Sunegalavęs žmogus įprastai kreipiasi į bendrosios praktikos gydytoją, kuris dar vadinamas šeimos daktaru. Bendrosios praktikos gydytojas, atsižvelgdamas į ligą prognozuojančius simptomus, siunčia pacientą pas kitą pirminio lygio daktarą, pavyzdžiui odontologą, chirurgą, ginekologą, urologą ar kitą konkrečios srities specialistą.

Kada reikalinga urologo konsultacija?

Gydytojo urologo paslaugos reikalingos kuomet asmeniui diskomfortą kelia tokie simptomai kaip:

 1. Nemalonus jausmas arba skausmus dubens srityje, papilvėje, šlaplės, kryžkaulio, kapšelio, tarpvietės ar kirkšnių srityje;
 2. Skausmingas šlapinimasis;
 3. Išskyrų tekėjimas iš šlaplės;
 4. Lytinės funkcijos sutrikimai, susilpnėjęs pajėgumas;
 5. Padažnėjęs šlapinimasis, kuris sustiprėja nakties metu, arba nuolatinis jausmas, jog reikia nusilengvinti;
 6. Visus išvardintus simptomus paprastai lydi padidėjęs nervingumas ir sumažėjęs darbingumas.

Pajutusiems bent vieną iš šių simptomų, rekomenduotina nedelsiant kreiptis į bendrosios praktikos gydytoją, kuris suteiktų siuntimą urologo konsultacijai. 

Ar reikia siuntimo pas urologą?

Lankantis pas urologą privačioje klinikoje - šeimos gydytojo ar kito siuntimas nėra reikalingas, nes paslaugos yra mokamos. 

 

Urologas ne tik konsultuoja, paskiria reikalingus instrumentinius arba laboratorinius tyrimus, bet ir diagnozuoja bei gydo atlikdamas operacijas ir kitas chirurgines procedūras. Anksti diagnozuota liga ir nedelsiant pradėtas uždegimo gydymas apsaugo nuo tolimesnio prostatito, cistito, vezikulito, pielonefrito ar orchito išsivystymo ir spartaus progresavimo.

 

Vyrų lytinė, šlapimo organų sistema skirstoma į dvi dalis: apatinę ir viršutinę.

Apatinei priklauso:

 • sėklidės
 • šlaplė
 • priešinė liauka
 • sėklinės pūslelės

Viršutinei priklauso:

 • šlapimo pūslė
 • šlapimtakiai
 • inkstai

Visi negalavimai susiję su vyrų lytinių organų disfunkcija gydomi urologo kabinete. Šių organų negalavimus, uždegiminius procesus sukelia į šlapimo ir lytinių organų sistemą patekę bakteriniai, mikrobiniai ir virusiniai agentai. Šie procesai gali pažeisti sistemai priklausančius organus.

Norint, kad liga neišsivystytų – svarbu ankstyva diagnostika, tad atsiradus neįprastiems pojūčiams ir skausmams dubens srityje, būtina kreiptis į kliniką urologo konsultacijai. 

Kur kas sunkiau išgydyti jau pažengusį uždegimą. Gydymas trunka ilgiau ir gali nebeužkirsti kelio nevaisingumui, lytinei impotencijai ar net vėžio vystymuisi. Ligai progresuojant dažnai (bet ne visada) juntamas perštėjimas, deginimo jausmas šlaplėje, išskyrų pagausėjimas bei dilgčiojimas. Šiais pojūčiais pasireiškia šlapimo kanalo uždegimas, kurį sukelia į šlaplę patekę virusai, bakterijos ir grybeliai. Kartais ši liga pasireiškia vėliau, lydima sunkių komplikacijų, tokių kaip epididimitas, orchitas ar uretro prostatitas.

Norint išvengti komplikacijų – bent kartą per metus reikėtų profilaktiškai pasitikrinti, dėl prostatos vėžio, ypač vyresnio amžiaus vyrams, būtina konsultuotis su urologu kas metus. Patikrinimo metu imamas kraujo mėginys ir atliekamas PSA tyrimas, taip pat priešinės liaukos echoskopija bei digitalinis tyrimas. Susirgimo rizikai turi reikšmės ir paveldimumas, taip pat reiktų atkreipti dėmesį į tai, ar praeityje pasitaikė lytinių organų ar šlapimo pūslės uždegimų.

 

Vyrai pajutę nemalonius pojūčius lytinių šlapimo organų sistemoje, turėtų būtinai kreiptis į urologą ir atvykti konsultacijai, kad būtų atlikta ankstyva negalavimų diagnostika. ,,Homo Sanus'' klinikoje urologo paslaugas teikiantys gydytojai, pasirūpins Jūsų sveikata bei užtikrins Jūsų konfidencialumą.

Gyd. V. Varygin