Priešinė liauka dar vadinama prostata. Pastebėjus prostatos sutrikimus ir galimus prostatos ligų požymius bei simptomus (šlapinimosi problemos – sunkumas ir skausmas šlapinantis), atliekama prostatos ligų diagnostika, ligonį tiriant per tiesiąją žarną. Čiuopiant priešinę liauką per tiesiąją žarną, ji gali būti kietoka, skausminga ar normali. Tiriamas šlapimas po prostatos masažo. Taip pat atliekami šlapimo, prostatos sekreto pasėliai sukėlėjui nustatyti ir tinkamam gydymui parinkti. Prostatos dydį, uždegiminius pokyčius joje galima įvertinti echoskopo, kompiuterinė tomografijos, branduolinio magnetinio rezonanso pagalba. Jei pavyksta nustatyti prostatos ligą, taikomas atitinkamas priešinės liaukos gydymas.

GPH diagnostika: Padidėjusi prostata apčiuopiama pirštu per tiesiąją žarną (vadinamas rektalinis tyrimas). Taip nustatomas apytikris prostatos dydis, forma, konsistencija. Detaliau prostata įvertinama echoskopijos metu: nustatomas šlapimo kiekis, liekantis šlapimo pūslėje pasišlapinus. Galiausiai pasiūlomas ligos gydymo būdas.

Prostatos vėžio diagnostika: Pirmiausia atliekami digitalinis rektalinis tyrimas ir prostatos specifinio antigeno (PSA) kraujyje nustatymas. Digitalinio rektalinio tyrimo metu gydytojas įkiša du pirštus į Jūsų tiesiąją žarną ir čiuopdamas jaučia pakitimus prostatoje (prostatos užpakalinė dalis prigludusi prie tiesiosios žarnos sienelės) – prostata būna padidėjusi, sukietėjusi, gruoblėta PSA yra baltymas, kurį gamina prostatą. Sergant priešinės liaukos vėžiu randami padidėję PSA kiekiai. Vėliau gydytojas rekomenduos atlikti ir kitus tyrimus prostatos vėžiui diagnozuoti – transrektalinį ultragarsinį prostatos tyrimą, prostatos biopsiją. Abu šie tyrimai itin svarbūs prostatos vėžio diagnostikoje. Biopsija atliekama specialia adata pro tiesiąją žarną ar tarpvietę. Biopsijos metu medžiaga imama iš 6-8 priešinės liaukos vietų. Šis tyrimas padeda nustatyti vėžio laipsnį, agresyvumą ir plitimo tikimybę. Ir svarbiausia – žinant šiuos duomenis galima parinkti ir taikyti efektyviausią gydymo būdą.

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu. Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homosanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus. Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.

Dermatovenerologo, seksologo, urologo konsultacijos bei paslaugos Vilniuje

 

Neramina įvairiausi seksualiniai ar lytinės sistemos negalavimai? O gal atsitiko kažkas, apie ką norėtumėte pasitarti su specialistu, tačiau nedrįstate apsilankyti klinikoje? Tiek vyrai, tiek moterys gali su gydytoju konsultuotis internetu.

Klausimus gydytojui galite drąsiai užduoti užpildę klausimo formą ir greitai sulauksite gydytojo specialisto atsakymo.


GARANTUOJAME VISIŠKĄ KONFIDENCIALUMĄ 

INFORMACIJA PRIEŠ VIZITĄ