

Rekomendacijos daugiau orientuotos į tai, kad po papilomos šalinimo odoje neliktų randelio.

Gydoma vieta dažniausiai gyja sėkmingai, tačiau jei pastebėsite tam tikrus dirgiklius, kurie Jus neramina, susisiekite su mūsų specialistais arba su savo šeimos gydytoju.

Papilomų šalinimas Vilniuje, „Homo Sanus“ klinikoje

Jei papilomos virusas Jus „apdovanojo“ neprašytomis „dovanėlėmis“ – papilomomis, tai greičiausiai svarstote, kur atliekamas kokybiškas papilomų gydymas, naikinimas gera kaina? Taigi, užsukite į Vilniuje įsikūrusią kliniką „Homo Sanus“ – mūsų dermatovenerologo paslaugos bus geriausias sprendimas Jums.