SALPINGOOFORITAS – GIMDOS PRIEDŲ (TUBŲ IR KIAUŠIDŽIŲ UŽDEGIMAS): SUKĖLĖJAI, SIMPTOMAI, GYDYMAS

Salpingooforitas dažna moterų lytinių takų liga. Tubų ar kiaušidžių uždegimą dažniausiai sukelia infekcija, patekusi į makštį, gimdos kaklelio kanalą, gimdos ertmę. Susirgti galima ir neišgydžius lėtinio endocervicito (gimdos kaklelio uždegimo). Tokiu atveju mikrobai nukeliauja į gimdą, iš gimdos į vamzdelius (tubas) ir tais vamzdeliais pakyla iki kiaušidžių. Ten įsitvirtina, dauginasi ir sukelia kiaušidės uždegimą, kurį moteris jaučia kaip skausmą papilvėje, pilvo šonuose, taip ir prasideda uždegimas. Kiaušintakio ir kiaušidės uždegimas gali prasidėti ir po aborto, komplikuoto gimdymo arba jei sergate sepsinėmis ir kt. ligomis.

Tubų ar kiaušidžių uždegimo sukėlėjai: virusai, candida, gardnerelos, trichomonos, mikoplazmos, ureaplazmos, chlamidijos, gonokokai, stafilokokai, streptokokai. Gimdos uždegimas gali kilti po išvalymo, sepsio, komplikuoto gimdymo.

Simptomai: sutrinka lytinė funkcija, sumažėja ar dingsta lytinis potraukis, skauda akto metu. Tubų ar kiaušidžių uždegimas būna ūmus, poūmis, lėtinis.

Ūmaus proceso požymiai: stiprus, pastovus pilvo apačios skausmas, plintantis į nugarą, šlaunis, sustiprėja tuštinantis, lytiškai santykiaujant, dirbant fizinį darbą, šlapinantis. Atsiranda tachikardija, pakyla kūno temperatūra, atsiranda pūlingų, nemalonaus kvapo išskyrų.

Lėtinis tubų ar kiaušidžių uždegimas gali būti ūmaus tęsinys, nors gali atsirasti ir be ūmios fazės. Pagrindinis nusiskundimas – pastovūs skausmai papilvėje, kryžkaulyje, makštyje, sustiprėjantys peršalus, prie virusinių ligų, mėnesinių metu. Gali sutrikti mėnesinės, dingti, ar vėluoti. Pablogėja fizinė savijauta, darbingumas, užanka tubos, kuriomis į gimdą patenka kiaušialąstė iš kiaušidžių, negali pastoti. Gali įvykti negimdinis nėštumas, ar įvykti savaiminis persileidimas.

Tubų bei kiaušidžių uždegimo gydymo, tyrimų ar konsultacijų klausimais būtina kreiptis į specialistą.

Dermatovenerologo, seksologo, urologo konsultacijos bei paslaugos Vilniuje

 

Neramina įvairiausi subtilūs negalavimai? O gal atsitiko kažkas, apie ką norėtumėte pasitarti su specialistu?

Drąsiai rašykite mums ir greitai sulauksite gydytojo atsakymo.


GARANTUOJAME VISIŠKĄ KONFIDENCIALUMĄ 

INFORMACIJA PRIEŠ VIZITĄ