Inkstų auglys – tai pakitęs inkstą sudarančių audinių ląstelių augimas ar dauginimasis, kuris neturi inkstui būdingos struktūros. Inkstų navikai gali būti gėrybiniai ir piktybiniai.

Nepiktybiniai inkstų navikai:

  • angiomiolipoma;
  • adenoma;
  • lejomioma.

Piktybiniai navikai arba inkstų vėžys:

  • adenokarcinoma.

Inkstų auglys gali susiformuoti dėl genetinių arba hormoninių priežasčių, taip pat dėl ilgalaikių toksinių inksto ląstelių pažeidimo. Yra ištirta, jog dėl rūkymo inkstų navikai linkę atsirasti du kartus dažniau, būtent rūkymas sukelia 30% visų vėžių. Antsvoris taip pat yra inkstų vėžio rizikos veiksnys, ypač moterims.

Gerybiniai inkstų augliai diagnozuojami kaip ir piktybiniai: pacientui atliekamas šlapimo tyrimas, echoskopija. Šio tipo augliams nėra taikomas gydymas. Tačiau bet kokie augliai yra nuolatos stebimi ir jei jie pradeda didėti, kelti skausmus, maudimą, jie pašalinami operaciniu būdu.

Piktybinio inkstų auglio simptomai pasireiškia dažniausiai jau tada, kai vėžys yra išplitęs. Ši liga klastinga, nes jos simptomai sutampa su kitų inkstų ligų simptomais: krauju šlapime, juosmens skausmais, pilvo skausmais, nuovargiu, svorio sumažėjimu.

Ką daryti, pastebėjus šiuos simptomus?

Kreipkitės į medikus dėl tyrimo ir gydymo. Bet kuriuo atveju svarbu išsiaiškinti, ar tai vėžio simptomai, ar paprastos inkstų ligos požymiai.

Vėžio gydymas priklauso nuo to, kurios stadijos vėžys nustatytas. Mažesnio dydžio augliai šalinami  laparoskopiškai, o didesni gali būti šalinami su visu inkstu. Po operacijos vartojami specialūs medikamentai, neleidžiantys vėžiui augti ir plėstis bent 1 metus.

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu. Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homosanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus. Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.