Urologo konsultacija – tai apsilankymas pas medicinos gydytoją, kuris specializuojasi šlapimo takų ir vyrų reprodukcinės sistemos diagnostikoje bei gydyme. Gydytojo urologo apžiūra yra reikalinga tiems žmonėms, kurie jaučia su šiomis sritimis susijusius nemalonius pojūčius bei simptomus. Jos metu privatus gydytojas urologas „Homo Sanus“ klinikoje peržiūri paciento ligos istoriją, atlieka reikiamus instrumentinius arba laboratorinius tyrimus bei skiria gydymą medikamentais arba atliekant tam tikras chirurgines procedūras.

Registracija urologo konsultacijai

Anksti diagnozuota liga ir nedelsiant pradėtas uždegimo gydymas apsaugo nuo tolimesnio prostatito, cistito, vezikulito, pielonefrito ar orchito išsivystymo ir progresavimo. Jei turite problemų su šlapimo sistema ar jaučiate skausmus bei nemalonius pojūčius dubens srityje, kviečiame kreiptis į „Homo Sanus“ urologijos kliniką Vilniuje dėl konsultacijos, kur Jumis bus pasirūpinta ir bus suteiktos visos reikiamos gydymo paslaugos.

Urologo konsultacijos ir kitų paslaugų KAINOS

Ką gydo urologas?

Urologas – kas tai?

Urologas yra urologijos specialistas, medicinos gydytojas, diagnozuojantis ir gydantis vyrų bei moterų šlapimo takų ligas, taip pat vyrų reprodukcinės sistemos sutrikimus. Šių sutrikimų gali būti tikrai ne vienas, tad detaliau susipažinkite, ką gydo urologas bei kokiais atvejais jis gali Jums padėti:

 • Šlapimo takų infekcijos (ŠTI)

Šlapimo takų infekcijos yra dažna liga, kuri, jei laiku nepradėta gydyti, gali neigiamai paveikti šlapimo pūslę, šlaplę bei inkstus. Urologai gali diagnozuoti ir paskirti gydymą, o taip pat patarti, kaip išvengti tokių ligų ateityje.

 • Prostatos ligos

Dažniausios prostatos ligos – prostatos išvešėjimas, prostatitas ir įvairūs prostatos augliai bei vėžys. Kadangi visos šios ligos yra gydomos skirtingai, labai svarbu kreiptis į urologą, kad būtų paskirtas Jums geriausiai tinkantis gydymo būdas.

 • Erekcijos sutrikimai

Tai būklė, kai vyras negali pasiekti ir išlaikyti erekcijos lytinio akto ar susijaudinimo metu. Šiems sutrikimams priskiriama ir pagreitėjusi ejakuliacija. Būtent gydytojas urologas gali diagnozuoti erekcijos sutrikimus bei nustatyti, dėl kokių priežasčių jie atsirado. Neretai jiems įtakos turi įvairios šlapimo ar lytinių takų ligos, tad pradėjus tinkamą gydymą, erekcijos sutrikimų problema dažnai yra išsprendžiama.

 • Makšties ir gimdos kaklelio uždegimų gydymas

Tai ligos, kurios, kai yra negydomos, tampa lėtinėmis, progresuoja ir komplikuojasi. Dėl to nieko nelaukite ir kreipkitės į urologą, jei jaučiate skausmą dubens srityje, pilvo apačioje, pradėjote skausmingai šlapintis ar pastebėjote pakitusias išskyras.

 • Lytinio potraukio sumažėjimas

Nors su lytinio potraukio sumažėjimu susiduria nemaža dalis žmonių, tačiau nereikėtų į tai numoti ranka. Tai - labai svarbi žmogaus seksualumo dalis. Lytinis potraukis gali ne tik prisidėti prie santykių stiprinimo, bet ir padidinti pasitikėjimą savimi ar net pagerinti psichologinę būseną. Kadangi jo sumažėjimą gali lemti įvairūs veiksniai, pavyzdžiui, hormonų disbalansas ar tam tikros ligos, urologas seksologas atliks tyrimus ir padės išsiaiškinti tokios būsenos priežastį.

