Kas vyrui svarbiau – prostata ar širdis? Kol plaka širdis, tol vyras gyvena. Kol sveika jo prostata, tol jis nori gyventi.

Apie prostatos svarbą vyro sveikatai ir apie šio organo ligų gydymą pasakoja "Homosanus" klinikos dermatovenerologas - seksopatologas Mindaugas Buragas:

Prostata – lyg širdis

Prostata dažnai lyginama su širdimi – gyvenimo varikliu. ,,Prostata vyro organizmui yra nepaprastai svarbi, nes ji lemia vyro fizinę svaikatą – kad jis gerai jaučiasi ir nori gyventi. Prostatoje gaminamas skystis turi daug biologiškai svarbių medžiagų ir hormonų, nuo kurių priklauso lytinis aktyvumas“, – sakė M. Buragas.

Vyro lytinė sistema labai sudėtinga. Per 7 – 12 minučių – vidutiniškai tiek laiko reikia, kad įvyktų ejakuliacija – kūno apačioje vyksta neįtikėtini procesai. Mat lytinio akto metu organizamas turi sumaišyti sudėtingą mišinį – spermą. Orgazmo metu sėklidės pakyla link prostatos, iš jų ,,patiekiama“ porcija spermatozoidų, kurie susilieja su sėklinių pūslelių turiniu, prostatos skysčiu, ir visas tas mišinys didžiule jėga iššaunamas kaip strėlė.

Prostatos išskirtinumą vyro organizmui rodo ir tai, kad šis organas mažąjame dubenyje paslėptas labai giliai – taip gamta saugo tik gyvybiškai itin svarbius reikalus. Tačiau, nepaisant anatominių atsargos priemonių, prostata yra dažnai pažeidžiama. Viena dažniausių šios lytinės liaukos ligų – prostatos uždegimas.

Mieloji, man skauda!

Lėtinis uždegimas dažnai apima ne tik prostatą, bet ir aplinkines lytinės sistemos sritis: sėklidžių prielipą, sėklinį virželį, kuris jungiasėklides su prostata, sėklines pūsleles. Dažniausiai infekcija į prostatą patenka vaginalinių, oralinių ar rektalinių lytinių santykių metu. Jai patekus į šlapimo kanalą – ten atsiranda pirmieji uždegiminiai reiškiniai. Vėliau uždegimas gali apimti ir prostatą, sėklines pūsleles, sėklides.

Pirmieji uždegimo požymiai neretai lieka nepastebėti. ,,Žmonėms yra duota taip manyti: ,,nieko čia tokio, paskaudės ir praeis“. Dėl to ir dėl anatomijos nežinojimo bei didelio užimtumo vyrai neturi kada pasirūpinti savo sveikata“, – teigė medikas.

Prostata yra apraizgyta nervų tinklo, todėl kai ji paburkusi, dirginami nervai. Nervinis impulsas gali klaidinti – vyrams, sergantiems prostatitu, neretai skauda ne tik lytinio organo srityje, bet ir pilvo apačioje aplink kryžkaulį, skausmas apima vidinę šlaunų pusę, sėklides.

Kai prostatos uždegimas įsisenėja, pas medikus vyrus gali atvyti ne tik skausmas šlapinantis, bet ir seksualinės problemos.

Prostatos audinys lyg vynuogių kekė yra sudarytas iš daugiau nei šimto mažų ,,uogelių“. Prostatai pagaminus skysčio, ,,uogelės“ – miniatiūrinės kišenėlės prisipildo, papilnėja. Jei prostata yra apimta uždegimo, ji lyg užburkusi nuo slogos nosis – skystis iš jos nebegali laisvai ištekėti. Paburkęs būna ir sėklinis gūbrelis. Visa tai sukelia skausmą.

Daug prostatos uždegimu sergančių vyrų tvirtina, kad jaučia skausmą prieš ejakuliaciją arba po jos, todėl nesąmoningai ima vengti lytinių santykių. Tokiu atveju ieškoma net seksopatologo pagalbos dėl susilpnėjusio lytinio pajėgumo. Atlikus išsamų tyrimą paaiškėja, kad reikia gydyti uždegimą.

Trečias – nereikalingas

Prostata prisitaiko prie vyro lytinio gyvenimo: jei lytinis gyvenimas aktyvus, skysčio pagaminama daugiau, jei poreikio nėra – mažiau. Neretai sakoma, jog kuo prostata aktyvesnė, tuo sveikiau, vadinasi vyrui sveika mylėtis kuo dažniau. ,,Taip tai tiesa, – patvirtino seksopatologas M. Buragas. – Idealu, kai mylimasi su ta pačia moterimi“.

