Bakterinė vaginozė – tai moterų genitalijų uždegimas, kurį sukelia gardnerella vaginalis bei pagausėjusios natūralios bakterijos, sutrikus makšties mikroflorai. Bakterinė vaginozė – liga, kuri plinta ne tik lytiniu keliu ir ja gali sirgti tiek lytiški aktyvios, tiek neaktyvios moterys.

Bakterinės vaginozės priežastys

Makštis nėra sterili terpė, joje yra įvairių bakterijų bei mikroorganizmų. Tačiau tarp šių bakterijų yra pusiausvyra, kuriai sutrikus, galima susirgti bakterine vaginoze. Makšties mikrofloros pakitimus gali lemti dažnas lytinių organų plovimas, netinkamo muilo ar intymios higienos prausiklio pasirinkimas, lytinių partnerių kaita, taip pat antibiotikų vartojimas; netinkamas tamponų naudojimas. Tamponus keisti reikia kas 3-4 valandų, be to jie yra skirti naudoti TIK mėnesinių metu, bet neretai moterys juos naudoja, kai pastebi, jog padaugėjo išskyrų, to daryti nederėtų. Išskyrų padaugėjimas gali signalizuoti apie sveikatos sutrikimus, kuriuos reikia gydyti. Makšties mikrofloro pakitimus gali iššaukti ir aptempti drabužiai, sintetinis apatinis trikotažas, socialiniai veiksniai, pavyzdžiui, stresas darbe.

Bakterinės vaginozės požymiai

Bakterinei vaginozei būdingos ,,žuvies” kvapo išskyros iš makšties, kuris sustiprėja po lytinių santykių. Išskyrų gali ir nepadaugėti, tačiau pakinta jų išvaizda – gali būti baltos arba pilkos. Dažnai moteris vargina skausmingas ir padažnėjęs šlapinimasis, išorinių lyties organų niežulys, deginimas.

Bakterinės vaginozės gydymas 

Šiai ligai gydyti skiriami tepalai arba makšties žvakutės. Matant simptomus, derėtų gydytis, kad vėliau neprasidėtų komplikacijos. Svarbu paminėti, kad bakterinė vaginozė gali plisti tarp lytinių partnerių moterų. Tokiu atveju gydytis reikėtų abiems.

Bakterinė vaginozė gali būti susijusi su didesne persileidimo, pogimdyminių, pooperacinių infekcijų rizika, priešlaikiniu vaisiaus vandenų nutekėjimu, todėl gydytis labai svarbu nėščiosioms arba pastoti norinčioms moterims.

Sėkmingas bakterinės vaginozės gydymas prasideda nuo tikslios diagnozės.

Dermatovenerologo, seksologo, urologo konsultacijos bei paslaugos Vilniuje

 

Neramina įvairiausi subtilūs negalavimai? O gal atsitiko kažkas, apie ką norėtumėte pasitarti su specialistu?

Drąsiai rašykite mums ir greitai sulauksite gydytojo atsakymo.


GARANTUOJAME VISIŠKĄ KONFIDENCIALUMĄ 

INFORMACIJA PRIEŠ VIZITĄ