Sėklidžių apsisukimas - tai sėklinio virželio užsisukimas, kuris sutrikdo sėklidės mitybą. Jei per 4 – 6 val. sėklidės mityba neatsinaujina atliekant operacinį gydymą, prasideda nekrozė ir tenka šalinti sėklidę. Ši liga būdingesnė vaikams ir jaunuoliams iki 20 metų amžiaus.

Šios gana dažnos ligos priežastis – kapšelyje laisviau prisitvirtinusi sėklidė. Sėklidžių apsisukimas dažniausiai įvyksta prasidėjus brandai, kai sėklidės padidėja.

Berniukui aktyviai judant „užsisuka" sėklidė ar jos priedai ir prasideda uždegimas. Pastebimi pirmieji simptomai: viena kapšelio pusė patinsta, čiuopiant labai skauda (ūmaus kapšelio sindromas). Kuo skubiau, net ir naktį, būtina kreiptis į gydytojus, nes po keleto valandų apsisukusi sėklidė jau gali apmirti dėl nutrūkusios kraujotakos ir su kiekviena valanda kyla rizika, kad ją reikės šalinti. Sėklidės kraujotaka nustatoma doplerinės echoskopijos pagalba, kai išmatuojamas kraujotakos greitis sėklidėse.

Sėklidžių apsisukimo simptomai ir ligos eiga:

  • pajuntamas stiprus sėklidės skausmas, plintantis į sėklinį virželį;
  • sėklidės patinimas;
  • antsėklidis atskirai neapčiuopiamas.

Pastebėjus šiai ligai būdingus požymius ir nustačius sėklidės užsisukimą, vaiką reikia nedelsiant operuoti. Pagrindinis šios ligos gydymo būdas – operacija. Gydyti sėklidžių apsisukimą reikia nedelsiant, vos pastebėjus pirmuosius simptomus. Jeigu suspėjama operacinį gydymą atlikti per 6 valandas nuo skausmo pradžios, sėklidės dažniausiai dar išlieka nepažeistos nekrozės.

Jei vis tik tenka pašalinti vieną sėklidę – vyro vaisingumas sumažėja 50 procentų.

Kviečiame kreiptis į mūsų kliniką, jeigu skundžiatės seksualiniais sutrikimais ar urologinėmis problemomis ir Jums reikalinga seksologo, dermatovenerologo ar urologo konsultacija. Mūsų klinikoje dirbantys specialistai pasirūpins efektyviu sveikatos problemų šalinimu. Seksologo, dermatovenerologo ir urologo paslaugos „Homosanus“ klinikoje atliekamos anonimiškai, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, ir atliekant visus būtinus tyrimus. Kviečiame susisiekti su mumis svetainėje nurodytais kontaktais.