Mažasis dubuo - tai taip vadinamasis dubuo be šlapimo pūslės. Mažojo dubens uždegimas gali netikėtai užklupti tiek vyrus, tiek moteris. Jo atsiradimo priežastimi tampa pasikeitusios gyvenimo sąlygos ar oro temperatūros svyravimai.

Mažojo dubens uždegimo požymiai

Pavyzdžiui, jei moteris ar vyras sušąla kojas, jie gali pradėti jausti skausmus dubens srityje. Tačiau tai dar nereiškia, kad sergama rimta liga. Jei skausmas nepasikartoja ir atsiranda tik dėl tam tikrų sąlygų, jūs greičiausiai esate saugūs ir nereikėtų nerimauti. Tuo atveju, kai skausmas vargina nuolat, vertėtų kreiptis į gydytoją urologą ar dermatovenerologą, kad būtų nustatytos priežastys ir atsiradę simptomai neišsivystytų į lėtinį mažojo dubens skausmą.

Ignoruojant pradinius simptomus, moterims tai gali peraugti į kiaušintakių ligas ar cistitą, kurių negydant skausmai vis stiprėja ir atsiranda nevaisingumas. Vyrams lėtinis mažojo dubens uždegimas, dar kitaip vadinamas prostatitu, taip pat gali lemti nevaisingumą, nors dažniausiai jie labiau pergyvena dėl prastėjančios erekcijos ir dėl to kenčiančio lytinio gyvenimo.

Ir vienu ir kitu atveju, mažojo dubens uždegimas yra ne juokas ir gali turėti rimtų pasekmių ne tik žmogaus sveikatai, bet ir jo pilnavertiškumo jausmui.

 

Mažojo dubens uždegimo gydymas

Gydytojai rekomenduoja, pasireiškus skausmui pilvo apačioje, jį malšinti nespecifiniais vaistais nuo uždegimo, kuriuos ir be recepto galima įsigyti vaistinėse. Gydytojai rekomenduoja naudoti vaistus nuo uždegimo, tokius kaip „Dolmen“. Tačiau reikėtų atsižvelgti į rekomenduojamas dozes ir neviršyti 3 granulių pakelių per dieną.

Skausmui nemažėjant, būtina kreiptis į gydytoją urologą. Kiekvieno paciento atvejis yra individualus ir jam suteikiama visokeriopa medicinos pagalba, kuri neapsiriboja tik būtiniausiais tyrimais. Kilus įtarimui, kad žmogui pasireiškė mažojo dubens uždegimas, visada atliekami išsamūs ir nuodugnūs patikrinimai, siekiant užtikrinti aukščiausią gydymo paslaugų kokybę ir geriausią rezultatą paciento sveikatai.

Dažnu atveju gydytojas paskirs antibiotikų kursą, kuris nuramins jūsų limfmazgius ir skausmas pasitrauks. Antibiotikai turi būti skiriami esant ūmiam uždegimui, todėl jokiu būdu nepradėkite šio kurso savarankiškai, prieš tai nepasitarę su gydytoju.

Nustačius mažojo dubens uždegimą papildomai patikrinama žmogaus oda, peržiūrima ligų anamnezė. Priėjus prie galutinių išvadų, jums visada bus paaiškinta gydymo eiga, jo trukmė ir poveikis organizmui.

Tuo atveju, jei skiriami ne tik antibiotikai, bet ir kitos gydomosios procedūros kaip fizioterapija, jūs būsite informuotas apie šių procedūrų teikiamą naudą mažinant uždegimą ir jo sukeliamą skausmą.

Tik kvalifikuotas gydytojas dermatovenerologas, seksologas ar dermatovenerologas Jums gali padėti efektyviai ir maksimaliai greitai išgydyti mažojo dubens uždegimą ir toliau mėgautis pilnaverčiu gyvenimu be skausmo.

Gyd. M. Buragas