Įtariant prostatos sutrikimus ar prostatos ligą, bet kuriuo atveju turi būti atliekami tam tikri prostatos tyrimai. Kai kurias ligas galima pastebėti atliekant digitalinį rektalinį tyrimą (prostata apčiuopiama pirštu per tiesiąją žarną) taip pat kai kuriuos prostatus sutrikimus leidžia nustatyti paciento prostatos tyrimas ultragarsu per pilvą, tačiau geriausiai šis organas matomas, naudojant transrektalinį (per tiesiąją žarną) daviklį, arba, kitaip tariant, atliekant transrektalinę prostatos echoskopiją.

Ultragarso tyrimas per tiesiąją žarną (prostatos echoskopija) – geriausias priešinės liaukos stebėjimo ir tyrimo metodas. Šis metodas ypač naudingas, tiriant vyrus, kuriems įtarimas prostatos vėžys, gerybinė hiperplazija. Davikliu, skenuojančiu ir skersinėje, ir išilginėje plokštumose, galima pamatyti priešinės liaukos tūrį ir prostatai specifinio antigeno (PSA) tankį, taip pat ir sistemingai paimti biopsijos medžiagą iš tam tikrų priešinės liaukos anatominių zonų.

Ruošiantis prostatos echoskopijai reikia 7-10 dienų prieš tyrimą nevartoti aspirino ir kitų kraują skystinančių preparatų. Maždaug 3 valandos prieš echoskopiją reikėtų atlikti žarnyno valymą – klizmą. Kadangi geram prostatos vaizdui sudaryti reikalinga pilna šlapimo pūslė, 1 valanda prieš prostatos tyrimą reikia išgerti apie 5 stiklines vandens.

Prostatos echoskopijos paslauga atliekama santykinai maža kaina kiekvienoje klinikoje. Dėl šių tyrimų pirmiausiai kreipkitės į urologą. Šis tyrimas padeda nustatyti tokias ligas kaip hiperplazija, prostatitas, kitas prostatos ligas ir net prostatos vėžį.

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu. Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homosanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus. Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.