Sėklidžių ligų diagnostika atliekama apžiūrint lytinius organus, taip pat atliekama kapšelio echoskopija, kurios metu įvertinama ir sėklidės kraujotaka. Diagnostika atliekama pacientui pastebėjus neįprastus simptomus ir pakitusius sėklidžių požymius ar profilaktinių tyrimų metu.

Gydymas priklauso nuo sėklidžių ligos ir ją sukėlusios priežasties:

Užsisukus sėklidei ar jos bei prielipo ataugėlei, ligonis nedelsiant (per 4 – 6 val.) turi būti operuojamas. Tokia gydymo taktika sumažina sėklidės žūties ir nevaisingumo pavojų. Operacijos metu šalinamos užsisukusios ataugėlės, o jei buvo užsisukusi sėklidė – ji atsukama ir siūlėmis prifiksuojama. Žuvusi sėklidė šalinama;
Sėklidės ar prielipo uždegimas gydomas antibiotikais, skausmą mažinančiais (nesteroidiniais priešuždegiminiais) vaistais, lovos režimu. Susiformavus pūliniui, jis atveriamas chirurgiškai.
Kapšelio vandenė (hidrocelė, cistocelė) šalinami chirurginiu būdu.

Sėklidžių vėžys: Sergant sėklidės vėžiu taikomas kompleksinis ir kombinuotas gydymas. Šios sėklidžių ligos atveju būtina pašalinti sėklidę. Vėliau gali tekti gydyti radioaktyviais spinduliais ar taikyti polichemoterapiją.

Operacinis gydymas

Sėklidės pašalinimas - operacija, kuri atliekama perpjaunant kapšelio odą ir pašalinant sėklidę su priedėliu, sėkliniu virželiu.

Būtina žinoti, kad vienos likusios sėklidės pakanka normaliam lytiniam gyvenimui bei apvaisinimui.

Chemoterapija

Esant reikalui, gydytojas skiria medikamentus, veikiančius vėžines ląsteles. Dažniausiai skiriami keli medikamentai pagal tam tikras schemas. Jie gali būti leidžiami į veną, į raumenis. Šie medikamentai stabdo vėžinių ląstelių dauginimąsi, jų vystymąsi ir augimą.

Spindulinis gydymas

Priklausomai nuo ląstelių, rastų pakitusioje sėklidėje, gali būti paskirtas gydymas radioaktyviais spinduliais. Specialiais aparatais, kuriuose įtaisyti radioaktyvūs elementai, pagal gydytojo radioterapeuto paruoštą planą švitinamos tam tikros kūno vietos.

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu. Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homosanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus. Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.