Prostata (priešinė liauka) – tai vyro šlapimo sistemos organas – liauka, gaminanti tirštą skystį, kuris maišosi su sperma ir tampa sėklos skysčio dalimi. Kiekvienam vyrui perkopus 50 metų, gali atsirasti prostatos problemų. Visos prostatos ligos gydomos skirtingai, taip pat skiriasi ir ligų profilaktika, todėl kiekvienu atveju reikalingi kruopštūs tyrimai.

Pastebėjus prostatos sutrikimus ir galimus prostatos ligų požymius bei simptomus (šlapinimosi problemos – sunkumas ir skausmas šlapinantis), atliekama prostatos ligų diagnostika, ligonį tiriant per tiesiąją žarną. Čiuopiant priešinę liauką per tiesiąją žarną, ji gali būti kietoka, skausminga ar normali. Tiriamas šlapimas po prostatos masažo. Taip pat atliekami šlapimo, prostatos sekreto pasėliai sukėlėjui nustatyti ir tinkamam gydymui parinkti. Prostatos dydį, uždegiminius pokyčius joje galima įvertinti echoskopo, kompiuterinė tomografijos, branduolinio magnetinio rezonanso pagalba. Jei pavyksta nustatyti prostatos ligą, taikomas atitinkamas priešinės liaukos gydymas.

Dažniausios prostatos ligos

Prostatos išvešėjimas

Apie šią prostatos ligą gali pranešti tokie simptomai kaip dažnas šlapinimasis, ypač naktį, skausmas šlapinantis, silpna šlapimo srovė ir svorio netekimas. Tai dažniausiai vyrams pasitaikanti prostatos liga, kuri gydoma medikamentiniu būdu, augaliniais preparatais, taip pat 5-alfa reduktazės inhibitoriais, galiausiai taikomas ir chiruginis gydymas arba minimaliai invazinės procedūros.

Prostatitas

Tai uždegimas, apie kurį praneša sunkus ir skausmingas šlapinimasis, kartais karščiavimas, skausmas dubenyje. Ši prostatos liga gydoma antibiotikais. Daugiau apie ją skaitykite čia.

Prostatos vėžys

Tai piktybinis auglys, kuris išsivysto dėl pernelyg intensyvaus ląstelių dalijimosi. Prostatos srityje susidaro ląstelinis darinys, kuris pradeda spausti ir kitus organus bei pavojingai plėstis. Patariame vyrams nuolatos tikrintis dėl prostatos vėžio, nes jo požymiai pastebimi ir diagnozuojami dažniausiai jam jau pažengus. Kiekviena šios prostatos ligos stadija gydoma skirtingai. Priklausomai nuo vėžio išplitimo taikomas chirurginis, spindulinės terapijos, hormonų terapijos gydymas ir panašiai.

Prostatos vėžio diagnostika: Pirmiausia atliekami digitalinis rektalinis tyrimas ir prostatos specifinio antigeno (PSA) kraujyje nustatymas. Digitalinio rektalinio tyrimo metu gydytojas įkiša du pirštus į Jūsų tiesiąją žarną ir čiuopdamas jaučia pakitimus prostatoje (prostatos užpakalinė dalis prigludusi prie tiesiosios žarnos sienelės) – prostata būna padidėjusi, sukietėjusi, gruoblėta PSA yra baltymas, kurį gamina prostatą. Sergant priešinės liaukos vėžiu randami padidėję PSA kiekiai. Vėliau gydytojas rekomenduos atlikti ir kitus tyrimus prostatos vėžiui diagnozuoti – transrektalinį ultragarsinį prostatos tyrimą, prostatos biopsiją. Abu šie tyrimai itin svarbūs prostatos vėžio diagnostikoje. Biopsija atliekama specialia adata pro tiesiąją žarną ar tarpvietę. Biopsijos metu medžiaga imama iš 6-8 priešinės liaukos vietų. Šis tyrimas padeda nustatyti vėžio laipsnį, agresyvumą ir plitimo tikimybę. Ir svarbiausia – žinant šiuos duomenis galima parinkti ir taikyti efektyviausią gydymo būdą.


Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija.

Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu. Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homosanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus.

Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.