Lėtinis prostatos uždegimas – Lėtinis prostatitas (lot. – prostatitis chronica)

Lėtinis prostatitas gali išsivystyti be ankstesnės infekcijos ar būti ūmaus prostatito pasekmė. Todėl itin svarbu tinkamai, efektyviai ir kuo greičiau išgydyti šlaplės uždegimą, ūmų prostatitą - tai padėtų išvengti lėtinio prostatito.


Lėtinio prostatito simptomai panašūs į šlapimo takų infekcijos požymius. Taip pat uždegimas gali būti ir besimptomis, pasireikšti tik besikartojančiu apatinių ar viršutinių šlapimo takų infekcijomis.

Požymiai:

  • Nemalonus jausmas ar skausmas pilvo apačioje, išangės, tarpvietės, kryžkaulio srityse 
  • Sėklidžių, varpos (ypač galo) skausmas
  • Skausmingas, dažnas šlapinimasis ir/ar šlapimo pūslės spazmai
  • Kraujas spermoje, diskomfortas ar skausmas ejakuliacijos metu
  • Impotencija
  • Išnykęs libido
  • Padidėjusi, skausminga prostata

Lėtiniam prostatitui labiausiai būdingi 5 pirmieji simptomai. Lėtinis prostatitas diagnozuojamas simptomams tęsiantis ne mažiau kaip 3 mėn.

Diagnostika: svarbiausias požymis - prostatos padidėjimas, jį galima įvertinti apčiuopos metu per tiesiąją žarna. Esant prostatitui prostata čiuopiama padidėjusi, sustandėjusi (galimi ir normalūs rezultatai). Uždegiminius pokyčius, prostatos padidėjimą tiksliau galima įvertinti tyrimo ultragarsu (echoskopijos), kompiuterinė tomografijos, magnetinio rezonanso pagalba. Prostatitas gydomas gana ilgai (daugiau nei 4 sav., kadangi antibakteriniai preparatai sunkiai prasiskverbia į prostatos audinį, o sukėlėją identifikuoti pavyksta retai). Simptomai taip pat tęsiasi ilgai, yra varginantys. Gydoma ilgais antibiotikų kursais, proteoliziniais fermentais. Prostatos hiperplazijos gydymui naudojami preparatai taip pat indikuotini esant prostatitui. 

Ligoniai dažnai skundžiasi seksualinėmis problemomis, tad psichoterapija taip pat yra sudėtinė prostatito gydymo dalis. Kartais yra taikomas ir gydymas chirurginėmis priemonėmis.

Lėtiniu prostatitu sergantiems ligoniams svarbus normalus poilsio ir mitybos režimas. Gydymo pradžioje ligoniui reikalinga seksualinė ramybė, vėliau rekomenduojama įprasta lytinė veikla.

Gydymo, tyrimų ar konsultacijų klausimais būtina kreiptis pas specialistą.

Dermatovenerologo, seksologo, urologo konsultacijos bei paslaugos Vilniuje

 

Neramina įvairiausi subtilūs negalavimai? O gal atsitiko kažkas, apie ką norėtumėte pasitarti su specialistu?

Drąsiai rašykite mums ir greitai sulauksite gydytojo atsakymo.


GARANTUOJAME VISIŠKĄ KONFIDENCIALUMĄ 

INFORMACIJA PRIEŠ VIZITĄ