Pagrindinės inkstų ligos yra ūminis pielonefritas (inkstų uždegimas), inkstų akmenligė, lėtinis inkstų nepakankamumas ir kitos inkstų ligos. Kiekviena šių ligų pasireiškia tam tikrais simptomais, inkstų ligos gali skirtis priežastimis ir net gydymu.

Inkstų uždegimas dažniausiai yra sukeliamas Escherichia coli bakterijos, patekusios į šlapimo sistemą. Jai mažiau atsparūs žmonės, turintys inkstų akmenų ar silpnesnį imunitetą. Pirmas požymis, pranešantis apie šią inkstų ligą – tai skausmingas ir dažnas šlapinimasis ir netrukus prasidedantis karščiavimas. Pielonefritas gydomas antibiotikais, taip pat atliekami tyrimai.

Inkstų akmenligė – tai daugiausiai atvejų paveldima inkstų liga. Tačiau jos progresui daug įtakos turi atitinkama žmogaus mityba ir gyvensena. Šios ligos simptomai – inkstų skausmas, kurį sukelia akmuo, užblokavęs šlapimo nutekėjimą šlapimtakyje. Dėl to šlapimas kaupiasi inkste ir tempia jo kapsulę. Akmenligė gydoma operacijos būdu. Yra inkstų akmenų tipas, kurį galima gydyti medikamentais, todėl prieš gydymą būtini tyrimai paciento inkstų akmens rūšiai nustatyti.

Lėtinis inkstų nepakankamumas yra įvairių inkstų ligų pasekmė arba gali išsivystyti ir savarankiškai – ypač tiems žmonėms, kurie turi didelį kreatinino kiekį kraujyje. Dažniausiai lėtinį inkstų nepakankamumą iššaukia cukrinio diabeto sukeltas inkstų pažeidimas, glomerunonefritas ir kt. ligos. Priklausomai nuo to, kokia liga turėjo įtakos lėtiniam inkstų nepakankamumui išsivystyti, toks yra taikomas ir gydymas. Pavyzdžiui, jei pacientui inkstų nepakankamumas išsivysto dėl akmenligės, vadinasi pirmiausiai reikia gydyti inkstų akmenis.

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu. Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homosanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus. Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.