Apyvarpės susiaurėjimas (fimozė) – tai vyro ar berniuko būklė, kai apyvarpės anga yra labai siaura, todėl ją sunku arba neįmanoma atsmaukti. Ši liga gali būti įgimta ir įgyta. Įgytas apyvarpės susiaurėjimas išsivysto dėl netinkamai plaunamų ir prižiūrimų lytinių organų. Dėl fimozės pasireiškia tokie simptomai, kaip skausmingi lytiniai santykiai, bendras apyvarpės susiaurėjimas ir nepaslankumas, sunkus šlapinimasis. Skausmas jaučiamas dėl lėtinio uždegimo apyvarpės maišelyje, kurį sukelia susikaupusi, neišplauta smegma ir joje tarpstančios bakterijos, o dėl sutrikusio šlapimo nutekėjimo gali suprastėti inkstų veikla, todėl esant šiems požymiams apyvarpės susiaurėjimo (fimozės) gydymas yra būtinas.

Apipjaustymas – pagrindinis apyvarpės susiaurėjimo gydymo būdas.

Apyvarpės susiaurėjimui gydyti taikoma speciali chirurginė operacija, kuri vadinama apipjaustymu arba cirkumcizija. Tai viena seniausių operacijų žmonijos istorijoje, ji buvo atliekama dar Senovės Egipte ir kai kuriose kitose civilizacijose. Be to, kai kur iki šiol cirkumcizija atliekama dėl religinių ar higienos sumetimų.

Įrodyta, kad apipjaustyti berniukai išties rečiau serga šlapimo takų infekcijomis. Be to, vyrai, kuriems buvo pašalinta visa ar dalis apyvarpės vaikystėje, vyresniame amžiuje rečiau serga varpos vėžiu. Tačiau jei fimozės operacija atliekama jau suaugusiam vyrui, varpos vėžio rizika išlieka tokia pati kaip ir neapipjaustytiems vyrams. Taip pat mokslininkai yra įrodę, kad apipjaustyti vyrai gerokai rečiau užsikrečia žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV). Profilaktikai, vyrams visada patariama tinkamai ir dažnai plautis lytinius organus, būtinai atsmaukiant apyvarpę.

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu. Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homosanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus. Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.

Dermatovenerologo, seksologo, urologo konsultacijos bei paslaugos Vilniuje

 

Neramina įvairiausi subtilūs negalavimai? O gal atsitiko kažkas, apie ką norėtumėte pasitarti su specialistu?

Drąsiai rašykite mums ir greitai sulauksite gydytojo atsakymo.


GARANTUOJAME VISIŠKĄ KONFIDENCIALUMĄ 

INFORMACIJA PRIEŠ VIZITĄ