Kas yra šlaplės uždegimas?

Mediciniškai šlaplės uždegimas vadinamas uretritu. Pastarąjį sukelti gali virusai, bakterijos bei grybeliai. Uretritas gali būti ūmus arba lėtinis.

 

Kokie yra uretrito simptomai?

Šlaplės uždegimą galima įtarti, jei Jus vargina išskyros iš šlaplės, dažnas skausmo lydimas šlapinimasis ir jausmas tarytum pasišlapinote nepilnai, taip pat skausmas pilvo apačioje, šlaplėje juntamas diskomfortas.

Šlaplės uždegimo simptomai vyrams ir moterims neretai yra skirtingi. Moterys dažniau skundžiasi skausmais pilvo apačioje, dažnu šlapinimusi, padidėjusiu makšties dirglumu, diskomfortu šlapinantis – juntamas deginimo jausmas, kartais pakilusia temperatūra. O vyrus dažniau ligos pradžioje vargina skausmas šlapinantis, vėliau juntamas skausmas šlaplėje, taip pat niežtėjimas, perštėjimas, deginimo pojūtis. Atsiranda išskyrų, padažnėja noras šlapintis.

Neretai pasitaiko, kad liga vystosi visai apie save nepranešdama ir paūmėja tik sąlygota tokių veiksnių kaip peršalimas, nuovargis ar alkoholio vartojimas.

Išskyros iš šlaplės traktuojamos vienu esminių uretrito simptomų. Neretai net nesant kitų nusiskundimų, o pastebint vien išskyras, diagnozuojamas šlaplės uždegimas.

 

Uretrito gydymas

Negydomas šlaplės uždegimas komplikuosis. Moterims liga gali pažeisti gimdą, gimdos kaklelį, pilvaplėvę, gali vystytis nevaisingumas, atsiranda rizika susirgti cistitu ir kt. Jei uretritas negydomas vyrams, jis, tikėtina, pažeis šlaplę, kils rizika vystytis prostatitui, sėklidžių uždegimui ir kt.

Šlaplės uždegimo gydymu pirmiausia siekiama atsikratyti ligos sukėlėjo, taip pat malšinti ligos simptomus bei užkirsti kelią infekcijai plisti ir komplikuotis. Uretrito gydymas priklauso nuo ligos sukėlėjo. Jei ligą sukėlė bakterijos, tuomet skiriamas gydymas antibiotikais. Visai gali būti, kad vienos rūšies antibiotiko neužteks ir teks vartoti kelių rūšių antibiotikų kursą.

Jei sergant uretritu juntamas skausmas, jam malšinti gydytojas paskirs nuskausminamųjų vaistų.

Svarbu! Jei šlaplės uždegimo sukėlėjas yra infekcija, pasitikrinti reikėtų ne tik sergančiajam, bet abiem partneriams.

 

Profilaktika: kas svarbu?

Uretrito simptomai toli gražu nemalonūs, gerokai pakenkiantys gyvenimo kokybei, todėl svarbu pasirūpinti, kad kelias šiai ligai vystytis būtų užkirstas. Norintys išvengti šlaplės uždegimo turėtų reguliariai tikrintis sveikatą – tokiu atveju bus aptiktos menkiausios ligos užuomazgos dar ankstyvose stadijose, o tai turės teigiamos įtakos gydymui ir sveikatai.

Gyd. M. Buragas