Gyd. M. Buragas

Vyrų erekcijos sutrikimų aptarimas – vis dar tabu. Kadangi Lietuvoje statistikos apie šios problemos mastus vis dar nėra, galima tik spėti – kiek vyrų skundžiasi erekcijos sutrikimais ir išskirti dažniausiai pasitaikančias šio sutrikimo priežastis.

Apie vyriško lytinio gyvenimo problemas pasakoja seksologas, dermatovenerologas Mindaugas Buragas.

Erekcijos sutrikimų priežastys

Vyrų erekcijos sutrikimai gali būti išskiriami į tris pagrindines grupes:

  1. Gretutinių ligų sukeliamas erekcijos sutrikimas (pavyzdžiui, kuomet pacientas skundžiasi ateroskleroze, įvairiomis endokrinologinėmis ligomis, erekcijos problemas gali sukelti ir cukrinis diabetas, kraujotakos ligos).

  2. Lytinių ligų sutrikimai (šlaplės problemos, priešinių liaukų ligos, taip pat, sėklinių pūslelių problema).

  3. Psichologinės kilmės problemos (depresija, nepasitikėjimas savimi, alkoholizmas, serga narkotikus vartojantys asmenys).

Priežasčių yra daug ir kuomet ištyrus visą paciento ligos istoriją jos randamos – kur kas paprasčiau paskirti ir tinkamiausią gydymą.

Erekcijos sutrikimų gydymas

Žinant problemą gydymas tampa kur kas paprastesnis, tad iš pacientų prašoma visiško pasitikėjimo gydytoju, kadangi kiekviena detalė gali būti svarbi ieškant sutrikimo priežasčių. Tokiu atveju, žinant galimas priežastis, kur kas paprasčiau ieškoti ir tinkamiausio gydymo, padėti pacientui greičiau grįžti į įprastą gyvenimą.

Erekcijos sutrikimus gydo kombinuotos konsultacijos su skirtingais gydytojais, kurie įvertina paciento būklę: seksopatalogai, dermatovenerologai, urologai, psichiatrai. Pasireiškus erekcijos sutrikimams, gydytojas tikrina pacientą ir dėl lytiškai plintančių ligų. Jeigu jomis sergama, žinoma, siūlomas atitinkamas gydymas. Jeigu asmuo serga lytiškai plintančiomis infekcijomis – tuomet rekomenduojami ne tik reikalingi antibiotikai, tačiau ir imuninę sistemą gerinantys vaistai, kurie padeda geriau jaustis, aprūpinti organizmą reikalingomis medžiagomis. Galiausiai, kai erekcijos sutrikimų priežastis yra psichologinė – dažniausiai rekomenduojami vaistai, imūninę sistemą stiprinantys vaistai ir konsultacijos su psichiatru, kurio darbas rasti psichologines erekcijos problemų priežastis.

Svarbiausia nesigėdyti ir kuo greičiau kreiptis į gydytoją.

Erekcijos sutrikimo mastai ir vyrų prisiruošimas gydymui

Erekcijos sutrikimai vis dar aptarinėjami labai kukliai, tačiau gydytojai pastebi, kad vyrai pagaliau išdrįsta kalbėti apie savo problemą. Daugelis pirmiausia išbando internete rastus patarimus ir jeigu jie nepadeda – kreipiamasi į gydytoją, kuris atlikęs tyrimus pateikia ir tinkamiausią gydymo būdą. Labai dažnai greta fizinių negalavimų vyrai turi ir psichologinių problemų, tačiau neretai jos atsiranda ne prieš sutrikimą, tačiau jam jau esant.

Natūralu, kad erekcijos sutrikimai labai pablogina gyvenimo kokybę, tačiau kuo greičiau kreipsitės į gydytoją dermatovenerologą, seksologą ar psichiatrą, tuo greičiau problemos liks tik kaip nemalonus atsiminimas.

Dermatovenerologo, seksologo, urologo konsultacijos bei paslaugos Vilniuje

 

Neramina įvairiausi seksualiniai ar lytinės sistemos negalavimai? O gal atsitiko kažkas, apie ką norėtumėte pasitarti su specialistu, tačiau nedrįstate apsilankyti klinikoje? Tiek vyrai, tiek moterys gali su gydytoju konsultuotis internetu.

Klausimus gydytojui galite drąsiai užduoti užpildę klausimo formą ir greitai sulauksite gydytojo specialisto atsakymo.


GARANTUOJAME VISIŠKĄ KONFIDENCIALUMĄ 

INFORMACIJA PRIEŠ VIZITĄ