Prostata – kas tai?

Prostata – tai vyro šlapimo sistemos organas – liauka, gaminanti tirštą skystį, kuris maišosi su sperma ir tampa sėklos skysčio dalimi.

Kiekvienam vyrui tiek labai jauno amžiaus, tiek vyresniems gali atsirasti prostatos problemų.

Visos prostatos ligos gydomos skirtingai, taip pat skiriasi ir ligų profilaktika, todėl kiekvienu atveju reikalingi kruopštūs tyrimai.

Prostatos ligas diagnozuoja gydytojas bei parenka tikslinga prostatos ligų gydymą. Prostatos gydymas – reikšmingas vyro sveikatai ir gyvenimo kokybei, tad neabejotinai turi būti patikėtas tik šios srities specialistui.
Dažniausios prostatos ligos - tai prostatos išvešėjimas, prostatitas ir įvairūs prostatos augliai ar vėžys. Pastebėję bet kuriuos kelis šių ligų simptomus, būtinai kreipkitės į urologą ar seksologą dėl konkrečios prostatos ligos diagnozavimo.

Priklausomai nuo konkrečios prostatos ligos, jos laipsnio ir uždelsimo, prostatos gydymas gali būti gana trumpas arba užsitęsti ilgokai. 

 

Prostatos išvešėjimas 

Simptomai

Apie šią prostatos ligą gali pranešti tokie simptomai kaip dažnas šlapinimasis, ypač naktį, skausmas šlapinantis, silpna šlapimo srovė ir svorio netekimas.

Tai tik keli šios prostatos ligos simptomai. Kiti prostatos požymiai, išduodantys prostatos išvešėjimą, yra noras šlapintis esant tuščiai šlapimo pūslei, nepilno pasišlapinimo jausmas, šlapimo nelaikymas ir kt.

Ligos gydymas

Tai dažniausiai vyrams pasitaikanti prostatos liga, kuriai galimi keli prostatos gydymo būdai:

  • Liga gali būti gydoma medikamentiniu būdu ar augaliniais preparatais;
  • Taip pat 5-alfa reduktazės inhibitoriais;
  • Galiausiai gali būti taikomas ir chirurginis gydymas arba minimaliai invazinės procedūros.

Šios ir kitų prostatos ligų gydymas turi būti parinktas gydytojo.

 

Prostatitas

Simptomai

Prostatitas – tai uždegimas, apie kurį praneša sunkus ir skausmingas šlapinimasis, kartais karščiavimas, skausmas dubenyje. Tai tik keli šios prostatos ligos simptomai.

Kiti prostatos požymiai, išduodantys prostatitą, yra padažnėjęs šlapinimasis, juntamas nuovargis, prastas miegas, gali varginti su lytiniu gyvenimu susiję negalavimai.

Ligos gydymas

Ši prostatos liga gali būti gydoma kursais ir medikamentais. Taip pat gali gydymui gali būti taikomos fizioterapinės procedūros. Tačiau geriausią būdą pasveikti nuo šios prostatos ligos gali parinkti tik gydytojas urologas, seksologas, venerologas.

 

Prostatos vėžys

 

Prostatos vėžys – tai piktybinis auglys, kuris išsivysto dėl pernelyg intensyvaus ląstelių dalijimosi. Prostatos srityje susidaro ląstelinis darinys, kuris pradeda spausti ir kitus organus bei pavojingai plėstis.

Patariame vyrams nuolatos tikrintis dėl prostatos vėžio, nes kitu atveju jo požymiai pastebimi ir diagnozuojami dažniausiai jam jau pažengus.

PSA – vienas esminių tyrimų, šios prostatos ligos diagnozavimui.

Ligos gydymas

Kiekvienai šios prostatos ligos stadijai taikomi skirtingai prostatos gydymo būdai. Priklausomai nuo vėžio išplitimo taikomas:

  • chirurginis gydymas;
  • spindulinės terapijos gydymas;
  • hormonų terapijos gydymas;
  • ir kita.

Susidūrus su prostatos vėžiu, būtina kuo skubiau kreiptis į gydytoją, kad liga būtų pradėta gydyti ankstyvoje jos stadijoje.

 

 

PROSTATOS LIGAS GYDO:

Mindaugas Buragas

Gydytojas dermatovenerologas, seksologas

  • Gydytojo profesija įgyta 1984 metais Kauno medicinos institute.
  • Gydytojo dermatovenerologo kvalifikacija įgyta Charkovo gydytojų kvalifikacijos kėlimo institute.
  • Kauno dermatovenerologijos klinikoje kaupti įgūdžiai gydant pacientus, turinčius lytinės sistemos sutrikimų. 

Prostata ir lytinis gyvenimas.

Reguliarus lytinis gyvenimas turi daug teigiamos įtakos prostatos sveikatai.

Prostata ir alkoholis.

Atminkite, prostata ir alkoholis „nedraugauja“, kadangi pastarasis neigiamai veikia prostatą.

Prostata ir maistas.

Prostatai naudingi yra šie produktai: brokoliai, žalioji arbata, granatai, pomidorai, lašiša, moliūgų sėklos. Konkretus prostatos ligų gydymas gali suponuoti ir atitinkamas rekomendacijas paciento mitybai.

Prostatos gydymas žolelėmis ir kt.

Galite išgirsti įvairių rekomendacijų, pavyzdžiui, prostatos gydymas žolelėmis, prostatos gydymas masažu, bet nerekomenduojame užsiimti savigyda.

Tikslingas prostatos gydymas bus paskirtas tik gydytojo, įvertinus, kokie prostatos ligos požymiai, bei identifikavus ligą. 

 

 

Kviečiame kreiptis į „Homo Sanus“ kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija.

Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu. Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homo Sanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus.

Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.

Gyd. M. Buragas