 • Nevaisingumas

Urologai taip pat gali padėti diagnozuoti ir gydyti vyrų nevaisingumą. Tokiu atveju jie atlieka specialius tyrimus, kad galėtų įvertinti spermatozoidų kiekį ir jų kokybę bei pasiūlyti galimus sprendimo būdus.

 • PSA tyrimai

Gydytojo urologo paslaugos apima ir PSA tyrimą, kuris yra rekomenduojamas kartą per metus ir yra prostatos vėžio žymuo, digitalinį tyrimą bei echoskopiją.

Tai tikrai nėra visos urologo paslaugos, kadangi ligų ir sutrikimų, susijusių su šlapimo sistema ir vyrų reprodukcine sistema, yra tikrai nemažai. Turėkite omenyje, jog kokybiškos paslaugos apima ir urologinių ligų gydymą medikamentais, reikiamas operacijas bei chirurgines procedūras. 


UROLOGO KONSULTACIJAS TEIKIA:

Gydytojas M. Buragas

Mindaugas Buragas

Gydytojas dermatovenerologas, seksologas

 • Gydytojo profesija įgyta 1984 metais Kauno medicinos institute.
 • Gydytojo dermatovenerologo kvalifikacija įgyta Charkovo gydytojų kvalifikacijos kėlimo institute.
 • Kauno dermatovenerologijos klinikoje kaupti įgūdžiai gydant pacientus, turinčius lytinės sistemos sutrikimų. 
 Urologas V. Varygin  

Vakaris Varyginas

Gydytojas urologas

 • Gydytojo urologo profesija įgyta 2013 metais Vilniaus Universitete.
 • Gydytojo kvalifikaciją kelta stažuotėse Ispanijoje, Anglijoje, Vengrijoje.
 • Seksualinės Medicinos Draugijos narys.

 


Ką daro urologas moterims?

Urologo paslaugos reikalingos ne tik vyrams, bet ir moterims. Moterų urologija yra sudėtinga sritis, apimanti urogenitalinės sistemos sutrikimus, susijusius su inkstų, šlapimo pūslės, šlapimtakių ir šlaplės ligomis. Pakalbėkime konkrečiau, ką daro urologas moterims:

 • Šlapimo takų infekcijos (ŠTI)

Kaip ir vyrai, taip pat ir įvairaus amžiaus moterys susiduria su ŠTI. Urologai diagnozuoja infekciją ir paskiria tinkamiausią gydymą.

 • Šlapimo nelaikymas

Nevalingas šlapimo tekėjimas – būklė, kuri moterims gali pasireikšti dėl skirtingų priežasčių. Jei susiduriate su šia problema, urologo apžiūra yra būtina. Jis nustatys šlapimo nelaikymo tipą bei paskirs gydymą.

 • Inkstų akmenys

Urologai gali diagnozuoti inkstų akmenligę ir skirti gydymą vaistais, smūginės bangos litotripsija ar chirurginiu būdu.

 • Lytiškai plintančios ligos (LPL)

LPL gali pažeisti šlapimo ir lyties takus, todėl, norint išvengti komplikacijų, būtina jas laiku nustatyti bei skirti reikiamą gydymą.

 • Įgimtos anomalijos

Urologas taip pat gali gydyti ir įgimtas moterų šlapimo takų anomalijas, pavyzdžiui, šlaplės divertikulą.

 • Piktybiniai ar gerybiniai navikai šlapimo takuose

Kaip galite matyti, priežasčių, dėl ko moteris gali kreiptis į urologą, yra tikrai ne viena. Svarbu nebijoti ir suprasti, jog kuo greičiau bus paskirtas reikiamas gydymas, tuo patirsite mažiau diskomforto ir išvengsite rimtų sveikatos ligų.

Ką daro urologas vyrams?

Urologija dažnam žmogui asocijuojasi su vyrų lytinės sistemos ligų gydimu, laikoma, kad urologas - tai vyrų gydytojas. Dažniausiai vyrai į urologus kreipiasi dėl šių problemų:

 • Erekcijos sutrikimų;
 • Šlapimo takų infekcijų;
 • Nevaisingumo;
 • Prostatos ligų - prostatos išvešėjimo, prostatito ir prostatos auglių bei vėžio;
 • Lytinio potraukio sumažėjimo;
 • Šlapimo nelaikymo.

