Vyrams labai svarbu rūpintis ne tik savo karjera, bet ir gera savijauta. Todėl reikia žinoti kas gali įtakoti lytinių organų funkcionalumą ir kaip išlaikyti varpą sveiką. Sveikas penis prideda vyrui pasitikėjimo, gerina erekciją, bei leidžia ilgiau mėgautis lytiniais malonumais.

Baltos apnašos - ką reiškia jų atsiradimas ant varpos galvutės ?

Baltos apnašos ant penio galvutės pasitaiko vienam ir trisdešimties suaugusių vyrų, tačiau yra kur kas dažnesnis mažų berniukų tarpe. Apnašų atsiradimo priežastis apžvelgsime kiek vėliau, o dabar susipažinkime su pačia liga.

Taigi, baltos apnašos arba baltos dėmės ant lytinių organų yra vienas iš balanito simptomų. Balanitas reiškia, kad jūsų varpos galvutėje atsirado uždegimas. Dažnai ši liga yra lydima apyvarpės uždegimo, dar žinomo kaip postitas, ir sukelia nemažai diskomforto. Esant abiems ligoms - jos vadinamos balanopostitu.

Balanitas ir jo požymiai

Balanitas turi keturis itin ryškius ir aiškius požymius, kurie gali atsirasti atskirai arba po keletą iškart. Ligos negydant simptomai stiprėja, jų daugėja ir visa tai sukelia nemalonius pojūčius. Štai pagrindiniai simptomai:

  1. Paraudusi varpos galvutė, jos niežėjimas bei paraudimas. Taip pat įmanoma, kad šie simptomai bus juntami ne tik penio galvutėje, bet ir visoje varpoje.
  2. Baltos apnašos ant varpos galvutės. Jos būna tirštos ir skleidžia nemalonų kvapą.
  3. Sudirgusi varpa, balti ar raudoni bėrimai.
  4. Jei infekcija išplinta, pasireiškia dažnas noras šlapintis, diskomfortas ar net skausmas šlapinimosi metu.

Atsiradimo priežastys ir kaip to išvengti

Balanito atsiradimo priežastys gali būti labai įvairios, tačiau bet kuriuo atveju yra labai svarbu nustatyti jo atsiradimo priežastis, kad būtų išvengta lėtinių formų ir gresiančio apyvarpės susiaurėjimo ar net varpos vėžio.

Štai keletas pagrindinių baltų apnašų ant penio galvutės atsiradimo priežasčių:

  • Pakankamai nesirūpinama higiena. Tai gali būti dėl nereguliaraus lytinių organų plovimo, prausimosi priemonių liekanų ar nešvarumų susikaupusių po apyvarpe.
  • Įvairios alerginės reakcijos. Taip atsitinka nuo netinkamų prausimosi priemonių naudojimo, nuo alergizuojančių kontraceptinių priemonių - prezervatyvų, skalbimo priemonių ir begalės kitų aplinkos veiksnių.
  • Negydomų infekcinių ligų rezultatas. Tokių kaip lytiškai plintančios infekcijos ar kandidozė.
  • Lytiškai plintančių ligų pasekmė.
  • Cukrinio diabeto šalutinis susirgimas.
  • Siaura apyvarpė - fimozė.

Taigi norėdami išvengti nemalonių potyrių laikykitės higienos normų ir rūpinkitės visomis savo kūno dalimis, nes vyro kūne nieko gėdingo nėra. Visgi jei pajutote bet kokius simptomus, nedelsdami kreipkitės į gydytoją dermatovenerologą, seksologą ar urologą.