Lėtiniu dubens uždegimu vadinamas kompleksas simptomų, kurie pasireiškia vyrams, sergantiems lėtiniu prostatitu. Šiuo metu nėra tiksliai žinoma, kaip teisingiausiai reiktų gydyti lėtinį dubens skausmo sindromą. Pacientai per daug nerimauja dėl šios patologijos, kas dar labiau apsunkina gydymo procesą.

Vyrams, sergantiems lėtiniu prostatitu arba moterims, sergančioms lėtiniu cistitu, rekomenduojama vengti veiksnių, kurie išprovokuoja skausminio sindromo atsiradimą (pvz.: ilgai ir daug važinėtis dviračiu).

Lėtinio prostatito simptomus ir skausmą dubens srityje gali sumažinti karštos vonios, o reguliari ejakuliacija (spermos išsiliejimas) lytinių santykių ar masturbacijos metu pagerintų prostatos drenažą ir sumažintų infekcijos persistavimo galimybę. Net ir nerandant sukėlėjo, dubens skausmo gydymui rekomenduojama antimikrobinė terapija antibiotikais. Vaistai turėtų būti vartojami ilgą laiką (ne mažiau nei mėnesį) ir pakankamomis dozėmis, kad prasiskverbtų į prostatą ir čia pradėtų veikti.

Pirmo pasirinkimo antibiotikai yra tetraciklino grupės vaistai:

  • doksiciklinas,
  • eritromicinas;
  • ofloksacinas.

Kai kurie moksliniai tyrimai patvirtina, kad alfa-receptorių blokatoriai, tokie kaip indoraminas ar alfuzosinas, atpalaiduodami šlaplės sfinkterį, gali sumažinti lėtinio dubens skausmo sindromo požymius. Lėtinio dubens skausmo gydymas gali būti atliekamas skiriant antidepresantus, nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, taip pat žiedadulkių ekstraktus. Dėl tinkamiausio dubens skausmo gydymo jums gali patarti urologas.

Dubens srityje kylantį skausmą galima malšinti gydantis fizioterapinėmis procedūromis (TENS – transkutaninė elektrinė neurostimuliacija), mikrobangų terapija, refleksoterapija ar psichologo pagalba.

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu. Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homosanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus. Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.

Dermatovenerologo, seksologo, urologo konsultacijos bei paslaugos Vilniuje

 

Neramina įvairiausi subtilūs negalavimai? O gal atsitiko kažkas, apie ką norėtumėte pasitarti su specialistu?

Drąsiai rašykite mums ir greitai sulauksite gydytojo atsakymo.


GARANTUOJAME VISIŠKĄ KONFIDENCIALUMĄ 

INFORMACIJA PRIEŠ VIZITĄ