Inkstų akmenlige dažniau serga žmonės, kurie vartoja mažai skysčių, taip pat dėl tam tikrų medikamentų vartojimo. Inkstų akmenlige daugiau serga vyresnio amžiaus žmonės.

Manoma, kad akmenys inkstuose susidaro, kai yra sutrikusi medžiagų apykaita. Šlapimo takuose akmenų gali atsirasti ir kai kraujyje yra daugiau kalcio. Inkstų akmenligė taip pat gali būti paveldima, jeigu paciento giminėje kas nors sirgo podagra ir kitomis inkstų ligomis.

Inkstų akmenligės simptomai

Jeigu pastebėjote tokius simptomus, kaip skausmas ties juosmeniu, pakilusi temperatūra ir skausmas šlapinantis, nedelsdami kreipkitės į gydytoją dėl inkstų akmenų tyrimų ir inkstų akmenligės gydymo. Jeigu kankina pernelyg didelis skausmas, patariame pagulėti karštoje vonioje – taip numalšinsite skausmus ir pats akmuo greičiau pasišalins iš šlapimtakio. Visų šių nemalonių inkstų akmenligės požymių priežastis - inkstų geldelėse susidarę arba šlapimo takuose užstrigę akmenys.

Žinoma, tie patys simptomai gali reikšti ir visiškai kitus susirgimus, tad jeigu norite jaustis užtikrintas, kad Jus kankina ne akmenligė – tokiu atveju skubiai apsilankykite pas gydytoją, kuris atliks tyrimus ir pateiks atsakymus bei rekomendacijas. Dažniausiai akmenligę išduoda gana ryškūs, esminiai simptomai. Jeigu sau galite pritaikyti bent jau kelis – HOMOSANUS klinika medikai laukia Jūsų.

  • Pirmiausia žmogus pradeda karščiuoti, temperatūra gali būti didesnė nei 39 laipsniai.
  • Dažniausiai jaučiamas dieglys šone, kuris kartais maišomas su apendicito skausmu.
  • Pacientai dažniausiai pamato kraują šlapime. Tai pirmiausia paskatina galvoti apie cistitą.
  • Dažnai skausmas toks didelis, kad žmogus jaučia ir pykinimą, kai kuriais atvejais net vemia.
  • Dažnas šlapinimasis irgi labai ryškus akmenligės simptomas.
  • Kai kuriais atvejais galima net vizualiai matyti akmenukus šlapime.
  • Pacientai taip pat skundžiasi nemaloniu pilvo pūtimu. Dujos niekaip nepasišalina, taip pat, labai padidėja ir pilvo apimtis.
  • Kai kuriuos muša šaltas prakaitas. Žinoma, tai dažniausiai siejama su padidėjusia temperatūra.

Inkstų akmenligės gydymas

Dauguma šlapimtakių ir inkstų akmenligės gydymo atvejų gali būti sėkmingai atliekami be operacijos. Inkstų akmenligės gydymas priklauso nuo to, kokios cheminės sudėties ir kokio dydžio akmenys susidarę paciento inkstuose. Štai uratiniai akmenys gali būti paprastai išgydomi medikamentais.

Svarbiausia yra kuo skubiau kreiptis į gydytojus, kad pacientams būtų pasiūlomas pats efektyviausias ir veiksmingiausias gydymo būdas. Kuo ilgiau lauksite – tuo gydymas gali būti sudėtingesnis ir reikalauti daugiau laiko.

Inkstų akmenligė gana dažnai gydoma ir liaudies medicinos būdais. Tiesa, net ir jų propaguoti be gydytojo nerekomenduojama, kadangi galima padaryti dar daugiau problemų. Žinoma, medikai dažniausiai neprieštarauja žolelių gėrimui, tačiau jos turi būti derinamos su gydytojo paskirtu medikamentiniu gydymo būdu. Dažniausiai akmenligei sutvarkyti vartojami įvairūs antpilai.

Antpilo receptas
Jums reikės:
50 g rykštenės žolės;
50 g takažolės;
20 g pipirmėtės;
25 g beržo lapų;
35 dirvinio asiūklio žolės;
35 g gelsvės šaknelių;
65 g petražolės šaknų;
70 g varpučio šaknų.

Viską sumaišykite ir sumaišius užvirinkite ant silpnos ugnies iki 10-ies minučių. Baigus virti reikia palaukti, kol gėrimas nusistovės. Dažniausiai tai trunka iki 2-iejų valandų. Nuspaudus tirščius gautą gėrimą gerti iki 10-ies kartų per dieną ir tai daryti apie dvi savaites. Pasikartosime, kad šis gydymo būdas gali būti taikomas tik derinant kartu su gydytojo paskirtu metodu.

Galimos akmenligės komplikacijos

Jeigu šlapime matyti akmenukai, dažniausiai atrodo, kad toks mikroskopinis darinys niekaip negali pakenkti žmogui. Tačiau tikrai gali, tad svarbu kuo greičiau reaguoti į ligą. Kuomet maži akmenukai užkemša tulžį – paciento būklė tampa kur kas sunkesnė, dažnas tikina, kad skausmams tampa vos kenčiamas. Atsiradus uždegimui, žinoma, pakyla temperatūra, kuri gali siekti net ir iki 40-ies laipsnių, tad tampa pavojinga gyvybei. Laiku negydant ši būklė gali iššaukti ir kasos uždegimus, taip pat kyla grėsmė gyvybei. Tokiu atveju dažniausiai reikalinga operacija, kurios metu šalinami akmenys.

Inkstų akmenligė: dieta profilaktikai

Sergant inkstų akmenlige ir ją persirgus reikia daugiau dėmesio skirti savo kūnui, bandyti stiprinti organizmą ir tuo pačiu koreguoti mitybą, kad ji būtų naudinga Jūsų kūnui. Medikai, po ligos arba jai esant, dažniausiai rekomenduoja valgyti šiuos maisto produktus, kurie yra naudingi Jūsų inkstams:

  • Medikų dažniausiai rekomenduojamas arbūzas gali pagerinti Jūsų inkstų veiklą, tad siūlome jo suvalgyti ne vieną ir ne du kilogramus. Suteikite galimybę savo inkstams pasijauti geriau, išvalykite juos. Arbūzas pasižymi šlapimu varančiu poveikiu, o būtent to ir reikia sergant akmenlige.
  • Apskritai sergant šia liga rekomenduojama kuo daugiau valgyti vaisių, kurie taip pat pripildo organizmą naudingais vitaminais, mineralais, užtikrina, kad šlapimtakiai bei inkstai tinkamai funkcionuos.
  • Tačiau valgant vaisius reikia sumažinti mėsos kiekius, kurie rūgština organizmą. Taip pat venkite ir bulvių, geriausia – visų krakmolingų daržovių. Rinkitės vegetariškus patiekalus. Puikus pasirinkimas yra troškiniai, lygiai taip pat rekomenduojamos ir įvairios daržovių sriubos. Žinoma, jose gali būti šiek tiek gyvūninių riebalų, tačiau kiekius reikia labai normuoti.
  • Kad netrūktų baltymų, taip pat siūlome vartoti jūros gėrybes. Tačiau ne žuvinės kilmės, o krevetes, vėžius, kalmarus.

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu. Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homosanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus. Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.