Yra tokių vyriškų ligų, kurių pirmieji simptomai gali būti įvairios išskyros, šlapinimosi sutrikimai, bet ne skausmas (bent jau ligos pradžioje), tačiau pirmieji sėklidžių ligų simptomai yra išskirtinai lydimi skausmo. Laiku negydomos sėklidžių ligos gali išsivystyti į sudėtingas komplikacijas, todėl pastebėjus tam tikrus sėklidžių ligų požymius, būtina kreiptis į urologą dėl išsamių tyrimų ir gydymo.

Pagrindinės sėklidžių ligos yra sėklidžių apsisukimas, traumos, infekcijos, išvaržos, sėklidžių vėžys ir kiti rečiau pasitaikantys sutrikimai.

Sėklidžių apsisukimas – tai itin sunki būklė, kai kapšelio viduje apsisuka sėklidė. Ligonis kaip mat pajunta didelį skausmą, nes užsiveržia sėklidės kraujagyslės, sutrinka kraujotaka. Įtarus sėklidės apsisukimą reikia nedelsiant kreiptis dėl gydymo, kitaip rizikuojate prarasti sėklidę.

Bet kokiom aplinkybėm patirtos sėklidžių traumos taip pat sukelia didelį skausmą. Pas urologą reikėtų kreiptis, jei po traumos nenyksta patinimai ir mėlynės.

Sėklidžių ligų gydymas būtinas pasigavus lytiniu keliu plintančias infekcijas. Chlamidijos arba gonorėjos bakterijos sukelia uždegimą - uretritą, dėl kurio skauda sėklides. Ši liga gydoma antibiotikais.

Rečiau pasitaikanti sėklidžių liga – vėžys. Šios ligos atveju kapšelis būna padidėjęs, gali būti jaučiamas kapšelyje susidaręs mazgelis. Įdomu, kad prostatos vėžys dažniausias vyresnio amžiaus vyrams, o sėklidžių – kaip tik jaunesniems. Anksti diagnozavus sėklidžių vėžį jį gydyti yra gana paprasta.

Sėklidžių ligos turi būti ištiriamos ir gydomos, norint, kad neišsivystytų komplikacijos. Pajutę sėklidžių skausmą ar kitus įtartinus požymius, nedelsdami kreipkitės į medikus.

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu. Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homosanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus. Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.