Gyd. M. Buragas

Padidintas prakaitavimas - Hiperhidrozė - yra ypač nemalonus ir kankinantis reiškinys ne tik vasaros laikotarpiu. Padidintu prakaitavimu dažniau skundžiasi vyrai, bet jis dažnas ir moterų, net vaikų ir paauglių tarpe.

Turbūt kiekvienas esame susidūręs su nosį riečiančiu kojinių kvapu, esame matę neestetišką šlapių pažastų vaizdą, lietę nemaloniai šlapios rankos paspaudimą. Žmonės kenčiantys nuo hiperhidrozės griebiasi daugybės brangiai kainuojančių,  bet mažai veiksmingų dezodorantų bei antiperspirantų, jaučiasi izoliuoti visuomenės, suserga depresija ar dar blogiau, bando žudytis. Sergantiems hiperhidroze yra gera žinia, kad prakaitavimo laikinai galima išvengti atlikus botulino toksino injekcijas.

Botulino toksino injekcijos

Botulino toksinas efektyvus tiek įgimtam prakaitavimui gydyti, tiek prakaitavimui kaip esančios ligos lydinčiam simptomui pašalinti. 

Suleidus botulino toksino į pažastis, padus, delnus, kirkšnis ar kitas ypač stipriai prakaituojancias vietas, prakaitavimo galima išvengti maždaug iki pusės metų. Vėliau injekcijas reikia pakartoti. Jei prakaitavimas kamuoja tik šiltuoju periodu, užtenka vienos procedūros metams.

Botulino toksino injekcijos atliekamos prakaituojančioje zonoje ypač plona ir trumpa adatyte ir yra beveik neskausmingos.

Pacientai po botulino toksino injekcijų vėl džiaugiasi pilnaverčiu gyvenimu.

 

Gydytoja dermatovenerologė 
Daiva Raudonaitienė