Pielonefritas – tai inkstų uždegimas, galintis būti tiek ūminis, tiek lėtinis. Pagrindinė šios ligos priežastis – tai Escherichia coli bakterija, patekusi į šlapimo sistemą. Natūraliai šio tipo bakterijos gyvena žmogaus žarnyne, tačiau dėl moterų anatomijos (joms ši liga pasitaiko dažniausiai) bakterijos gali patekti ir įsitvirtinti šlapimo takuose taip sukeldamos inkstų geldelių uždegimą. Inkstų uždegimą taip pat labiau linkę pasigauti asmenys, sirgę akmenlige, turintys šlapimo sistemos sutrikimų ar turintys silpną imunitetą.

Pielonefrito simptomai ir požymiai gali būti dažnas ir skausmingas šlapinimasis, pakilusi temperatūra, juosmens skausmas, rečiau pykinimas. Pajutus šiuos simptomus reikia kreiptis į medikus, kad būtų atlikti tyrimai. Kaip tinkamai gydomas inkstų uždegimas, žino tik specialistai urologai, todėl savarankiškai nesigydykite. Netinkamai gydoma liga gali išsivystyti į ūmų inkstų funkcijos nepakankamumą.

Svarbiausias inkstų uždegimo gydymas – antibiotikų terapija. Gydytojas parenka tinkamą antibiotiką, atsižvelgdamas į ligonio būklę, lydinčias ligas, tyrimų rezultatus. Vaistai gali būti geriami ar leidžiami į veną. Ligonio būklei nesitaisant, vienas antibiotikas gali būti pakeistas kitu, taip pat gali būti naudojami ir kelių medikamentų deriniai. Svarbu baigti visą vaistų kursą, kad būtų išvengta ligos pasikartojimo ar perėjimo į lėtinę formą. Rekomenduojama gerti daug skysčių. Jeigu inkstų uždegimas išsivysto į grėsmingas komplikacijas, tokias kaip inksto pūlinys, gali būti reikalingas ir operacinis inkstų uždegimo gydymas.

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu. Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homosanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus. Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.

Dermatovenerologo, seksologo, urologo konsultacijos bei paslaugos Vilniuje

 

Neramina įvairiausi subtilūs negalavimai? O gal atsitiko kažkas, apie ką norėtumėte pasitarti su specialistu?

Drąsiai rašykite mums ir greitai sulauksite gydytojo atsakymo.


GARANTUOJAME VISIŠKĄ KONFIDENCIALUMĄ 

INFORMACIJA PRIEŠ VIZITĄ