Urologas vyrams paskirs reikiamą gydymą medikamentais arba nurodys, kokia chirurginė procedūra ar operacija yra reikalinga. Taip pat jis patars, kaip galima visų šių problemų, susijusių su šlapimo takais ar reprodukcine sistema, išvengti ateityje.

Ankstyvas diagnozės nustatymas ir laiku pradėtas gydymas leidžia išvengti rimtų komplikacijų. Pirmas apsilankymas pas urologą niekada negali būti per anksti, ypač pajutus skausmus, ar neįprastą diskomfortą dubens srityje. Urologas ne tik įvertina nusiskundimus ir jų atsiradimo istoriją, prostatos būklę, bet ir echoskopu apžiūri inkstus, šlapimo pūslę, liekančio šlapimo pūslėje šlapimo kiekį, įvertina urogenitalinę sistemą dėl galimos akmenligės, onkologinių ir kitų susirgimų. Jei būtina, urologas gali paskirtu uroflometriją, kurios metu išmatuojami šlapimo srovės parametrai (maksimali šlapimo srovė ir kt.).

Kada reikėtų kreiptis į gydytoją urologą?

Į gydytoją urologą reikėtų kreiptis tuomet, kai patiriate šiuos simptomus:

 • Nemalonų jausmą arba skausmą dubens srityje, papilvėje, šlaplės, kryžkaulio, kapšelio, tarpvietės ar kirkšnių srityje;
 • Skausmingą šlapinimąsi;
 • Išskyrų tekėjimą iš šlaplės;
 • Lytinės funkcijos sutrikimus, susilpnėjusį pajėgumą;
 • Padažnėjusį šlapinimąsi, kuris sustiprėja nakties metu, arba nuolatinį jausmą, jog reikia nusilengvinti;
 • Visus išvardintus simptomus paprastai lydi padidėjęs nervingumas ir sumažėjęs darbingumas.

Pajutus bet kuriuos iš šių simptomų, labai svarbu nelaukti ir kuo greičiau kreiptis į kliniką dėl urologo paslaugų. Registracija pas urologą gali būti tai, kas padės išvengti rimtų sveikatos problemų. Ankstyva negalavimų diagnostika ir paskirtas reikiamas gydymas užkirs kelią tokių būklių kaip nevaisingumo, lytinės impotencijos ar net vėžio vystymuisi. Geras urologas visada patars ir atsakys į visus Jums kylančius klausimus.

Taip pat turėkite omenyje, jog yra rekomenduojama kartą per metus pasitikrinti ir dėl prostatos vėžio. Tai ypač aktualu vyresnio amžiaus vyrams, kuriems prostatos vėžio rizika yra didesnė. „Homo Sanus“ klinikos privatus urologas atlieka išsamų patikrinimą: paima kraujo mėginį, atlieka PSA tyrimą, priešinės liaukos echoskopiją ir digitalinį tyrimą. Susirgimo prostatos vėžius rizikai turi reikšmės ir paveldimumas, taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ar praeityje pasitaikė lytinių organų ar šlapimo pūslės uždegimų.

Gydytojo urologo konsultacijos internetu

Jei nedrįstate dėl tam tikrų negalavimų apsilankyti klinikoje Vilniuje ar esate iš kito miesto, galima ir urologo konsultacija telefonu ar internetu. Mes garantuojame visišką konfidencialumą, todėl drąsiai galite kreiptis į „Homo Sanus“ klinikos gydytojus ir užduoti Jums rūpimą klausimą ar pateikti savo atsiliepimus apie jums suteiktas paslaugas. Norėdami paklausti gydytojo internetu, tiesiog užpildykite formą, kurioje nurodytumėte savo pagrindinius duomenis ir trumpai apibūdintumėte jus kamuojančią problemą.

Kaip pasiruošti urologo konsultacijai, apžiūrai?

