Mikrobiologinis pasėlio tyrimas yra atliekamas, siekiant nustatyti bakterinę ar grybelinę lytinės sistemos infekciją. Priklausomai nuo jaučiamų simptomų, šiam tyrimui gali būti naudojamas šlapimo, spermos mėginys, moters ar vyro lyties organų tepinėlis. Kad ir kuri tiriamoji medžiaga tai būtų, pakanka labai nedidelio jos kiekio tam, kad būtų nustatomas konkretus ligos sukėlėjas.

Mikrobiologinis tyrimas gali padėti surasti kelias dešimtis mikrobų rūšių, kurių atitinkamoje organizmo terpėje neturėtų būti. Įvairiausių mikrobų visada yra žmogaus organizme, tačiau kiekvienas jų, turi būti jam skirtoje vietoje. Mikrobams apsigyvenus kitoje terpėje, pavyzdžiui lytinėje sistemoje, kur jų įprastai neturi būti, ima rastis tam tikri sveikatos sutrikimai.

Anksti diagnozuota infekcija, teisingai parinktas ir laiku pradėtas gydymas yra tai, kas padės efektyviai užkirsti kelią ligai ir išvengti komplikacijų. Būtent dėl to, jei susiduriate su nemaloniais pojūčiais bei įtariate, jog užsikrėtėte lytinės sistemos infekcija, nieko nelaukite ir kreipkitės į „Homo Sanus“ kliniką Vilniuje, kurioje dirbantys patyrę gydytojai suteiks visą reikiamą pagalbą bei kokybiškas medicinines paslaugas, tarp kurių ir pasėlio tyrimai.

Kaip atliekami mikrobiologiniai tyrimai?

Mikrobiologiniai pasėlio tyrimai yra efektyvus būdas nustatyti, ar pacientas yra užsikrėtęs tam tikra grybeline ar bakterine infekcija.

  • Visų pirma, „Homo Sanus“ klinikoje Vilniuje yra paimamas nedidelis kiekis tiriamosios medžiagos. Priklausomai nuo to, kokia liga yra įtariama, gali būti surenkami moters ar vyro lyties organų pasėlio mėginiai iš varpos, prostatos sunkos, uretros ar gimdos kaklelio.
  • Tuomet laboratorijoje tepinėlis yra sėjamas į specialią terpę, kurioje yra palaikomos tinkamos sąlygos augti atitinkamiems mikrobams. Po tam tikro laiko grybelio ar bakterijų kultūra užauga, iš kurios galima nustatyti, kokia infekcija žmogus yra užsikrėtęs. Jei neužauga - reiškiasi grybelio ar bakterijų nėra.
  • Tuo atveju, kai mikrobai užauga (įprastai 1-3vnt) toliau yra atliekami tyrimai nustatyti, kokie antibiotikai yra tinkami/netinkami atitinkamo mikrobo gydymui.

Mikrobiologinio tyrimo kaina

Tyrimo kaina priklauso ne tik nuo paties mikrobiologinio tyrimo, bet ir nuo to kiek mikrobų išauga, nes jiems išaugus papildomai atliekamos ir antibiotikogramos.

Mikrobiologinio pasėlio tyrimo ir antibiotikogramos kainas rasite čia.

 

Kaip užsiregistruoti mikrobiologiniam pasėlio tyrimui?

„Homo Sanus“ gydytojo konsultacijos metu aptarus jaučiamus paciento nusiskundimus, išklausius su kokiais simptomais susiduriama, gydytojas jei reikalinga skiria mikrobiologinio pasėlio tyrimus, kad remiantis tyrimų rezultatais, galėtų paskirti tinkamiausią gydymą.

„Homo Sanus“ klinikoje registruotis konsultacijai bei tyrimams galite internetu. Užpildykite mūsų puslapyje esančią formą su savo kontaktiniais duomenimis: vardu, el. paštu ir telefono numeriu, bei problema, su kuria susiduriate. Mes su jumis susisieksime per 24 valandas ir patikslinsime vizito datą bei laiką. Žinoma, jei patogiau, galite registruotis ir telefonu, skambindami į registratūrą numeriu +370 699 99575. Garantuojame visišką konfidencialumą.

 

Norime, jog kiekvienas pacientas galėtų tinkamai pasirūpinti savo lytine sveikata, todėl teikiame aukščiausios kokybės medicinines paslaugas prieinama kaina. Tad, jei susiduriate su problemomis, susijusiomis su lytine sistema, nieko nelaukite ir kreipkitės į „Homo Sanus“ klinikoje dirbančius specialistus!