Epididimitas - Antsėklidžių uždegimas – tai sėklidės prielipio - tai yra, vingiuoto kanalėlio, gulinčio ant užpakalinio sėklidės paviršiaus - uždegimas ar infekcija.

Ši liga dažniausiai yra kapšelio uždegimo priežastis, tačiau gali išplisti į sėklidę ir vadinsis epididymoorchitu. Sėklidė ir antsėklidis yra vyro reprodukciniai organai, apdengti sėklidės dangalais, kapšelio keliamuoju raumeniu bei oda ir yra įsitvirtinę tarpvietės srityje. Antsėklidžio uždegimas sukeliamas mikroorganizmų atkeliavusių krauju, iš šlapimo takų, ar dėl lytiškai plintančių bakterijų.

Šia liga dažnai serga vyrai, turintys daug seksualinių partnerių, nesinaudojančių apsaugos priemonėmis.

Epididimitas yra ūminė liga, jos simptomai progresuoja per parą. Pradžioje jaučiamas pilvo ar šono skausmas, vėliau nusileidžia į sėklidę. Jei tai yra lytiniu keliu plintanti infekcija, pirmiau pasireiškia šlaplės uždegimo požymiai: būdingas kapšelio skausmas, patinimas, paraudimas. Skausmas pakėlus kapšelį praeina. Taip pat būdingas dažnas, skausmingas šlapinimasis, šlapimo susilaikymas ar nelaikymas.

Karščiavimas, šaltkrėtis, pykinimas.Gydytojas diagnozuoja ligą ir paskiria gydymą apklausęs ligonį, jį ištyręs, atlikęs reikiamus tyrimus.

 

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija.

Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu. Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homo Sanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus. Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.