Kas yra sumažėjusi erekcija?

Sumažėjusi erekcija, arba erekcijos sutrikimas, yra tokia būklė, kai vyras negali varpos išlaikyti  standžios ir dėl to negali atlikti pilnaverčio lytinio akto. 

Nepavykęs lytinis aktas sukelia nusivylimą abiems partneriams, tačiau ypatingai tai sunerimti priverčia vyrus. Kartais patiriami erekcijos sutrikimai ligos dar nereiškia, tačiau, jei šie sutrikimai pasikartoja nuolat, arba dėl nestandžios varpos lytiškai nesantykiaujate daugiau nei tris mėnesius, derėtų apsilankyti pas gydytoją.

 

Kada erekcija traktuojama kaip sumažėjusi?

 Erekcijos sutrikimai pasireiškia įvairiai:
• varpa visai nesustandėja;
• erekcija atsiranda glamonių metu, ryte, bet dingsta įvedant į makštį;
• erekcija išnyksta nebaigus akto;
• varpa sustandėja, bet nepakankamai, kad būtų galima įvesti į makštį.

 

Kas gali sukelti sumažėjusią erekciją?

Sumažėjusią erekciją suponuoja dažniausiai dvi veiksnių grupės: psichologiniai ir fiziniai. Tiesa, psichologiniai pasireiškia kiek rečiau. Neretai erekcijos sutrikimą lemia kraujotakos sistemos sutrikimai, įvairios baimės (pavyzdžiui, nesėkmės, lytiškai plintančių ligų, palikuonių, pasišaipymo ir t.t.), medžiagų apykaitos sutrikimai, patirtos traumos, nervų sistemos ligos, uždegimai (pavyzdžiui, šlaplės, prostatos), alkoholis, narkotikai, rūkymas.

Erekcijos sutrikimai vyresnio amžiaus asmenims byloja apie galimas rimtas ligas, kurios susijusios su kraujotaka ir širdies veikla.

Vyrų erekcijos sutrikimai gali byloti apie rimtas širdies ligas. Kardiologų teigimu, jei šiek tiek vyresni nei vidutinio amžiaus vyrai skundžiasi pablogėjusia erekcija, reikėtų pasitikrinti širdies veiklą. Erekcijos sutrikimas reiškia, kad po keleto metų gali atsirasti kardiologinių problemų.

Kraujagyslėms kenkianti medžiaga – žemo molekulinio tankio cholesterolis. Su amžiumi žemo tankio cholesterolis kemša kraujagysles, o ypatingai smulkios užsikemša pirmiausiai. Dėl to, netrukus atsiranda problemos varpos, prostatos srityje, širdies vainikinių kraujagyslių srityje. Prastėjantis vyro fizinis būvis, sutrikusi kraujotaka blogina ir erekciją.

 

Sumažėjusios erekcijos gydymas

Sutrikus erekcijai, negalima laukti ir tikėtis, kad tai greitai susitvarkys. Kartais paprastas sunegalavimas kyla ne dėl nuovargio, streso darbe, bet dėl kur kas rimtesnių problemų. Visada verta pasitikrinti ir laiku užkirsti kelią rimtoms komplikacijoms. Pastebėjus sumažėjusios erekcijos požymius verta kreiptis į gydytoją seksologą, kuri įvertins šio sutrikimo priežastis ir galės pasiūlyti gydymą. Tai gali būti gydymas vaistais, injekcijomis, terapija. 

  Gyd. M. Buragas

Dermatovenerologo, seksologo, urologo konsultacijos bei paslaugos Vilniuje

 

Neramina įvairiausi seksualiniai ar lytinės sistemos negalavimai? O gal atsitiko kažkas, apie ką norėtumėte pasitarti su specialistu, tačiau nedrįstate apsilankyti klinikoje? Tiek vyrai, tiek moterys gali su gydytoju konsultuotis internetu.

Klausimus gydytojui galite drąsiai užduoti užpildę klausimo formą ir greitai sulauksite gydytojo specialisto atsakymo.


GARANTUOJAME VISIŠKĄ KONFIDENCIALUMĄ 

INFORMACIJA PRIEŠ VIZITĄ