Skiriama makrohematurija (kraujas šlapime), kada kraujas šlapime matomas plika akimi ir mikrohematurija, kada kraujas šlapime nustatomas tik atliekant šlapimo tyrimą.

Kraujo atsiradimo priežastys gali būti:

  • fizinis krūvis;
  • šlapimo takų akmenys;
  • infekcinės ligos;
  • gerybinė prostatos hiperplazija;
  • krešėjimo sutrikimai ir kt.

Dažna liga, kuri pasitaiko tiek vyrams, tiek moterims pastebėjus kraują šlapime – inkstų, šlapimo pūslės ar inkstų uždegimas ir vėžys (inkstų ar šlapimo pūslės). Natūralu, kad jeigu žmogui randama mikrohematurija ir to nelydi skausmas – tai ko gero nebus rimtos ligos požymis. Jeigu pacientui nustatoma makrohematurija, lydima skausmo – tai gali būti vėžio simptomas ar kita rimta liga, kurią reikia gydyti.

Viena grėsmingiausių kraujo atsiradimą šlapime lemiančių priežasčių – šlapimo pūslės, šlapimtakių ar inkstų vėžys. Tačiau pastebėjus kraują šlapime nereikia skubėti išsigąsti. 50 proc. žmonių su makrohematurija ir 70 proc. žmonių su mikrohematurija taip ir nenustatoma kraujavimo iš šlapimo takų priežastis.

Nustačius kraują šlapime būtina urologo konsultacija ir papildomas tyrimas. Mikrohematurija patvirtinama, jeigu trys tyrimai iš eilės parodo didelį eritrocitų kiekį kraujyje. Norint sužinoti, kaip gydytis nuo kraujo šlapime, reikia tyrimais išsiaiškinti priežastis, kodėl jis apskritai atsiranda. Priklausomai nuo atrastos inkstų ar šlapimo pūslės ligos ir nuo paciento lyties taikomas atitinkamas gydymas. Vyrams dažniau atrandamas lėtinis prostatitas, moterims kraujas šlapime pasirodo dėl mėnesinių arba pūslės uždegimo, tad pirmiau visados reikia gydyti šias ligas.

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu. Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homosanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus. Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.

Dermatovenerologo, seksologo, urologo konsultacijos bei paslaugos Vilniuje

 

Neramina įvairiausi subtilūs negalavimai? O gal atsitiko kažkas, apie ką norėtumėte pasitarti su specialistu?

Drąsiai rašykite mums ir greitai sulauksite gydytojo atsakymo.


GARANTUOJAME VISIŠKĄ KONFIDENCIALUMĄ 

INFORMACIJA PRIEŠ VIZITĄ