Dažniausios šlaplės ligos – jų uždegimai (uretritas). Ši liga diagnozuojama atliekant laboratorinius tyrimus. Uretritas – tai daugiau vyrams pasitaikanti liga, gali būti infekcinės ir neinfekcinės kilmės. Šią ligą gali sukelti ureaplazma, chlamidija, trichomona, žarninė lazdelė, įvairūs grybeliai ir taip toliau. Todėl būtina nuodugni šlaplės ligų diagnostika ir gydymas.

Pastebėjus akivaizdžius uretrito požymius ir simptomus (nejaukūs pojūčiai šlaplėje, pūlinės išskyros) eina paprasčiausias šlaplės ligų diagnostikos būdas – mikroskopinis šlapimo tyrimas, kuriame sergant uretritu randama leukocitų. Patikimiausia yra pasėlis audinių kultūroje. Taip pat labai perspektyvus, nors ir brangus, yra serologinis tyrimo metodas.

 Svarbiausi bet kurios šlaplės ligos gydymo metu atliekami veiksmai yra:

  • šalinti infekciją, sukėlusią ligą;
  • gerinti simptomus;
  • užkirsti kelią infekcijos plitimui.

Negydant uretrito, kyla tokios komplikacijos kaip prostatitas, cistitas, o sergant chlamidijų sukelta šlaplės liga, gali būti pažeisti sąnariai. Paprastai uretritui būdingiausia komplikacija yra susiaurėjusi šlaplė. Pastebėjus įtartinų pūlinių, gleivių, pajutus nemalonų jausmą šlaplėje, o kartais ir susilpnėjus šlapimo srovei, būtinai kreipkitės į urologą dėl tyrimų.

Ligoniams, sergantiems šlaplės ligomis ar uretritu, skiriami antibiotikai. Kai kuriais atvejais antibiotikai gali būti leidžiami per veną. Gali būti skiriami vaistai nuo skausmo. Ligos metu pacientas turi vengti lytinių santykių arba naudoti prezervatyvus. Būtina tirti ir gydyti lytinius partnerius, nes infekcinio pobūdžio šlaplės ligos yra perduodamos lytinių santykių metu.

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu. Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homosanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus. Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.