Gerybinė prostatos hiperplazija - adenoma

tai prostatos išvešėjimas (priešinės liaukos padidėjimas), kuris sukelia šlapinimosi sutrikimus, kurie gali lengvai komplikuotis į kitas šlapimo sistemos ligas.

Hiperplazija - daugiau vidutinio ir vyresnio amžiaus vyrams pasitaikanti liga. Vyrui senstant, prostata didėja dėl jungiamojo audinio vešėjimo. Padidėjusi prostata sutrikdo normalų šlapimo nutekėjimą į šlapimo pūslę, taip išsivysto hiperplazija. Kuo daugiau trukdomas šlapimo nutekėjimas, tuo labiau kenčia šlapimo pūslė ir inkstai. Kyla vis didesnė rizika susirgti šlapimo takų infekcijomis, pielonefritu, gali išsivystyti inkstų funkcijos nepankamumas. Liga patvirtinama atliekant rektalinį tyrimą, kai padidėjusi prostata apčiuopiama pirštu per tiesiąją žarną.

 

Gerybinės hiperplazijos komplikacijos

Ilgainiui hiperplazija progresuoja ir sukelia tam tikras komplikacijas:

 • susilaiko šlapimas;
 • kyla infekcijos;
 • prasideda kraujavimas;
 • gali išsivystyti inkstų funkcijos nepakankamumas.

Būtent todėl hiperplazijos gydymas yra būtinas!

 

Pagrindiniai šios ligos simptomai:

 • dažnas šlapinimasis;
 • mažesnė šlapimo srovė;
 • nevalingas šlapinimasis;
 • nuolatinis noras šlapintis (esant tuščiai šlapimo pūslei);
 • šlapinimasis naktį;
 • sudėtinga šlapinimosi pradžia;
 • nepilno pasišlapinimo jausmas;
 • nutrūkstanti šlapimo srovė;
 • šlapimo pūslės skausmas.

Pastebėjus šiuos hiperplazijos požymius, patariame kreiptis į urologą, kuris iki galo ištirs ligą ir paskirs tinkamą jos gydymo būdą.

 

Hiperplazijos gydymas:

Hiperplazija gydoma augaliniais preparatais ir medikamentais (jei vyrui nustatomi lengvi šlapinimosi sutrikimai). 5 alfa reduktazės inhibitoriai tiesiogiai sumažina padidėjusią prostatą ir taip pagerina šlapimo pratekėjimą bei sumažina komplikacijų riziką. Jeigu ligonį kankina sunki hiperplazija ir medikamentai nepadeda sumažinti ligos simptomams, taikomas chirurginis gydymas.

Prostatos hiperplazija dažniausiai pasireiškia vidutinio bei vyresnio amžiaus vyrams, tad jeigu patenkinate į šią amžiaus kategoriją – tokiu atveju reguliarus tikrinimasis yra būtinas. Jis gali padėti pamatyti ligą dar tada, kol jos nėra ir užkirtus kelią visiškai nesusidurti su hiperplazijos simptomais. Prostatos hiperplazija dažniausiai pastebima tik tada, kai vyrai jaučia nemalonius simptomus, padažnėjusį šlapinimasi, kurių šalinimas reikalauja gydymo. Kodėl? Kadangi laiku nepasitikrinama ir ilgą laiką yra nekreipiamas dėmesys į juntamus simptomus. Sergant šia liga dažniausiai pasireiškia tik šlapinimosi sutrikimai, tačiau daugeliu atveju vyrai skundžiasi ir visišku šlapimo nelaikymu, kuris labai apsunkina gyvenimą.

Prostatos išvešėjimo gydymas prasideda nuo ligos skalės. Jai nustatyti yra sudaromi klausimynai, kurie padeda įvertinti ligos sunkumą ir tinkamiausią gydymo būdą. Nors dažniausiai skiriami vaistai prostatos hiperplazijai gydyti, tačiau suteikiamos ir papildomos priemonės, patarimai, kurie gali padėti greičiau susitvarkyti su sveikatos problemomis.

Vertinant atsakymus jie suskirstomi pagal ligos intensyvumą:

 • 0-7 balai reiškia, kad ligos forma yra lengva;
 • 8-19 balai nurodo, kad ligos forma yra vidutinė, pažengusi.
 • O 20-35 balai nurodo, kad ligos forma yra sunki, tad gali reikėti net ir chirurginio gydymo.

Žinoma, kuo greičiau kreipsitės į profesionalus – tuo greičiau problema bus pradėta šalinti.

 

Prostatos hiperplazijos gydymas prasideda nuo tyrimo, kuris apima kelis skirtingus etapus:

 • Pirmiausia – klinikinis tyrimas, kurio metu analizuojamos šalimo takų priežastys bei kiti pilvo ertmės dariniai. Taip pat dažnai atliekamas ir neurologinis tyrimas, kuris padeda įvertinti galimas neurologines priežastis.
 • Taip pat atliekamas ir kraujo tyrimas, kuris padeda nustatyti kreatino, šlapalo koncentracijas bei įvertinti jų normas.
 • Taip pat iš kraujo tyrimo įvertinimas ir specifinis prostatos antigenas.
 • Žinoma, atliekama ir šlapimo tyrimas, kurio metu įvertinama šlapimo takų infekcijos galimybė.
 • Pagal galimybes bei poreikius gali būti atliekama ir daugiau tyrimų, kurie padeda atrasti ligą bei nustatyti jos lygį, galiausiai, rasti geriausią kompleksišką gydymo būdą.

Prostatos hiperplazija Vilniuje gydoma skiriantis būdais priklausomai nuo ligos intensyvumo bei kitų faktorių. Kuo prastesnė ligos forma – tuo paprastesnis gydymas taikomas. Greta medikamentų siūloma vartoti kuo mažiau kofeino bei alkoholio, taip pat sumažinti ir suvartojamų kitų skysčių kiekius. Prostatos išvešėjimas gydomas paskyrus medikamentus, kuriuos, pagal Jūsų fizinės sveikatos rezultatus, paskirs gydytojas. Gydymo metu aktyviai stebimi prostatos pokyčiai, kuriuos iššaukia medikamentų vartojimas. Gydymo metu taip pat pildomas tas pats klausimynas, kuris leidžia įvertinti pagerėjimo laipsnį ir efektyvumą. Taip pat papildomai rekomenduojame vartoti ir augalinius vaistus, kurie stiprina vyro prostatą. Žinoma, vaistų vartojimo metu svarbi tinkama mityba bei fizinis aktyvumas. Šie faktoriai padeda stiprinti vyro imuninę sistemą ir tuo pačiu padėti organizmui intensyviau kovoti su liga, greičiau pasveikti ir grįžti į įprastą gyvenimo ritmą.

 

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija.

Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu.

Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homosanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus.

Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.