Gyd. M. Buragas

Ejakuliacijos disfunkcija yra pakankamai plačiai paplitęs reiškinys, kuris gali pasireikšti, kaip:

  • prieškaikinė ejakuliacija (PE)
  • uždelsta ejakuliacija
  • visiškas negalėjimas išajekuliuoti (neįvyksta ejakulaicija)
  • retrogradinė (atgalinė) ejakuliacija
  • skausminga ejakuliacija

Bet kurios minėtos ejakuliacijos disfunkcijos priežastys gali būti fizinės ir / ar psichologinės. Fizinėms priskiriamas diabetas, neurologinės ligos, širdies bei kraujagyslių ligos, alkoholizmas, tam tikri vartojami vaistai, hormonų disbalansas ir kt. Psichologinių priežasčių grupei priklauso nerimas, stresas, santykių problemos, depresija ir kt.

Vyras negali baigti - dažniausia ejakuliacijos disfunkcija

Net ir geriausius santykiu palaikančios poros, gan dažnai susiduria su problema, kad vyras negali baigti lytinio akto - ejakuliuoti.

Kodėl vyras nebaigia?

To priežastys gali būti įvairūs tiek fiziniai, tiek psichologiniai sutrikimai. Neretai dėl fizinių problemų (uždegimo ar kitų sutrikimų) vyras negali ejakuliuoti ir iš to susikuria psichologinė įtampa, kuri tik pasunkina situaciją bei gydymą. Todėl susidūrus su ejakuliacijos disfunkcija, negalint baigti, verta kuo greičiau suklusti ir kreiptis į gydytoją. Taip pat, svarbus ir antros pusės, moters vaidmuo šio sutrikimo atveju, nes įvairios replikos ir komentarai dažnai lengvai pagydomus fizinius sutrikimus, apsunkina, nes atsiranda psichologinių baimių, stresas.

 

Plačiau apie galimus ejakuliacijos disfunkcijos sutrikimus:

Priešlaikinė ejakuliacija

Priešlaikine laikoma tokia ejakuliacija, kuri beveik visada arba visada įvyksta dar prieš varpai patenkant į makštį arba po įsiskverbimo praėjus ne daugiau kaip 60 sekundžių. Tokie ejakuliacijos sėklos išsiveržimo sutrikimai kelia stresą, įtampą, nusivylimą, pasitikėjimo savimi mažėjimą.
Priešlaikinė ejakuliacija gali būti įgyta arba pirminė, t. y. visą gyvenimą trunkanti nuo pat pirmo lytinio akto. Nustatęs, kokio tipo priešlaikinė ejakuliacija yra pacientui, gydytojas paskirs reikiamą gydymą.

Uždelsta ejakuliacija

Uždelstos ejakuliacijos atveju vyras negali patirti orgazmo, nepaisant to, kad mėgaujasi lytiniu aktu. Tokie ejakuliacijos sėklos išsiveržimo sutrikimai irgi kelia stresą bei nerimą vyrui, neabejotinai neigiamai veikia ir santykius. Įvertinęs paciento situaciją gydytojas paskirs gydymą, kuris gali apimti medikamentus ir terapiją.

Neįvyksta ejakuliacija

Jei lytinio akto metu visiškai neįvyksta ejakuliacija, būtina pasirodyti gydytojui urologui, kuris įvertins, ar problema tik psichologinė, ar ji suponuota tam tikrų sveikatos sutrikimų.

Atgalinė ejakuliacija

Esant atgalinei ejakuliacijai sperma ne išsilieja lauk, bet grįžta atgal į šlapimo pūslę. Paprastai šio sutrikimo priežastimi būna neurologinės ligos.

Skausminga ejakuliacija

Skausminga ejakuliacija dažnai yra tam tikrų ligų simptomas, pavyzdžiui, lėtinio prostatito. Todėl delsti nereikėtų, nes būtina gydyti skausmą sukėlusią ligą.

