Traumos būna įvairaus pobūdžio: sumušimas, suspaudimas, plyšimas, lūžimas (varpos).

Inkstų plyšimas - plyšta retai nuo tiesioginio buko smūgio. Visuomet bus šokas. Gydymas. Absoliuti ramybė. Gulimas režimas 2-3 savaites. Skausmui malšinti morfinas, lokaliai – ledas. Jei kraujavimas nesustoja – operacija.

Šlapimo pūslės plyšimas - plyšta spontaniškai dėl patologinių pakitimų (navikų, TBC, opos, akmenų). Dažniausiai plyšta nuo bukos traumos apatinėje pilvo dalyje. Jei plyš visi pūslės sluoksniai – “kraujinga anurija” – ligonis labai nori šlapintis, bet išteka tik truputis šlapimo su krauju. Jei plyš pilvaplėve padengta pūslės dalis – šlapimas išsilies į pilvo ertmę – stiprus skausmas, šokas. Vėliau išryškėja peritonito požymiai. Jei plyšta pilvaplėve nepadengta pūslės dalis – šlapimas išsilieja į mažojo dubens ląstelyną, vystosi šlapiminė flegmona – sunki organizmo intoksikacija. Svarbu anksti operuoti – plyšimo užsiuvamas..

Šlaplės plyšimas – pasitaiko lūžtant dubens kaulams, nuo smūgių į tarpvietę. Dėl kraujosruvų varpa labai ištinsta ir pamėlynuoja, šlapimas susilaiko, iš kanalo teka kraujas. Gydymas. Skubi operacija.

Varpos lūžimas – tai varpos akitkūnių ir kempinkūnio plyšimas erekcijos metu. Dažniausiai plyšta (lūžta) lytinio akto metų. Jei taip atsitiktų, išgirstumėt garsų pokštelėjimą ar trakštelėjimą. Po to sektų tinimas, mėlynės ir, žinoma, baisus skausmas. Reikalinga ramybė, sekimas urologo. Jei stebimas kraujavimas – operacija.

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu. Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homosanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus. Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.