Šlapimo kanalas – tai kelias iš šlapimo pūslės, vedantis į išorę. Šlapimo takuose tiek moterims, tiek vyrams gali atsirasti uždegimas ar įvairių bakterijų sukelta infekcija. Prie šlapimo takų ligų priskiriamos ir tokios ligos, kaip pielonefritas ar cistitas. O šlapimo kanalo uždegimas (vyrams) dar vadinamas uretritu.

Uretritas (gonorėja) arba šlapimo kanalo uždegimas gydomas antibiotikais pagal pasėlio rezultatus. Gydyme turi dalyvauti abu partneriai, nes neretai uretritu galima susirgti lytinio akto metu. Dažniausiai lytiškai pasigaunama šlapimo kanalo uždegimo rūšis yra gonorėja arba, tarp jaunimo vadinamas, triperis. Šia liga šiek tiek dažniau serga moterys nei vyrai.

Uretritu (gonorėja) susirgus vyrams, pirmiausiai pasireiškia tokie požymiai ir simptomai kaip: išskyros iš šlaplės, noras šlapintis, skausmas apatinėje pilvo dalyje, skausmas šlapinantis, lytinių organų perštėjimas.

Jeigu pajutote šiuos simptomus, kreipkitės į urologą dėl tyrimų ir gydymo.

Nuo skausmingo šlapinimosi sergant šlapimo takų ligomis ar šlapimo kanalo uždegimu, naudojami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (Doclofenac), geriama daug skysčio.

Pats gydymas pirmiausiai sutelkiamas į infekcijos šalinimą. Pirmiau ištiriama, kokios rūšies bakterija sukėlė infekciją, o tuomet jai taikomas gydymas. Įprastai šios ligos gydomos antibiotikais. Tačiau ir po gydymo kurso reikia kelis mėnesius stebėti ligonį. Visada būtina išsitirti ir paciento partneriui, nes šlapimo takų infekcijos plinta lytiškai. Ligos metu pacientui patariama vengti lytinių santykių arba būtinai naudoti prezervatyvus.

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu. Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homosanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus. Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.

Dermatovenerologo, seksologo, urologo konsultacijos bei paslaugos Vilniuje

 

Neramina įvairiausi subtilūs negalavimai? O gal atsitiko kažkas, apie ką norėtumėte pasitarti su specialistu?

Drąsiai rašykite mums ir greitai sulauksite gydytojo atsakymo.


GARANTUOJAME VISIŠKĄ KONFIDENCIALUMĄ 

INFORMACIJA PRIEŠ VIZITĄ