Lytiškai plintančiomis ligomis (LPL) gali užsikrėsti kiekvienas lytiškai aktyvus žmogus, o taip pat dažnam gali pasireikšti ir uždegimas, susijęs su žmogaus lytine sistema, nepriklausomai nuo jo amžiaus ar lyties. Būtent dėl to, pajautus pirmuosius ligos simptomus, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją ir atlikti PGR tyrimą. Tyrimas PGR metodu – yra tikslus būdas nustatyti, ar pacientas serga lytiškai plintančiomis ligomis, ar turi uždegimą, kuris gali būti perduodamas lytiniu keliu partneriui. Visa tai leis laiku užkirsti kelią ligai arba ją suvaldyti, paskiriant tinkamą gydymą.

Mikrobų rūšys, kurios ieškomos PGR tyrimo metu

Homo Sanus klinikoje Vilniuje atliekamas PGR tyrimas, kurio metu ieškomi šios 9 mikrobų rūšys:

 1. Chlamydia trachomatis
 2. Trichomonas vaginalis
 3. Ureaplasma urealyticum
 4. Mycoplasma genitalium
 5. Mycoplasma hominis
 6. Gardnerella vaginalis
 7. Ureaplasma parvum
 8. Atopobium vaginae
 9. Neisseria gonorrheae

PGR tyrimo eiga

PGR tyrimai dėl lytiškai plintančių ligų bei įvairių uždegimų yra labai svarbūs, norint išvengti sunkių komplikacijų. Nors daugeliui PGR metodas skamba nesuprantamai, iš tiesų tai yra gana paprasta ir neskausminga procedūra. Tokio tyrimo eigą sudaro:

 1. Konsultacija. Visų pirmiausia, „Homo Sanus“ gydytojas įdėmiai išklausys, kokie yra jūsų turimi nusiskundimai bei su kokiais simptomais susiduriate.
 2. PGR tyrimai ir/ar kiti. Atsižvelgęs į jūsų sveikatos būklę, gydytojas nuspręs, kokius tyrimus reikia atlikti. Prisiminkite, jog kiekviena situacija yra individuali, tad gali būti reikalingas ne tik PGR testas, bet ir kiti tyrimai, padėsiantys nustatyti tikslią simptomų priežastį.
  PGR tyrimas vyrams yra atliekamas iš 15ml rytinio šlapimo, pirmos porcijos po nakties, nesiprausus.
  PGR moterims imamas iš 3 skirtingų vietų: gimdos kaklelio, makšties ir šlaplės.
 3. Paskiriamas tinkamas gydymas. Įvertinęs gautus tyrimų rezultatus, gydytojas parinks jums geriausiai tinkantį ir efektyviausią gydymą.

Kokioms ligoms nustatyti gali būti atliekamas PGR tyrimas?

PGR tyrimas yra itin veiksmingas būdas nustatyti:

 • Lytiškai plintančias ligas: trichomonozę, lytinių organų pūslelinę, gonorėją, chlamidiozę ir kita.
 • Uždegimus: antsėklidžių uždegimą, balanopostitą, lėtinį endocervicitą, funikulitą, orchitį, uretritą, salpingooforitą, prostatitą.

PGR tyrimai Vilniuje yra atliekami specialiose laboratorijose, į jas vežami „Homo Sanus“ klinikoje paimti mėginiai. Klinikoje dirbanti specialistų komanda turi ilgametę patirtį ir didelį žinių bagažą, tad dėmesingai atliks visus reikiamus tyrimus, identifikuos nusiskundimų priežastį bei ras problemos sprendimą. „Homo Sanus“ urologijos, dermatovenerologijos klinikoje bus atsakyti visi rūpimi pacientų klausimai ir suteikiama rūpima informacija.

PGR tyrimo kaina nurodyta čia

Registracija PGR testui

Jei jums reikalingas PGR testas, Vilnius gali pasiūlyti patikimą urologijos, dermatovenerologijos, podologijos kliniką - „Homo Sanus“. Joje yra teikiamas platus gydytojų urologų, dermatovenerologų, seksologų paslaugų ir medicininių tyrimų spektras. Čia kiekvienam pacientui yra ne tik rodomas dėmesys bei rūpestis, bet ir užtikrinamas visiškas konfidencialumas.

Registracija PGR testui vyksta konsultacijos su gydytoju metu. Viskas, ką reikia padaryti, užpildyti mūsų puslapyje esančią formą su kontaktiniais duomenimis, o mes per 24 valandas su Jumis susisieksime, patikslindami vizito datą ir laiką. Žinoma, taip pat galite registruotis ir telefonu, paskambindami į registratūrą numeriu +370 699 99575.