,,Kur du – trečias nereikalingas“, – būtent taip galėtų pasakyti visi lytiškai plintančių ligų specialistai. Lytinio akto metu partneriai pasidalija mikroflora. Poros gyvenime atsiradus papildomų lytinių partnerių neišvengiamai padidėja rizikos faktorius susirgti uždegiminėmis lytinių organų ligomis.

Problema dėl ,,trečiųjų asmenų“, – turi ir dar vieną aspektą – kai pradedamas gydymas, vaistus turi gerti visi: ir vyras, ir žmona, ir visi meilužiai. Jei bent vienas iš šios grandinės procese nedalyvauja, liga gali trukti amžinai: uždegimas išgydomas, bet po meilės nakties jis vėl atsinaujina.

______________________________________

Ar užteks drąsos pranešti sutuoktiniui, kad jam reikia pasitikrinti ir gydytis lytiškai plintančią infekciją?

Jei taip, jums vertėtų atkreipti dėmesį į keletą dalykų:

1. Jei esate sveikas, lyties kvapas yra malonus. Neįprastas kvapas perspėja apie infekcijos tikimybę.

2. Uždegimas visada turi priežastį. Jei jūs pasijutote blogai, kreipėtės į gydytoją, bet ligos sukėlėjęs nebuvo rastas, vadinasi buvo atlikti ne visi tyrimai. Kreipkitės į specialistą, kuris gerai išmano lytiškai plintančias infekcijas.

3. Kiekviena moteris turi savo ginekologą, tačiau lytinių infekcijų atveju abiems geriausia kreiptis į vieną patyrusį šios srities specialistą. Tai užtikrina tyrimų ir gydymo vientisumą.

4. Kartais infekcija gali būti ne išorinė, o vidinė. Dažniau vidinės infekcijos atvejai būdingi vyresnio amžiaus vyrams, kai nuosavi mikrobai iš storosios žarnos per limfinius takus patenka į prostatą. Taip atsitinka dėl senatvėje susilpnėjusios imuniteto, kraujotakos sutrikimų, dažno viduriavimo. Kartais taip atsitinka ir jauniems ar vidutinio amžiaus žmonėms. Saprofitai – tokie nuosavi mikroorganizmai, kurių veikla naudinga organizmui, kartais tampa patogenais – kenksmingai veikiančiais mikroorganizmais. Taip atsitinka susilpnėjus gleivinės apsauginei funkcijai, pakitus mikrofloros pusiausvyrai.

5. Lėtinis procesas turi dvi fazes: paūmėjimo ir remisijos. Jei tiriatės sveikatai pagerėjus, gydytojui bus sunkiau aptikri ligos sukėlėję.

6. Jei tyrimais ligos sukėlėjas buvo nustatytas tik vienam iš partnerių, gydytis visvien turi abu, lytinių partnerių mikroflora yra bendra.

7. Nėra galutinai įrodyta, kad prostatos uždegimas skatintų vystytis prostatos išvešėjimą ir vėžį. Tačiau jums vis tiek būtina gydytis.

Prostatos uždegimo gydymas

Prostatos gydymas yra kompleksinis. Gydymą antibiotikais, kurie naikina uždegimo sukėlėję, dažnai papildo vietiniai uždegimą malšinantys preparatai. Vietinis gydimas – tai klizmos, žvakutės, pavilgai, negyvos jūros purvo procedūros.

Sėkmingas gydymas prasideda nuo tikslios diagnozės. Nustatęs ligos sukėlėję specialistas dar turi atlikti antibiotikų testą. Šis testas parodo, kurie antibiotikai tikrai bus veiksmingi.

Sužinokite daugiau apie Prostatos problemas.

Dermatovenerologo, seksologo, urologo konsultacijos bei paslaugos Vilniuje

 

Neramina įvairiausi seksualiniai ar lytinės sistemos negalavimai? O gal atsitiko kažkas, apie ką norėtumėte pasitarti su specialistu, tačiau nedrįstate apsilankyti klinikoje? Tiek vyrai, tiek moterys gali su gydytoju konsultuotis internetu.

Klausimus gydytojui galite drąsiai užduoti užpildę klausimo formą ir greitai sulauksite gydytojo specialisto atsakymo.


GARANTUOJAME VISIŠKĄ KONFIDENCIALUMĄ 

INFORMACIJA PRIEŠ VIZITĄ