Prieš urologo konsultaciją „Homo Sanus“ klinikoje Vilniuje visai nėra, ko jaudintis. Jos metu įprastai pacientas išsako savo nusiskundimus ir jaučiamus negalavimus, o pagal tai gydytojas urologas parenka, kokie tyrimai turėtų būti atlikti, kad būtų tiksliai diagnozuota jaučiamų simptomų priežastis. Kaip bebūtų, yra keli patarimai, kaip pasiruošti urologo konsultacijai, apžiūrai:

 • Susirašykite simptomus, kuriuos patiriate. Iš anksto susidarytas simptomų sąrašas ir trukmė, kiek ilgai juos patiriate, padės gydytojui geriau suprasti Jūsų būklę;
 • Konkrečiai žinokite, kokius vaistus vartojate. Turėkite visų šiuo metu vartojamų receptinių ar nereceptinių vaistų bei maisto papildų sąrašą;
 • Prieš vizitą nevalgykite ir negerkite, kad prireikus būtų galima atlikti kraujo tyrimą;
 • Kai kuriems tyrimams reikia, jog pacientas būtų nesišlapinęs tam tikrą laiką prieš jį. Apie tai informuoja gydytojas;
 • Jei įtariate, jog Jums šlapimo takų infekcija ar patiriate problemas, susijusias su erekcijos sutrikimais arba lytinio potraukio sumažėjimu, pirmo vizito metu rekomenduojama turėti rytinio šlapimo mėginį, kuris būtų steriliam indelyje;
 • Vilkėkite patogius drabužius. Jei konsultacijos metu bus atliekama apžiūra, patogūs drabužiai, kuriuos lengva nusivilkti, tikrai pasitarnaus.

Jeigu kyla papildomų klausimų, kaip tinkamai pasiruošti urologo konsultacijai Jūsų atveju, visuomet galite susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais. Pateiksime Jums visą išsamią informaciją.

Ar reikia siuntimo pas urologą?

Jei svarstote, ar reikia siuntimo pas urologą, lankantis privačioje „Homo Sanus“ klinikoje Vilniuje - šeimos gydytojo ar kito specialisto siuntimas nėra reikalingas, nes tai yra mokama urologo konsultacija. Kaip bebūtų, stengiamės, jog urologo paslaugų kaina mūsų klinikoje būtų prieinama daugeliui.
Kitu atveju bendrosios praktikos gydytojas gali suteikti siuntimą konsultuotis pas privatų urologą – tada tam tikra dalis gydymo gali būti kompensuojama.

Taigi, jei jaučiate bet kokius minėtus simptomus, susijusius su šlapimo takų ar reprodukcine sistema, nedelskite ir kuo greičiau kreipkitės į „Homo Sanus“ kliniką Vilniuje. Čia dirba profesionalūs ir itin supratingi gydytojai, siekiantys padėti kiekvienam, susiduriančiam su šiomis problemomis, ir garantuojantys konfidencialumą.


HOMO SANUS PRIVALUMAI

 • Homo Sanus klinika teikia paslaugas nuo 2005-ųjų metų, o specialistų darbo patirtis - daugiau, nei 20 metų.
 • Homo Sanus klinika specializuojasi vyrų ir moterų urologinių, seksologinių, venerologinių, dermatologinių sutrikimų gydyme.
 • Klinikoje garantuojamas visiškas pacientų konfidencialumas, patekimas į kliniką yra taip pat atokiau nuo pagrindinių gatvių, nes suprantame, kad mūsų pacientų sveikatos sutrikimai apima itin subtilią gyvenimo sritį.
 • Homo Sanus privačioje klinikoje pacientams skiriamas reikalingas dėmesys, o konsultacijos trukmė priklauso nuo paciento ir jo susirgimo.
 • Visi tyrimai paimami klinikoje ir atliekami atestuotose laboratorijose.
 • Esant poreikiui, gydytojas siunčia pas kitą specialistą.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kokia gydytojo urologo konsultacijos kaina?

Gydytojo urologo konsultacijos kaina klinikoje Homo Sanus kainuoja nuo 50 eurų.

Kokias ligas gydo urologas?

Kreiptis į urologą reiktų, jei turite problemų su šlapimo sistema, jaučiate nemalonius skausmus dubens srityje. Gydytojo urologo teikiamos paslaugos Homo Sanus klinikoje Vilniuje: šlaplės, prostatos, sėklidės prielipo gydymas, inkstų, šlapimo pūslės problemos, PSA tyrimai, lytinio potraukio sumažėjimo problemų tyrimai.