Lėtiniu dubens uždegimu vadinamas kompleksas simptomų, kurie pasireiškia vyrams, sergantiems lėtiniu prostatitu. Šiuo metu nėra tiksliai žinoma, kaip teisingiausiai reiktų gydyti lėtinį dubens skausmo sindromą. Pacientai per daug nerimauja dėl šios patologijos, kas dar labiau apsunkina gydymo procesą. Dažnai pasitaikanti problema - skausmas dešinėje dubens pusėje, tuomet kartu skauda ir dubens kaulus.

Kita nereta patologija ženkliai apsunkinanti vyrų gyvenimą yra lėtinis prostatitas ir lėtinis dubens skausmas. Periferinė prostatos dalis sudaryta iš šimtų sunkiai išsituštinančių plonyčių kanalėlių, kuriuose saugomas sėklos sekretas. Tai puiki terpė vešėti įvairiausio plauko infekcijos sukelėjams. Į prostatą persirgus šlapimo takų infekcija, lytiškai plintančia infekcija ar kitomis ligomis patenka vienas ar kitas ligos sukėlėjas. Be to, ilgainiui gali išsivystyti šlapimo refliuksai, kada šlapimas patenka į prostatos kanalėlius. Net ir sterilus šlapimas sukelia prostatos audinių randėjimą, akmenų formavimąsi, kanalėlių obstrukciją - užsikimšimą. Jei šiuose kanalėliuose "įstringa" infekcija, tuomet gali prasidėti prostatito ar lėtinio dubens skausmo simptomai. Kita ir daug sudėtingesnė problema ta, kad antibiotikai labai sunkiai patenka į prostatos audinius, kas labai apsunkina ligos gydymą.

Dubens kaulų skausmo priežastys

Sergant kuria nors iš šių ligų dažniausiai kartu pasireiškia ir dubens skausmai. Taip pat galite patirti ir dubens skausmą pereinantį į kojas.

  • Fibroma, paprasčiau tariant, yra navikai bei ataugos, kurios auga aplinkui gimdą moters viduje. Problema, kad daugelis moterų net nežino, kad turi šią sveikatos problemą ir pas gydytojus ateina su dubens skausmu tikėdamos, kad jas kankina inkstų problemos. Gydymas gali būti medikamentinis arba chirurginis priklausomai nuo to – kokia yra ligos stadija. Operacijos metu iš moters gimdos yra pašalinamos fibromos.
  • Kitas dažnai pasitaikanti dubens skausmo sukėlėjas yra kiaušidžių cistos. Ypač dažnai pasitaikantis dubens skausmas nėštumo metu. Vėlgi, moterys dažnai nežino, kad turi cistas ir tik labai intensyvus dubens arba pilvo skausmas parodo, kad jos jus kankina. Kartais cistos išnyksta savaime, tačiau tokie atvejai yra retesni, tad gydytojo priežiūra bei ligos sekimas yra būtinas.
  • Skausmas dubens srityje gali būti iššaukiamas uždegimo. Tokiu atveju skausmas dubens srityje vyrui pasireiškia taip pat dažnai kaip ir moterims. Dažniausiai kartu su skausmu atsiranda ir aukšta temperatūra, lytinių santykių metu jaučiamas nemalonus diskomfortas, kartais net skausmas. Lėtinio dubens skausmo gydymas turi būti greitas ir efektyvus, kadangi jo rezultatas gali būti nevaisingumas!

Vyrams, sergantiems lėtiniu prostatitu arba moterims, sergančioms lėtiniu cistitu, rekomenduojama vengti veiksnių, kurie išprovokuoja skausminio sindromo atsiradimą (pvz.: ilgai ir daug važinėtis dviračiu). Dubens skausmas vyrams gali pasireikšti ir nuo ilgo sėdėjimo, tad būtinai reikia keisti poziciją. Tai aktualu tolimųjų reisų vairuotojams ir panašius darbus dirbantiems asmenims, kurie mažai juda.

Skausmo gydymas ir malšinimas

Lėtinio prostatito simptomus ir skausmą dubens srityje gali sumažinti karštos vonios, o reguliari ejakuliacija (spermos išsiliejimas) lytinių santykių ar masturbacijos metu pagerintų prostatos drenažą ir sumažintų infekcijos persistavimo galimybę. Net ir nerandant sukėlėjo, dubens skausmo gydymui rekomenduojama antimikrobinė terapija antibiotikais. Vaistai turėtų būti vartojami ilgesnį laiką (nuo kelių iki 12 sav. pagal reikalą) ir pakankamomis dozėmis, kad prasiskverbtų į prostatą ir čia pradėtų veikti.

Pirmo pasirinkimo antibiotikai yra:

  • Tetraciklinai - doksiciklinas,
  • Makrolidai - eritromicinas;
  • Ciprofloksinai - ofloksacinas.

Kai kurie moksliniai tyrimai patvirtina, kad alfa-receptorių blokatoriai, tokie kaip indoraminas ar alfuzosinas, atpalaiduodami šlaplės sfinkterį, gali sumažinti lėtinio dubens skausmo sindromo požymius. Lėtinio dubens skausmo gydymas gali būti atliekamas skiriant antidepresantus, nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, taip pat žiedadulkių ekstraktus. Dėl tinkamiausio dubens skausmo gydymo jums gali patarti urologas.

Dubens srityje kylantį skausmą galima malšinti gydantis fizioterapinėmis procedūromis (TENS – transkutaninė elektrinė neurostimuliacija), mikrobangų terapija, refleksoterapija ar psichoterapeuto pagalba.

Nugaros skausmas dubens srityje turi būti efektyviai gydomas, kadangi dažnai su skausmu pasireiškia ir kur kas daugiau nemalonių potyrių. Pavyzdžiui, nuo intensyvaus ir lėtinio skausmo žmogus gali pradėti skųstis depresijos simptomais. Dubens skausmas moterims dažnai iššaukia ir nerimą bei prastą miegą. To įtakoje žmogus jaučiasi nervingas, jam sunku susikaupti, sumažėja aktyvumas. Kuo efektyviau skausmas dubens apačioje bus panaikinamas – tuo didesnė tikimybė, kad  gyvenimas sugrįš į savo vėžes. Dubens skausmas ir jo naikinimams prasideda nuo diagnozės, kuri apima daug skirtingų turimų, kurie padeda atrasti skausmo priežastis ir tuo pačiu pasirinkti tinkamiausią gydymo metodą.

 

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija.

Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu. Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homosanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus.

Jeigu skauda dubenį - kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.