Gyd. M. Buragas

Lytinių organų pūslelinės sukėlėjai ir tipai:

Lytinių organų pūslelinę sukelia virusas, patenkantis ir išsilaikantis nervų skaidulų jungtyse. Yra žinomi du viruso tipai:

  1. Pirmas tipas - lūpinis. Jo sukelta lūpų pūslelinė dažniausiai atsiranda ant lūpų (paplitęs peršalimo bėrimas).
  2. Antras tipas - genitalinis. Tai pūslelių atsiradimas ant lytinių organų (lytinių lūpų, varpos), sukelianti skausmingą lyties takų infekciją. Genitalijų pūslelinė vyrams bei moterims pažeidžia išorinius lytinius organus, išangę.

Kaip užsikrečiama?

Užsikrėtimo abiem virusais būdas yra vienodas - per skystį, esantį pūslelėse. Esant šiems dariniams, bučiavimosi ar lytinės sueigos reikėtų vengti. Tie, kurie kartą jau įgijo virusą jį turės visą gyvenimą.

Pūslelinės gydymas

Kyla klausimas, kaip gydyti pūslelinę ant lytinių organų? 

Gydymo eigai sušvelninti ir sutrumpinti yra naudojami Acikloviro preparatai. Naudojamos priemonės gali sumažinti skausmą, sušvelninti ligos požymius. Žaizdelės paprastai užgyja pačios (negydant), tačiau jos turi būti švarios. Nėščios moterys turi pasakyti gydytojui, jei įtaria užsikrėtusios lyties takų herpes.

Svarbu žinoti tai, kad visiškai išgydyti lytinių organų pūslelinės neįmanoma. Liga gali būti sėkmingai pristabdyta, kai kreipiamasi į gydytoją, kuris parenka tikslingą gydymą ir duoda pacientui naudingų patarimų. Bet po ūmaus periodo liga tarsi pasitraukia į šalį ir laukia palankaus momento vėl pasikartoti.

Lytiniai santykiai sergant herpes infekcija

Ligos pasireiškimo metu partnerio užkrėtimo galimybė didelė, tačiau ji išnyksta ant odos esantiems dariniams visiškai užgijus. Prezervatyvas yra rekomenduojamas gijimo laikotarpiu. Partneris gali būti užkrečiamas „atkritimo“ metu, kada požymiai yra tokie švelnūs, kad jų negalima pastebėti. Pavyzdžiui, kai pūslelės yra makšties viduje. Nepaisant to, kad virusas yra nerviniuose mazguose, tarp prasiveržimų juo neužkrečiama. Labai svarbu išmokti atpažinti „atkritimo“ požymius (paraudimas, patinimas, pūslelių atsiradimas). Atsisakydami lytinių santykių tokių „atkritimų“ metu Jūs išvengsite savo partnerio užkrėtimo.

Kaip apsisaugoti nuo pūslelinės ant lytinių organų?

Siekiant užkirsti kelią lytinių organų pūslelinei pasikartoti, labai svarbu nuolat rūpintis savo sveikata ir stiprinti imunitetą.

Tikėtina, kad pūslelinė ant lytinių organų nepasikartos ar kartosis kur kas rečiau, jei atsakingai žiūrėsite į darbo ir poilsio režimą, išsimiegosite, vengsite stresinių situacijų, įtampos. Jei norite sumažinti herpes ant lytinių organų atsiradimo ar pasikartojimo riziką, tikslinga sumažinti ir kofeino turinčių gėrimų vartojimą, atsisakyti žalingų įpročių, saikingai lepintis saulės spinduliais.

Jei vyrai turi herpes varpos srityje, moterys – ant išorinių lytinių organų, reikia stengtis apsaugoti drauge gyvenančius asmenis nuo viruso. Kaip tai padaryti? Naudokitės tik savo rankšluosčiu, savo higienos priemonėmis, venkite lytinių santykių, o jei tai neįmanoma – naudokite prezervatyvą.

 

Pastebėja pūsleles ar pajutus kitus minėtus simptomus ant savo ar partnerio lytinių organų, būtinai kreipkitės į gydytoją dermatovenerologą. Homo Sanus klinikos specialistai yra visada pasirengę Jums padėti.

 

Grįžti į: "lytiškai plintančių ligų gydymas"