 

Ejakuliacijos sutrikimų gydymas

Bet kokia ejakuliacijos disfunkcija yra svarbus pagrindas apsilankyti pas gydytoją. Esant skausmingai ejakuliacijai, per dažnai ejakuliacijai, priešlaikinei ejakuliacijai ir kitais atvejais nedelskite, nesiimkite savarankiško gydymosi, o kreipkitės į urologą. Gydytojas, atsižvelgdamas į paciento skundus, tyrimų rezultatus, paskirs geriausią gydymą. Priklausomai nuo sutrikimo ir jį suponavusių priežasčių, gydytojas gali skirti medikamentinį gydymą ir / ar terapiją.

 

EJAKULIACIJOS DISFUNKCIJAS GYDO:

Mindaugas Buragas

Gydytojas dermatovenerologas, seksologas

  • Gydytojo profesija įgyta 1984 metais Kauno medicinos institute.
  • Gydytojo dermatovenerologo kvalifikacija įgyta Charkovo gydytojų kvalifikacijos kėlimo institute.
  • Kauno dermatovenerologijos klinikoje kaupti įgūdžiai gydant pacientus, turinčius lytinės sistemos sutrikimų. 

Gydytojo atsakymai į klausimus apie ejakuliacijos sutrikimus

1. KLAUSIMAS

Turiu tokią bėdą - vyras niekaip nebaigia lytinio akto, t.y. nėra ejakuliacijos. Bandyta yra visokiom pozom, bet baigti net gi ranka negali. Sako, kad tai dėl aplinkybių - netinkamos vietos, nuovargio, nepasitikėjimo, per mažai aktui skiriamo laiko ir t.t. ir taip jau vyksta šešis mėnesius. Kartais pajuntu, kad įėjus į mane, ar oralinio sekso metu palaipsniui silpnėja erekcija. Jis sveikatos problemų neturi. Kokios gali būti to priežastys? Ir jei tai vadinama "atsilikusi ejakuliacija" - kaip ją įveikti?

ATSAKYMAS

Tai gali būti lėtinio uretroprostatito simptomai, nes išvardintos problemos suponuoja į uždegimo komplikacijas. Reikalinga ištriti abu partnerius, norint identifikuoti uždegimo sukėlėjus.

2. KLAUSIMAS

Mano problema: negaliu baigti lytinio akto. Nesuprantu kodėl, su galva lyg ir viskas tvarkoje, su erekcija problemų nėra, lytinis aktas vyksta su mylimu žmogumi, aistros užtenka, o negaliu baigti net ranka. Po sekso jaučių maudimą pilvo apačioje, "sunkios" sėklidės. Ką patartumėte daryti? Gal problema per ilgai trunkančios glamonės (apie valandą ir ilgiau)?

ATSAKYMAS

Jūsų aprašas atitinka lėtinį šlaplės ir prostatos uždegimą, kurių komplikacijas aprašėte. Būtina tirti, kad įsitikinti ar šie simptomai tikrai žymi šią ligą ir tada būtų galima spręsti dėl gydymo. 

3. KLAUSIMAS

Noriu paklausti, ką daryti. Mano vyrui 38m., negali lytinio akto baigti normaliu būdu - tik ranka. Pakankamai ilgą laiką jis gyveno vienas.... Ką daryti? O gal tai tik psichologinė problema, ar tai jau liga?

ATSAKYMAS

Tokiomis situacijomis reikalingi tyrimai - nes tai gali būti tiek fizinis, tiek psichologinis sutrikimas. Verta apsilankyti pas gydytoją.

4. KLAUSIMAS

Turiu tokią problemą - negaliu baigti lytinio akto metu. Kas čia gali būti? Anksčiau tokių problemų nebuvo.

ATSAKYMAS

Reikalinga specialisto konsultacija, nes tik ištyrus galima nustatyti tikslią priažastį. Tai gali būti šlaplės ar prostatos uždegimai. 


Susidūrus su priešlaikine ejakuliacija ar betkuria kita jos disfunkcija, nelaukite ir apsilankykite pas gydytoją urologą, seksologą. Homo Sanus klinikoje garantuojamas konfidencialumas, o problemą išspręsti padės gydytojai specialistai.

Užsiregistruoti konsultacijai galite apsilankę skiltyje KONTAKTAI. Taip pat galite užduoti klausimus gydytojui internetu.