Gyd. M. Buragas

Ejakuliacijos disfunkcija yra pakankamai plačiai paplitęs reiškinys, kuris gali pasireikšti, kaip:

  • prieškaikinė ejakuliacija (PE)
  • uždelsta ejakuliacija
  • visiškas negalėjimas išajekuliuoti (neįvyksta ejakulaicija)
  • retrogradinė (atgalinė) ejakuliacija
  • skausminga ejakuliacija

Bet kurios minėtos ejakuliacijos disfunkcijos priežastys gali būti fizinės ir / ar psichologinės. Fizinėms priskiriamas diabetas, neurologinės ligos, širdies bei kraujagyslių ligos, alkoholizmas, tam tikri vartojami vaistai, hormonų disbalansas ir kt. Psichologinių priežasčių grupei priklauso nerimas, stresas, santykių problemos, depresija ir kt.

 

Plačiau apie galimus ejakuliacijos disfunkcijos sutrikimus:

Priešlaikinė ejakuliacija

Priešlaikine laikoma tokia ejakuliacija, kuri beveik visada arba visada įvyksta dar prieš varpai patenkant į makštį arba po įsiskverbimo praėjus ne daugiau kaip 60 sekundžių. Tokie ejakuliacijos sėklos išsiveržimo sutrikimai kelia stresą, įtampą, nusivylimą, pasitikėjimo savimi mažėjimą.
Priešlaikinė ejakuliacija gali būti įgyta arba pirminė, t. y. visą gyvenimą trunkanti nuo pat pirmo lytinio akto. Nustatęs, kokio tipo priešlaikinė ejakuliacija yra pacientui, gydytojas paskirs reikiamą gydymą.

Uždelsta ejakuliacija

Uždelstos ejakuliacijos atveju vyras negali patirti orgazmo, nepaisant to, kad mėgaujasi lytiniu aktu. Tokie ejakuliacijos sėklos išsiveržimo sutrikimai irgi kelia stresą bei nerimą vyrui, neabejotinai neigiamai veikia ir santykius. Įvertinęs paciento situaciją gydytojas paskirs gydymą, kuris gali apimti medikamentus ir terapiją.

Neįvyksta ejakuliacija

Jei lytinio akto metu visiškai neįvyksta ejakuliacija, būtina pasirodyti gydytojui urologui, kuris įvertins, ar problema tik psichologinė, ar ji suponuota tam tikrų sveikatos sutrikimų.

Atgalinė ejakuliacija

Esant atgalinei ejakuliacijai sperma ne išsilieja lauk, bet grįžta atgal į šlapimo pūslę. Paprastai šio sutrikimo priežastimi būna neurologinės ligos.

Skausminga ejakuliacija

Skausminga ejakuliacija dažnai yra tam tikrų ligų simptomas, pavyzdžiui, lėtinio prostatito. Todėl delsti nereikėtų, nes būtina gydyti skausmą sukėlusią ligą.

 

Ejakuliacijos sutrikimų gydymas

Bet kokia ejakuliacijos disfunkcija yra svarbus pagrindas apsilankyti pas gydytoją. Esant skausmingai ejakuliacijai, per dažnai ejakuliacijai, priešlaikinei ejakuliacijai ir kitais atvejais nedelskite, nesiimkite savarankiško gydymosi, o kreipkitės į urologą. Gydytojas, atsižvelgdamas į paciento skundus, tyrimų rezultatus, paskirs geriausią gydymą. Priklausomai nuo sutrikimo ir jį suponavusių priežasčių, gydytojas gali skirti medikamentinį gydymą ir / ar terapiją.

 

Susidūrus su priešlaikine ejakuliacija ar betkuria kita jos disfunkcija, nelaukite ir apsilankykite pas gydytoją urologą, seksologą. Homo Sanus klinikoje garantuojamas konfidencialumas, o problemą išspręsti padės gydytojai specialistai.

Užsiregistruoti konsultacijai galite apsilankę skiltyje KONTAKTAI. Taip pat galite užduoti klausimus gydytojui internetu.

Dermatovenerologo, seksologo, urologo konsultacijos bei paslaugos Vilniuje

 

Neramina įvairiausi seksualiniai ar lytinės sistemos negalavimai? O gal atsitiko kažkas, apie ką norėtumėte pasitarti su specialistu, tačiau nedrįstate apsilankyti klinikoje? Tiek vyrai, tiek moterys gali su gydytoju konsultuotis internetu.

Klausimus gydytojui galite drąsiai užduoti užpildę klausimo formą ir greitai sulauksite gydytojo specialisto atsakymo.


GARANTUOJAME VISIŠKĄ KONFIDENCIALUMĄ 

INFORMACIJA PRIEŠ VIZITĄ