Gyd. M. Buragas

Ejakuliacija – dažniau pasitaikanti problema nei gali pagalvoti daugelis vyrų. Jeigu priešlaikinė ejakuliacija pasitaiko retai – partneriai neturėtų to sureikšminti, kadangi tam galėjo padaryti įtaką daugelis veiksnių. Jeigu erekcijos sutrikimai jauniems vyrams bei ejakuliacijos problemos yra dažnos – tokiu atveju svarbu imtis efektyvaus gydymo.

Priešlaikinės ejakuliacijos simptomai

Pagrindinis simptomas – sėklos išsiveržimas per trumpesnį laiko tarpą nei 1 minutė nuo sekso pradžios. Ši problema dažnai pasitaiko ir masturbacijos metu. Kreiptis į gydytoją būtina tokiu atveju, jeigu greitas sėklos išsiveržimas trukdo įprastam jūsų seksualiniam gyvenimui. Ypač tokiu atveju, jeigu su šia problema susiduriate viso lytinio gyvenimo metu.

Priešlaikines ejakuliacijos gydymas gali visiškai panaikinti šią problemą ir sugrąžinti vyrui galimybę pasitikėti savimi.

Ligos priežastys

Priešlaikinė ejakuliacija gydymas paskiriamas priklausomai nuo to – kas sukelia šią problemą. Anksčiau buvo galvojama, kad ji atsiranda dėl psichologinių problemų, tad buvo rekomenduojama kreiptis į psichologus. Atlikus daugelį tyrimų šiuo metu galima konstatuoti, kad priešlaikinė ejakuliacija yra ne tik psichologinių, tačiau ir biologinių faktorių kombinacija, kuri nulemia prastą lytinį gyvenimą.

Psichologinės priežastys

  • Per anksti pradėjus gyventi lytinį gyvenimą gali pasireikšti ši problema.
  • Ji aktyvi ir tiems, kuri yra patyrę seksualinę prievartą.
  • Vyrams, kurie serga depresija.
  • Tiems, kurie labai savimi nepasitiki, jaučia diskomfortą dėl savo kūno.
  • Dėl juntamo nerimo.

Biologinės priežastys

  • Tam tikri hormonai gali sukelti šios ligos atsiradimą.
  • Taip pat ir smegenų signalų perdavėjų sukeliamas disbalansas.
  • Prostatos bei šlaplės uždegimas.
  • Fiksuojama, kad ši liga gali būti paveldima.

Laiku negydant problemos ateityje vyras gali susidurti su vaisingumo problemomis. Daugelis jaučia kaltės jausmą, kad jam nepavyksta patenkinti partnerės. Tai gali daryti įtaką net ir depresijos atsiradimui.

Gydymo būdai

Priešlaikinės ejakuliacijos problemos naikinimas apima kompleksinį gydymą. Priešlaikinė ejakulicija pratimai padeda ne tik fizinei, tačiau ir psichologinei vyro savijautai, suteikia daugiau pasitikėjimo savimi. Taip pat skiriami vaistai nuo priešlaikinės ejakuliacijos. Galiausiai, kai kuriais atvejais gali būti reikalingas chirurginis gydymas, kurio metu apipjaustoma apyvarpė.

Priešlaikinė ejakuliacija vaistai ir kiti gydymo būdai rekomenduojami po konsultacijos su specialistu urologo, dermatovenerologu ar seksologo.