Inkstų funkcijos nepakankamumas – tai liga, kurios metu inkstai negeba iš organizmo pašalinti visų nereikalingų medžiagų, toksinų ar vandens pertekliaus ir panašiai. Šios ligos simptomai gali būti greitas nuovargis, silpnumas, apetito stoka, troškulys, retas šlapinimasis ir t.t. Inkstų nepakankamumą, kaip ir visus kitus organizmo sutrikimus, būtina gydyti.

Inkstu veiklos sutrikimo požymiai

  • Sutrikusi inkstų veikla pirmiausia pasireiškia pokyčiais šlapinantis. Dažniausiai šlapinimasis su nutrukimais, dažnai atrodo, kad norite šlapintis, tačiau nepavyksta.
  • Taip pat sutrikus inkstams daugelis žmonių skundžiasi patinusiomis kojomis, kurias net skauda.
  • Kaip ir daugeliui kitų ligų – jaučiamas nuo alkis bei bendras kūno silpnumas.
  • Daugeliui žmonių pasireiškia apetito stoka, nebesinori valgyti.
  • Dažnas susiduria ir su odos problemomis. Atsiranda bėrimai bei nemalonus niežulys.
  • Inkstų veiklos tyrimai dažniausiai reikalingi ir tuomet, kai žmogui sunku susikaupti, jis dažnai blaškosi, jam sunku atlikti anksčiau įprastus darbus.
  • Dažnam pasireiškia šaltrėtys.
  • Taip pat kankina aukštas kraujospūdis. Tiesa, tokiu atveju tai ne vienkartinė, o dažna problema.
  • Dažnai jaučiamas nemalonus skausmas nugaros apačioje bei šonuose.
  • Metalo skonis burnoje.

Sutrikusi inkstų veikla požymiai turėtų paskatinti apsilankyti pas profesionalą, o ten atlikus tyrimus Jums bus paskirtas ir tinkamiausias gydymas.


Inkstų veiklos sutrikimai (arba inkstų funkcijos nepakankamumas) bei jų gydymas priklauso nuo to, kokio laipsnio yra inkstų nepakankamumas.

Esant inkstų nepakankamumui ir jį gydant, svarbu žinoti kelis principus:

1. Venkite inkstų funkciją bloginančių preparatų (vengti inkstus toksiškai veikiančių medikamentų, mažinti vaistų, išsiskiriančių per inkstus, dozes).
2. Pabandykite sulėtinti inkstų nepakankamumo progresavimą: pirmiausiai reikia koreguoti ir gydyti širdies ir kraujagyslių ligas, nes jos yra pagrindinė priežastis, dėl kurio atsiranda inkstų veiklos sutrikimai.
3. Jeigu sergate cukriniu diabetu, užtikrinkite glikemijos kontrolę. Būtina apriboti valgomosios druskos, baltymų vartojimą, valgyti mažiau produktų, kurie didina kraujo spaudimą.
4. Stebėkite išgeriamų skysčių kiekį. Blogėjant inkstų funkcijai ir vystantis inkstų nepakankamumui, organizme pradeda kauptis vanduo, todėl pacientui skiriami diuretikai ir ribojami skysčiai.
5. Atsiradus inkstų veiklos sutrikimui, pablogėja kalio išskyrimas per inkstus, todėl turėtumėte apriboti daug kalio turinčių produktų suvartojamą kiekį (vengti valgyti daug vaisių, uogų, daržovių).
6. Jeigu pacientui nustatytas inkstų funkcijos nepakankamumas,  taikoma inkstų pakaitinė terapija (hemodializė, peritoninė dializė, inkstų persodinimas).

 

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija.

Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu.

Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homosanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus.

Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.