Šlapimo pūslės ligos gali būti susijusios tiek su inkstais, tiek su pačia šlapimo pūsle ir gali būti aptinkamos tiek vyrams, tiek moterims. Šlapimo pūslės ligų diagnostika taikoma atrasti ir gydyti šioms ligoms:

  • uždegimas;
  • akmenys;
  • vėžys.

Šlapimo pūslės uždegimas: (cistitas) diagnozuojamas remiantis tipiniais ligos simptomais, ligonio apžiūra ir laboratorinių tyrimų duomenimis. Ši liga daugiau pasitaiko moterims, tačiau ja gali susirgti ir vyrai.

Įtariant cistitą, atliekamas vidurinės šlapimo porcijos tyrimas. Esant cistitui, šlapimo tyrime nustatoma leukocitų, nitritų, hematurija (kraujas šlapime), bakteriurija (turi būti vienos rūšies didelis kiekis bakterijų). Pagal rezultatus taikomas atitinkamas gydymas.

Sergant cistitu, reikia vartoti pakankamai daug skysčių. Kadangi dažniausiai cistitą sukelia anksčiau minėtos bakterijos, todėl cistito gydymas pradedamas skiriant šiuos mikroorganizmus veikiančius antibakterinius preparatus.

Sulaukus šlapimo pasėlio atsakymo, jei reikia, antibakterinis gydymas gali būti koreguojamas pagal antibiotikogramos rezultatus. Cistitas gydomas 7-14 dienų. Jei cistitą sąlygoja šlapimo nutekėjimą trikdančios priežastys (akmuo, navikas, struktūros ir kt.), tuomet prieš pradedant gydymą antibakteriniais vaistais pirmiausia reikia jas pašalinti.

Tokiais atvejais gali tekti taikyti ir chirurginį gydymą: cistoskopinis akmenų suskaldymas, endoskopinis vėžio šalinimas.

Šlapimo pūslės ligų diagnostikos pagalba taip pat galima ištirti inkstų akmenis, vėžį ir kitas šlapimo sistemos ligas. Kai kurias ligas galima įtarti net pačiam ligoniui, pastebint savo šlapimo spalvą, kvapą ir kitus faktorius – pvz. aitrus kvapas gali nurodyti infekciją arba uždegimą, o kraujas šlapime – net vėžį.

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu. Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homosanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus. Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.

Dermatovenerologo, seksologo, urologo konsultacijos bei paslaugos Vilniuje

 

Neramina įvairiausi seksualiniai ar lytinės sistemos negalavimai? O gal atsitiko kažkas, apie ką norėtumėte pasitarti su specialistu, tačiau nedrįstate apsilankyti klinikoje? Tiek vyrai, tiek moterys gali su gydytoju konsultuotis internetu.

Klausimus gydytojui galite drąsiai užduoti užpildę klausimo formą ir greitai sulauksite gydytojo specialisto atsakymo.


GARANTUOJAME VISIŠKĄ KONFIDENCIALUMĄ 

INFORMACIJA PRIEŠ VIZITĄ