Inkstų geldelių uždegimas – tai tiesiog inkstų uždegimas, dar vadinamas pielonefritu. Inksto audinys sudarytas iš geldelių (lot. pyelos). Šios ligos metu vyksta būtent inkstų geldelių uždegimas (lot. Pyelonefritas), o ne viso inksto (lot. nefrito) uždegimas.

Inkstų geldelių uždegimas yra gana dažna liga, ypač tarp moterų. Dažniausiai ją sukelia Escherichia coli bakterija, patekusi į šlapimo sistemą. Natūraliai šio tipo bakterijos gyvena žmogaus žarnyne, tačiau dėl moterų anatomijos (šlaplės anga yra arti išangės) jos gali patekti ir prisitvirtinti šlapimo takų gleivinėje taip sukeldamos inkstų geldelių uždegimą. Šia liga taip pat labiau linkę susirgti žmonės, turintys inkstų akmenų, šlapimo sistemos sutrikimų ar turintys silpną imunitetą.

Pagrindiniai pielonefrito simptomai ir požymiai yra: dažnas, skausmingas šlapinimasis, aukšta temperatūra, juosmens skausmas, kartais pykinimas. Pajutus šiuos simptomus reikia kreiptis į medikus dėl gydymo ir tyrimų, kitaip negydoma liga gali išsivystyti į ūmų inkstų funkcijos nepakankamumą.

Inkstų geldelių uždegimo gydymas nėra sudėtingas. Gydytojas paskiria antibiotikų, priklausomai nuo ligonio būklės ir simptomų bei kitų ligų. Gydymo procese svarbiausiai pacientui pabaigti visą antibiotikų kursą, kad liga nepasikartotų ar nepereitų į lėtinę inkstų ligą. Sergantiems inkstų uždegimu būtina gerti daug skysčių (vandens). Nors šios ligos komplikacijos ištinka ir rečiau, pasitaiko rimtesnių atvejų, kai dėl inkstų uždegimo susidaro pūlinys, kurį reikia išoperuoti.

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu. Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homosanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus. Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.