Odos grybelinės ligos yra gana populiarios ir jos nesirenka pacientų nei pagal lytį, nei pagal amžių. Šiomis ligomis gali susirgti bet kas: nuo vaiko iki senjoro. Pats grybelis gali pažeisti bet kurią kūno vietą – pavyzdžiui, vaikams daugiau būdingas plaukuotosios galvos dalies grybelis, jauniems žmonėms – odos raukšlių, taip pat tarpupirščių, vyresniems žmonėms grybelis gana dažnai pažeidžia nagus, pėdas. Jei ir Jūs susidūrėte su tokia problema, nedelskite – verta kuo greičiau ieškoti sprendimo ir teisingo gydymo. Mūsų gydytoja dermatovenerologė skirs atitinkamą dėmesį Jūsų simptomų išaiškinimui ir paskirs tikslingą gydymą.

Kas yra odos grybelinės ligos?

Tai odą pažeidžiančios ligos, o jų sukėlėjai yra patogeniniai grybeliai, vadinami dermatofitais.

Kaip galima užsikrėsti odos grybelinėmis infekcijomis?

Iš esmės yra trys keliai:

  • nuo žmogaus žmogui;
  • nuo gyvūno žmogui;
  • nuo dirvožemio žmogui.

Dažniausia užsikrėtimo forma visgi yra nuo žmogaus ir tai gali nutikti tiesioginiu būdu, sąlyčio metu arba netiesiogiai, pavyzdžiui, naudojantis tais pačiais daiktais.

Kokios gali būti ligos priežastys?

Odos grybelio riziką didina gausus prakaitavimas, traumos, netinkami drabužiai ir avalynė, t. y. per ankšti, sintetiniai, su kuriais prakaituojama, taip pat ligą lemti gali ir prasta kūno higiena bei kiti veiksniai.

Odos grybelio simptomai

Odos grybelis gali pažeisti nebūtinai visą kūną – neretai pažeidžiamos tam tikros sritys, pavyzdžiui, plaukuotoji galvos dalis, pėdos, nagai ar kt. Dažniausiai liga apie save praneša rausvomis, aiškius kontūrus turinčiomis dėmėmis ant odos, taip pat susiliejančiomis, ribas turinčiomis gelsvos ar rudos spalvos dėmelėmis, apsitraukusiomis tarytum sėleninėmis pleiskanomis, dar ligas pasireiškia ir niežuliu, pūlinukais, odos įtrūkimais, odos pleiskanojimu, pernelyg dideliu išsausėjimu ir pan.

Odos grybelio požymiai pagal vietą:

  • Grybelis ant pėdų, grybelis ant tarpupirščių

paprastai pasireiškia kojų padų pleiskanojimu, niežėjimu, gali atsirasti pūslelių, tarpupirščiuose oda sutrūkinėja, juntamas skausmas, perštėjimas, diskomfortas. Verta paminėti, jog būtent pėdų grybelis yra dažniausias.

  • Grybelis ant rankų

pasireiškia sausa, pleiskanojančia oda, delnų oda gali tarsi suragėti.

  • Grybelis ant veido

dažniausiai pasireiškia stipriu odos sausėjimu, pleiskanojimu.

  • Grybelis ant galvos

pasireiškia tuo, jog atsiranda vos vienas, o neretais atvejais keli apvalūs lopai plaukuotoje galvos dalyje, juose gali būti matyti uždegiminiai procesai, tose vietose gali iškristi plaukai. Kai kuriais atvejais grybelis plaukuotoje galvos dalyje gali priminti paprastą, tačiau gausesnį pleiskanojimą. Taip pat gali suprastėti plaukų būklė, jie bus nepaklusnūs, praradę žvilgesį, padengti grybelių sporų.

  • Visos kūno odos grybelis

jam būdingos ant odos atsirandančios apskritimo formos plokštelės  ,turinčios ryškius, pleiskanojančius, šiek tiek iškilusius kraštus.

  • Grybelis ant makšties, kirkšnių, išangės

pasireiškia daugiausia niežėjimu.

  • Grybelis ant nagų

yra labai dažnas, o pasireiškia paprastai nago pokyčiais – jis tampa geltonos, baltos ar net žalios spalvos, kartais juoduoja, tampa kur kas storesnis, trupa, lūžta, gali būti skausmingas.

Odos grybelio gydymas: kokie variantai galimi?

Šiandien visiems prieinama daug informacijos, koks grybelio šalinimas galimas, todėl galima prisiskaityti, kaip vykdomas odos grybelio gydymas lazeriu, ieškantiems natūralių priemonių siūlomas grybelio gydymas jogu, taip pat dažnai liaupsinamas grybelio gydymas arbatmedžio aliejumi, turinčiu puikų antibakterinį poveikį, tačiau geriausią gydymą Jums parinkti gali tik gydytojas.

Mūsų klinikoje populiariausias yra odos grybelio gydymas vaistais, pacientams skiriant naudoti išorinius antimikozinius tepalus. O ligai progresuojant skiriamas sisteminis efektyvus gydymas.

Odos grybelinių ligų profilaktika

Siekiant išvengti ar sumažinti riziką užsikrėsti infekcinėmis odos ligomis, labai svarbi pirmiausia yra asmeninė higiena. Taip pat nereikėtų kontaktuoti su svetimais gyvūnais, o savo augintinius atidžiai prižiūrėti. Po kontakto su gyvūnais privalu kruopščiai plauti rankas.

Odos grybelio gydymas Vilniuje, „Homo Sanus“ klinikoje

Jei vargina grybelis ant kojų, ausų, ant pilvo, nagų ar kitų kūno sričių, Jums neabejotinai reikalingos profesionalios dermatovenerologo paslaugos. Užsukite į mūsų kliniką Vilniuje – specialistų komanda garantuoja dėmesingumą kiekvienam klientui ir rezultatyvų gydymo plano sudarymą.

Patraukli kaina leis paslaugas pasinaudoti plačiam klientų ratui.